Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Çalışma Ortamından Sıkıldığınızda Noisli İmdada Yetişsin

NoisliÇalışma odanızdaki veya iş yerinizdeki ortamın zaman zaman sizi bunalttığı olmuştur. Böyle zamanlarda odanızı hafifçe yağan yağmurun sesiyle, ağaçların dallarında cıvıl cıvıl öten kuşlarla, sahile vuran dalgalarla veya kamp ateşinden sıçrayan alevlerin çıtırtılarıyla doldurmaya ne dersiniz? Üstelik bunun için bilgisayarınıza özel bir yazılım yüklemenize de gerek yok. Yalnızca bir tarayıcı penceresi açarak noisli.com adresine gitmeniz yeterli. Site açıldığında aşağıda yer alan simgelere tıklayarak hangi seslerin ortama dâhil olmasını istediğinizi ve seviyesini seçiyorsunuz, hepsi bundan ibaret. Pencereyi kapatmadığınız sürece Noisli size seçtiğiniz seslerle eşlik ediyor. Pencereyi karşınıza alırsanız, dingin bir şekilde değişen renkleri seyretme imkânınız da var.

Tüm bunların üzerine Noisli’nin tasarımcıları siteye şık bir sürpriz daha eklemiş. Sağ taraftaki ses simgesinin altında yer alan çizgilere tıkladığınızda, doğrudan site üzerinde kullanabileceğiniz ve dikkatinizi dağıtmayacak şekilde tasarlanmış bir metin editörüyle karşılaşıyorsunuz. Böylece sanki sahilde oturmuş veya tropikal ormanların derinliklerindeki bir ağaca yaslanmış gibi düşüncelerinizi yazıya dökme şansınız oluyor. Yazdıklarınız yerel olarak kaydediliyor, ama fonksiyon beta aşamasında olduğu için dovvnload butonuyla yazdıklarınızı bilgisayarınıza ayrıca indirmeniz öneriliyor.


Noisli son zamanlarda gördüğüm en yalın, etkileyici ve fonksiyonel web sitelerinden biri. Kesinlikle tavsiye ederim.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu