Cumartesi , Haziran 23 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Android Mobil Çeşitlili

Android Mobil Çeşitlili2000’lerin sonlarına doğru ilk akıllı telefon mücadelesi başladığında, Apple yalnızca kendi ürettiği tek tip modeller üzerinden giderken Google çeşitliliği benimseyen bir yaklaşım ortaya koymayı tercih etmişti. Böylece üreticilerin hem üst uçta hem erişilebilir fiyat seviyesinde ürünlere imza atacağını ve herkesin akıllı telefon sahibi olabileceğini öngörüyordu. Aslına bakarsanız istediğini de elde etti, ama bu çeşitlilik bir yerden sonra da başına bela olmaya başladı. Google bugün hâlâ bunu düzeltmeye uğraşıyor.

android
Bu durumu OpenSignal’ın geçtiğimiz ay Android platformların çeşitliliği üzerine yayımladığı raporda da açıkça görmek mümkün. Rapora göre yeryüzünde şu an marka, ekran çözünürlüğü, işlemci hızı, Android işletim sistemi sürümü gibi farklarla birbirinden ayrılmış 18.796 çeşit Android cihaz var. Yani bugün tüm cihazlarda, hadi tüm cihazları geçelim piyasadaki cihazların çoğunda düzgün çalışacak bir Android uygulaması yazma niyetiyle yola çıkmak neredeyse hayal. Bu ilginç araştırmanın detaylarını opensignal.com/re-ports/2014/android-fragmentation adresinde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.