Çarşamba , Kasım 14 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Bir Romanın Adım Adım Yazılışına Şahit Olduk

Bir Romanın Adım Adım Yazılışına Şahit OldukEminim ki bazılarınızın hayalinde günün birinde oturup bir roman yazmak yer alıyordur (buna ben de dahilim). En azından hemen hemen herkes güzel kurgulanmış, etkileyici ve sürükleyici bir romanın başında zamanı unutmaktan büyük keyif alır. Oysa sayfalar gözümüzün önünden kayıp giderken, sayfaları maharetle doldurmanın yazan kişi için aslında ne kadar zor olduğunu göz ardı etme gafletine düşeriz.

Bir Romanın Adım Adım Yazılışına Şahit Olduk
Bu düşünceyle yazar Joshua Co-hen, bir roman yazmanın aslında ne kadar zorlu bir süreç olduğunu göstermek üzere yeni romanını yazarken okurları da pckwck.com adresinden tüm yazım sürecini canlı olarak izledi. Aynı anda sitede olan kişilerle ve eğer oradaysa yazarla sohbet edildi, kurgunun daha sağlam olmasına yardımcı olabilecek öneriler yazara iletildi. Düşüncelerin sayfa üzerinde anlamlı cümlelere dönüşmesini adım adım izlemek ve bu süreçte yazarın düşünce akışının ve düştüğü çelişkilerin yansımalarına şahit olmak, yazma işinin özünde ne kadar emek istediğini anlatır nitelikteydi. Projenin hayata geçmesini sağlayan tasarım da bir o kadar işlevseldi.

Yazar Joshua Cohen’in internet üzerinde yazdığı yeni romanının yazım sürecini bir hafta süreyle canlı olarak izleyebildik.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Yapay zekâlı 3D yazıcıyla uzay roketi

İNSANOĞLU, Ay ile başladığı uzay yolculuğuna Mars ile devam etmeye kararlı. Hatta bu hedef o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir