Pazartesi , Aralık 11 2017
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / 4K Çözünürlükte Televizyon Almanın Vakti Geldi mi?

4K Çözünürlükte Televizyon Almanın Vakti Geldi mi?Yıllardır piyasada olmasına rağmen 1080p Full HD çözünürlükteki görüntülere daha yeni alışmışken, bir süredir 4K adı verilen daha üst bir çözünürlük standardıyla karşı karşıyayız. 4K televizyonlar, 1920×1080 çözünürlükteki Full HD’nin üzerine çıkarak 3840×2160 gibi etkileyici bir çözünürlük sunuyor. Bu da Full HD’de ekranı dolduran 2,1 milyon piksele karşılık 8,3 milyon piksele, yani Full HD’nin 4 katı çözünürlüğe karşılık geliyor. Laf aramızda ufaktan 8K da konuşulmaya başlandı ama işin o tarafına girmeyelim şimdi.

4K Çözünürlükte Televizyon4K çözünürlüklü televizyonlar hızla vitrinleri doldururken, başta yeni nesil akıllı telefon kameraları olmak üzere endüstri de bizi ufak ufak o tarafa doğru özendirme derdinde. Peki gerçekten aradaki farka değer mi? Mevcut kurulumunuz ve televizyon izleme alışkanlıklarınızla aradaki farkı hissedebilir misiniz? Ev eğlencesi sistemleriyle ilgili yazan Carlton Bale, bu konuyla ilgili bir makale kaleme almış. Makalesine de televizyonunuzun boyutları ve televizyona olan uzaklığınız çerçevesinde farklı hissedip hissedemeyeceğinize dair güzel bir tablo eklemiş. Bu konuda bir karar aşamasındaysanız carltonbale.com/does-4k-resolution-matter adresini ziyaret ederek biraz ön bilgi edinebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Bilgisayar pazarı ve notebook segmentinin yükselişi

Bilgisayar pazarı yıllar içinde büyük bir dönüşümden geçti. Farklı segmentlerin dahil olduğu, boyutların giderek küçülüp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir