Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Akıllı Bacak Bandı

Akıllı Bacak BandıProf. Dr. Leonard MacEachern’in öncülüğünde Kanada merkezli GestureLogic firması tarafından geliştirilen LEO, sporcuya egzersiz sırasında kas faaliyetleri hakkında gerçek zamanlı bilgi veren bir akıllı bacak bandı.

Elektromiyografi (EMG) ve hareket algılama sistemleri ile sporcunun egzersizlerini takip eden cihaz kalp ritmi, adım sayısı, kalori hesabı ve kat edilen mesafe ölçümünün yanı sıra kas yoğunluğu, kas yorgunluğu, kas koordinasyonu, sıvı tüketimi, denge, verimlilik, laktik asit ölçümü ve teknik analiz verilerini de gerçek zamanlı olarak kullanıcısına bildiriyor. LEO akıllı bacak bandı, kasların kasılmasına bağlı olarak deri yüzeyinde oluşan elektrik sinyallerini EMG teknolojisi ile topluyor ve kullanıcıya özel bir kas haritası oluşturarak egzersiz verilerine dönüştürüyor.
Akıllı Bacak Bandı

LEO’nun üzerindeki 2 GB’lık yerleşik hafıza içine kaydedilen verilerin takibi ise LEO’yu Bluetooth ile eşleştirdiğiniz akıllı telefonunuz üzerinden yapılıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.