Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Cerrahpaşa Bilim Günleri

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğrenci Bilimsel Araştırma Kulübü tarafından düzenlenecek olan 3. Bilim Günleri, 8-9 Mart 2014 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde gerçekleşecek.


Türkiye’nin her yerinden bilimle ilgilenen herkesin katıldığı Bilim Günlerinde tıp ve bilim dünyasına bir şeyler katmaya çalışanlar emeklerini arkadaşlarına gösteriyor ve bu yolda ilerlemek isteyenlere örnek oluyor. Sunumlarını öğrencilerden, asistanlardan, doktorlardan ve profesörlerden oluşan bir topluluk önünde sunma fırsatı bulan öğrenciler, kendilerini bilim dünyasına erkenden hazırlıyor.

cerrahpasa bilim gunleri

İzleyici olarak katılmak isteyen öğrenciler için de az rastlanır bir fırsat olan Bilim Günleri, onur konukları ve sunum yapan diğer öğrencilerle beraber bilimdeki gelişmelerden haberdar olmak için mükemmel bir fırsat. Sadece araştırma sunumlarının kabul edildiği kongrede, bu yıl yine dopdolu bir program var.Programda öğrencilerin sunumlarının yanı sıra dünyaca ün kazanmış iki isim de var:

Adını “yapay pankreas” araştırmalarıyla dünyaya duyuran Eda Cengiz ve ekibiyle birlikte Türkiye’nin ilk çift kol, tam yüz ve dünyanın ilk kadavradan rahim nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu