Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Akıllı Telefonunuzla Konuşan Tartı

Akıllı Telefonunuzla Konuşan Tartı

Avusturya merkezli teknoloji firması Runtastic, akıllı tartı Runtastic Libra’yı satışa sundu. Libra iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarla uyumlu çalışabilen uygulaması ile kullanıcısına kilosunu, vücudundaki yağ oranını, kas ağırlığını, su miktarını ve kemik ağırlığının yüzdesini gerçek zamanlı olarak bildiriyor.

Akıllı Telefonunuzla Konuşan Tartı

Bir günde alınması gereken kalori miktarını hesaplayan akıllı tartı, ideal kiloya ve vücut yağ oranına kavuşmanız için size hedefler de koyuyor. Ne kadar ilerlediğinizi ve daha ne kadar yolunuz kaldığını uygulama üzerinden takip etme imkânı sunarak motive olmanızı ve hedefe odaklanmanızı sağlıyor.

Runtastic Libra’yı kullanmaya başlamak için yapmanız gereken ilk şey cihazın uygulamasını akıllı telefonunuza indirmek. Sonrasında yaş ve boy bilgilerini girerek bir profil oluşturmak ve tartının arkasındaki butonu basılı tutarak Bluetooth üzerinden cihazı ve telefonu eşleştirmek. Geriye kalansa tartının üzerine çıkıp tartılarak ilgili verilerin uygulamaya aktarılmasını beklemek. Cihazın sekiz kullanıcıya kadar algılama özelliği de var. Bunun içinse her bir kullanıcının uygulamada ayrı ayrı profil oluşturması gerekiyor.Siyah ve beyaz renk seçeneği olan Libra’nın satış fiyatı 129 dolar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu