Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Akıllı Futbol Topu

Akıllı Futbol Topu

Adidas, sporcuların performanslarını ve gelişim durumlarını takip edebildiği akıllı kol saati ve etkinlik takip cihazının da içinde bulunduğu miCoach serisine akıllı futbol topu miCoach Smart Ball’u ekledi. miCoach Smart Ball, içindeki sensörler yardımıyla futbolcunun topun neresine vurduğunu, topun ne kadar yükseğe çıktığını, ulaştığı hızı, gidiş ve dönüş yörüngesini iOS işletim sistemli cihazlar olan iPhone, iPod ve iPad’e Bluetooth üzerinden aktarıyor.

akilli futbol topu

Üstelik topun hareketini sadece yazılı değil aynı zamanda grafik olarak da gösterdiği için sporcuya görsel analiz imkânı sunuyor.

miCoach Smart Ball uygulamasında futbolcunun vuruş becerilerini artırması ve ileri seviye vuruş tekniklerine ulaşması için tavsiyelerde bulunan bir program var. Ayrıca uygulamada yer alan “Kayıt Defteri” bölümünde sporcunun vuruş verileri kaydediliyor, gelişim oradan takip ediliyor ve veriler başka sporcularla paylaşılarak bir tür yarışma ile performans artırılması hedefleniyor.Henüz Türkiye’de satılmayan akıllı top, İngiltere, ABD ve Avrupa’da Apple online mağazalarında 249 Euro’dan satılıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu