Çarşamba , Ocak 17 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Akıllı Bisiklet Kaskı Lumos

Akıllı Bisiklet Kaskı LumosBoston’da bir grup girişimci ve bisiklet sürücüsü, trafikte bisiklet sürücülerinin görünürlüğünü artırarak güvenliğini sağlayan LED aydınlatma sistemine sahip akıllı bisiklet kaskı Lumos’u geliştirdi.

lumos
Öncelikli geliştirilme amacı trafikteki diğer araçların bisiklet sürücülerini fark etmesini sağlayarak kaza oranını düşürmek olan kask, arkasında bulunan sağ ve sol sinyal lambası göstergeleri ve kaska yerleşik ivmeölçerle çalışan fren ışıkları sayesinde bisiklet sürücüsünün daha rahat ve emniyetli yol almasını sağlıyor.

Sürücü, bisikletin gidonuna taktığı kablosuz bir kumanda aracılığıyla dönmek istediği yönün sinyalini veriyor ve gelen bir bildirim sesi ile sinyalin kaskın üzerine yansıdığınıanlıyor.

Herhangi bir yavaşlama ve frene basma anında ise kaskın arkasındaki fren ışıkları otomatik olarak yanıyor. Kaskın ön tarafında gece sürüşlerinde yolu aydınlatması için bir de beyaz ışık bulunuyor. USB çıkışlı şarj aleti ile şarj edilebilen dâhili bataryasının ömrü yaklaşık iki buçuk saat olarak belirtilen Lumos akıllı kaskın satış fiyatı 99 dolar.

 

Mutlaka Okuyun:  Sızıntı arayan boru robotu
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Dijital dönüşüm için alınması gereken 7 kritik karar

Dijital dönüşüm zor bir yolculuk. Bilinmezleri de çok. Bu nedenle MCKinsey CEO’lara bu yolculukta yol …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir