Pazartesi , Ocak 22 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Doğalgaz Faturanızı Düşüren Teknoloji

Doğalgaz Faturanızı Düşüren Teknolojidogalgaz fatura dusuren teknolojiTürkiye’nin ilk enerji teknokenti İstanbul Enerji Teknokenti’ndeki Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri tarafından geliştirilen Cosa, akıllı cep telefonunuz ile otomatik olarak yönetebileceğiniz veya sıcaklığı uzaktan uygun dereceye getirmenize izin veren bir akıllı kombi kiti. Cosa’nın kurulumuna Cosa Kombi Ünitesi’ni kombiye bağlamakla başlanıyor ve sonrasında Cosa istasyon fişe takılıyor. Son olarak da Cosa istasyon, akıllı kurulum yardımı ile evinizin kablosuz internetine bağlanıyor.
Kurulumu yaptıktan sonra, Android işletim sistemli akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulaması ile, evinizin sıcaklığını ayarlamanız hayli kolay oluyor. Cosa akıllı kombi kiti siz evden çıktığınızda bunu anlıyor ve evinizin sıcaklığını yeniden kolayca ısıtabileceği kadar düşürüyor. Siz eve tekrar dönerken sıcaklığı otomatik olarak yükseltiyor.

Gece uyuduğunuzda evinizin sıcaklığını fark edemeyeceğiniz kadar düşürerek doğalgaz tüketiminde %30’a kadar tasarruf etmenizi sağlıyor.

Mutlaka Okuyun:  Ketçap Neden Zor Dökülür?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Dijital dönüşüm için alınması gereken 7 kritik karar

Dijital dönüşüm zor bir yolculuk. Bilinmezleri de çok. Bu nedenle MCKinsey CEO’lara bu yolculukta yol …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir