Cumartesi , Mayıs 26 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Çalıntı Eserler Müzesi Ziyaretinizi Bekliyor

Çalıntı Eserler Müzesi Ziyaretinizi BekliyorÜnlü ressamların tabloları başta olmak üzere sanat eserleri için belirlenen yüksek değerler, bu eşsiz parçaları hırsızların gözdesi haline getiriyor. Bu yüzden, bir zamanlar müzelerde sergilendiği halde, bugün nerede olduklarını kimsenin bilmediği çalınmış eserler diye bir gerçek var. New York Üniversitesi sanat okulu öğrencisi Ziv Schneider, bu konuyla ilgili bir şey yapılması gerektiğini düşünmüş ve “Museum of Stolen Art” (Çalıntı Eserler Müzesi) adını verdiği bir projeyi hayata geçirmiş.
Çalıntı Eserler Müzesi Ziyaretinizi Bekliyor

Uzun zamandır sözünü ettiğimiz ve gündelik hayata adım atmak için artık gün sayan sanal gözlüklerin kullanıldığı proje, oluşturduğu sanal gerçeklik ortamında tıpkı bir müzede geziyormuşsunuz gibi çalıntı eserlerden oluşan bir müzeyi ziyaret etmenizi sağlıyor. Müzeyi internet üzerinden gezmek şimdilik mümkün değil, ama yine de ilham verici bir proje. Detayları mosa. ziv.bz adresinde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Kişiselleştirilmiş araç dönemi

İnsan hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen teknoloji, yaşam alanının her alanında olduğu gibi otomotivde de sürüş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir