İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Yaza Özel İş Fikirleri

ALBA STAR
Deniz ve balıkçılık malzemeleri

Kısık Balık Malzemeleri Alba Star markasıyla yüzme paleti, yüzme gözlüğü ve balık yakalama kaşığı gibi ürünler üretiyor. Bunların yanı sıra Türkiye distribütörlüğünü yaptığı olta ve diğer balıkçılık malzemeleri var. Şirketin tüm bu ürünlerin satıldığı dört mağazası ve bir showro-om’u var. Aynı za-manda ürünlerinin satıldığı bayileri bulunuyor. Şirket franchise ve bayilik için gelecek talepleri değerlendiriyor. Açılacak mağazaların yatırım tutarı lokasyona göre değişiyor. 100 metrekarelik bir mağaza açmak için 75 bin TL’lik ürün almanız gerekiyor.

Telefon: 0212 659 10 10 E-posta: info@kisik.com.tr Web: kisik.com.tr

EXTRA PLASTİK
Sporcu shaker’ları

Extra Plastik, İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki imalathanesinde sporcu shaker’ları ve plastik ilaç kutulan üretiyor. Ürünler bölge bayileri aracılığıyla piyasaya sunuluyor. Firma söz konusu ürünleri için Türkiye genelinde bayiler arıyor. Bayilik için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Telefon: 0212 280 11 90 E-posta: bilgi@extraplastik.com Web: extraplastik.com

NEXT ACCESSORY
Franchise bedeli almıyor

1990’da kurulan Nekst Pazarlama Ticaret’in markası Next Accessory. AVM ya da işlek caddelerde uygun yerlerde mağazalar açacak. Yeni mağazaların bazıları franchising sistemiyle açılacak. 50 metrekarelik bir Next Accessory mağazasının toplam yatırım tutarının 100 bin TL civarında. Bu rakama tüm franchise yatırım maliyetleri dahil. Şirket franchisee’ler-den sürekli franchise bedeli almıyor.

Telefon: 0212 234 48 59 E-posta: info@nextacc.com Web: nextacc.com

BREADLİ
Özel ekmek leziz köfte

İzmir Bornova’da 2013’te kurulan Bre-adli, müşterilerine kendine has ekmeğin de tavuklu ya da köfteli sandviçler sunuyor. Dördü franchise olmak üzere beş şubesi var. 2017’de 10 yeni şube daha açılması hedefleniyor. Franchise giriş bedeli 10 bin dolar. Bir şubenin ortalama işletme sermayesi 50-80 bin dolar arasmda değişiyor. Sürekli franchise ödemesi ilk yıl için yok. Reklam katılım payı da alınmıyor. Yeni açılacak şubeler için Türkiye genelinde gelecek tüm franchise talepleri değerlendiriliyor.

Telefon: 0232 339 58 58 E-posta: iletisim@breadli.com Web: breadli.com

CAFE POINT
Yeni nesil kafe

Bursa merkezli Cafe Point, çok genç bir firma. Henüz 2014’te kurulmuş. Şirket franchise giriş bedeli olarak 25 bin dolar talep ediyor. Bir şubenin ortalama işletme sermayesi, metrekare başına 2 bin 500 TL olarak belirlenmiş. Reklam katılım payı alınmıyor. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 3 pay almıyor.

Telefon: «221 222 44 11 E-posta: info@cafepoint.com.tr Web: cafepoint.com.tr

OTANTİK KUMPİR
50 metrekare yeterli

Ankara merkezli Otantik Kumpir’in 51 şubesi var. Bunların 49’u franchising sistemiyle açılmış. Kalan iki şube şirket tarafından işletiliyor. Firma, franchise giriş bedeli olarak 35 bin dolar talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi şube büyüklüğüne göre değişiyor. İşyeri büyüklüğü ise 50-80 metrekare arasmda değişiyor. Reklam katılım payı olarak cirodan yüzde 2, sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 5 pay almıyor. Firma, yurtdışmda ilk etapta Arnavutluk, Almanya ve Dubai’de beş şube açmayı hedefliyor.

Telefon: 0312 472 64 46 E-posta: info@otantikkumpir.com Web: otantikkumpir.com

PİZZA TAXI
Adana’da çok popüler

Adana merkezli Pizza Taxi, pizza paket servisi ve restoran konseptine sahip. Şirket, 2010 yılında kuruldu. Şimdi beş şubesi var. Bunların 3’ü franchisee’ler tarafından işletiliyor. Şirket, 2017’de 15 şube açmayı planlıyor. Franchise giriş bedeli 10 bin dolar olarak belirlenmiş. Bir şubenin ortalama işletme sermayesi 85 bin dolar. Reklam katılım payı olarak ayda 200 dolar almıyor. Sürekli franchise ödemesi yok. Şirket önümüzdeki iki yıl içinde yurtdışmda da şubeler açmayı hedefliyor. Bir Pizza Taxi şubesi açabilmek için 60-90 metrekare büyüklüğünde, paket servis yoğunluğuna sahip bölgelerde bir işyeri gerekiyor.

Telefon: 0322 881 »115 E-posta: ilhan.kibar@pizzataxi.com.tr Web: pizzataxi.com.tr

MY PLAY
Sanal gerçeklik simülatörü

Bursa merkezli sanal gerçeklik simülatörü My Play’in 16 şubesi var. Şirket, önümüzdeki bir yılda 40 şube birden açmaya hazırlanıyor. Bunların 30’u franchi-see’ler tarafından işletilecek. Franchise giriş bedeli yok. Ortalama işletme sermayesi 75 bin TL. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 5 pay almıyor. My Play’m standı maksimum 10 metrekarelik bir alanı kaplıyor.

Telefon: 0533 775 75 17 E-posta: info@myplay.com Web: myplay.com

PM PET MARKET
Pati yıkama cihazı

Evde beslenen kedi-köpekler için bakım ürünleri üreten PM Pet Market, dünyada bir ilke imza atarak Peggy Matic markasıyla bir ürün geliştirdi. Peggy Matic, kedi ve köpeklerin dışarıda dolaştıktan sonra eve girerken ayak ve genital bölgelerini su ile fırçalayarak temizliyor. Şirket bu yenilikçi ürünü geliştirirken KOSGEB ve TÜBİTAK’tan hibe desteği almış. Türkiye genelinde bayilikler verilecek.

Telefon: 0216 510 54 52 Web: temizpati.com

PROFITEROLE HOUSE
Bu tadı seven çok

Profiterole House’un yedisi İstanbul’da, biri de Ankara’da olmak üzere sekiz şubesi var. Profiterole House stantlarının sayısını artıracaklarım belirten firmanın sahibi Suat Meriç, 2015’te 20 şube açacaklarını söylüyor. Bir standın kurulum maliyeti 70-80 bin TL arasında değişiyor. Bu rakama tüm masraflar dahil.

Telefon: 0532 314 58 10 Web: profiterolehouse.com

ADT MARİNE&BOT
Deniz malzemeleri marketi

Antalya merkezli ADT 1993’te kurulmuş. Antalya, Manavgat ve Kemer’de mağazalar bulunuyor. Mağazalarda 16 ürün grubunda 2 bine yakın malzeme bulunuyor. ADT’nin mağazaları dışmda Türkiye genelinde bayileri var. Şirketin Türkiye distribütörlüğünü yaptığı dünyaca ünlü birçok marka için bayilikler verecek.

Telefon: 0242 259 41 54 E-posta: eda@adtmarine.com Web: adtmarine.com

YUNUS BALIK AVI
Dalış elbiseleri, olta, zıpkın

İstanbul merkezli Yunus Balık Avı ve Deniz Malzemeleri şirketi, Free-Sub markasıyla ürettiği zıpkın ve zıpkınla balık avı malzemeleri, dalış elbiseleri ve ekipmanlarının perakende satışına yönelik yurtiçi ve yurtdışı bayilikler veriyor. Farklı ve zengin ürün gruplarıyla dikkat çeken şirket, müşterilerine satış sonrası yedek parça ve servis desteği sunuyor.

Telefon: 212 251 78 71 E-posta: info@free-sub.com Web: free-sub.com

HORİZON MUM
Binbir çeşit mum

Türkiye için yeni bir konsept olan Horizon Mum mağazalarında, mum, mum aksesuarı, koku yayıcılar, cam ürünler, hediyelik eşyalar ve ev dekorasyon ürünleri satılıyor. Ayrıca her hafta mum yapım kursları düzenleniyor. Firmanın İstanbul’da iki, Kayseri’de bir olmak üç şubesi var. Kayseri şubesi franchising sistemiyle açılmış. Şirket, bu yıl franchising sistemiyle şube sayısmı artıracak. Bunun için nüfusu 100 bini geçen yerleşim birimlerindeki AVM ve turizm bölgelerinde şubeler açacak.

Telefon: 0212 474 81 21 E-posta: info@horizonmum.com Web: horizonmum.com

ASLI BİSİKLET
İkinci mağazasını Yeniköy’e açtı

1981’de İstanbul Sirkeci’de bisiklet satışıyla faaliyetlerine başlayan Aslı Bisiklet, kendi markası Sedona ile üretim yapıyor. Bunun yanı sıra Tayvan’dan Merida, Da-hon markalarını ithal ediyor. Ayrıca Polonyalı Creme markalı bisikletlerin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Şirket, birçok yabancı menşeli bisiklet aksesuar markasının Türkiye distribütörü konumunda. Şirket Sedona adıyla ikinci mağazasını İstanbul Yeniköy’de açtı. Bu mağaza içinde bir de kafe bulunuyor.

Telefon: 0212 527 35 63 E-posta: info@aslibisiklet.com Web: aslibisiklet.com

ÜMİT BİSİKLET
Yeni bayilikler verecek

1982 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Üretim tesisleri İstanbul Hadımköy’de bulunan şirket, farklı ürün grupları altında 205 çeşit bisiklet üretiyor. Bunların yanı sıra Hello Kitty, Princess, Monster High gibi birçok markanın lisansıyla bisiklet üretiyor. Türkiye genelinde yaygın bir bayi ve servis ağma sahip olan şirket, talep gelen bölgelerde yeni bayilikler oluşturacak.

Telefon: 0212 771 22 50 E-posta: info@umitbisiklet.com.tr Web: umitbisiklet.com.tr

DELTA BİSİKLET
Ünlü markaların distribütörü

Ankara merkezli Delta Bisiklet kendi markalarıyla (Geotech, Delta, Bisico, Ta-koni) yaptığı üretimin yanı sıra dünyaca ünlü (Cannondale, GT, Corratec, Schwinn, Mongoose, Look, Strida, Montegue, Tope-ak, Slime, Perruzzo, Tacx,Continental, Hutc-hinson, Fizik, Selle Royal, CicloSport, Limar, Northwave, Uvex, Zeus) birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Telefon: 0312 222 1230 Web: deltabisiklet.com

SALCANO
Bisiklet mağazaları açıyor

Salcano bisikletler bir aile şirketi olan Salko Sanayi ve Ticaret tarafından İstanbul Arnavutköy’deki üretim tesisinde üretiliyor. Toplam 14 bin 500 metrekarelik alana sahip bir tesisi var. Şirketin Türkiye genelinde mağazaları ve satış noktalan var. Salcano, Türkiye genelinde yeni bayilikler verecek.

Telefon: 0212 597 08 06 Web: salcano.com

BİSİKLET İSTASYONU
Elektrikli bisiklet dolum istasyonu

Sürdürülebilir yaşam ürünleri üreten Alman bir firma, elektrikli bisikletlerin muhafaza edilmesi için park modülleri üretiyor. Bu park modülleri solar panellere donatılmış. Alman firma araştırma enstitüleri ile teknik işbirliği, araştırma işbirliği ve lisans anlaşması imzalamayı hedefliyor. Söz konusu firma hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız (Referans numarası: TRDE20141105001) Ege Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne 0232 343 44 00 numaralı telefonla ulaşmanız yeterli

MOTUL
Motor yağları

Motul, 100’den fazla ülkede motosiklet ve otomobil başta olmak üzere içten yanmalı motorlu tüm araçlar için motor yağları üretiyor. Türkiye genelinde 12 distribütörü var. Şirket yeni bölgesel distribütörlükler oluşturacak. Motul motosiklette madeni yağ başta olmak üzere motosiklet bakımı ve temizliği, sürücü kıyafetleri ve ekipmanları bakım ürünlerinden oluşan MC Care serisiyle de pazarda yer alıyor. Performans ve yarış motosikletleri için özel ürettiği 300V serisi büyük ilgi görüyor.

Web: motul.com.tr

KAWASAKI
Büyük hazırlık içinde

Japon Kavvasaki’nin Türkiye distribütörü Z-Moto Genel Müdürü Onur Dağdevi-ren, sektörün büyümesinin önündeki engeller olarak döviz kurları ve vergilere dikkat çekiyor. Dağdeviren, “Sektörün gelişimi için en azından vergi oranlarında indirim yapılmalı. Türkiye’de motosiklet fiyatlarının yüzde 65’i vergi; bunun üzerine bir de yüzde 30 döviz kuru farkı eklendiği için fiyatlar çok arttı. Bu nedenle 2017’de pazarda küçülme bekliyoruz” diyor.

2016’yı 750 adet satışla kapatan Kawasaki, 2017’de 19 modeli ile bu sayıyı korumayı hedefliyor. Markanın motosikletlerinin fiyatları 3 bin 900 ile 36 bin 800 eu-ro arasında değişiyor. Önümüzdeki iki yıl içerisinde pazara en az 12 yeni model daha sunulması planlanıyor. Kawasaki’nin Türkiye genelinde 20 bayisi var. Özellikle satış potansiyeli bulanan Anadolu’daki illerde yeni bayilikler oluşturulacak. Telefon: 0216 671 9114 E-posta: info@kawasaki.com.tr Web: kawasaki.com.tr

HONDA
En çok satan marka

Honda, 2016’da 26 bin adet motosiklet satarak, yüzde 19 pazar payı ile Türkiye birincisi oldu. Firmanın toplam 52 bayisi bulunuyor. Bu sene beşi kapsamlı bir şekilde güncellenen, ikisi tamamen yeni toplam yedi model tanıtıldı. Honda İstanbul’daki eğitim akademilerini Türkiye geneline yayıyor. Şirket bunu bayileri aracılığıyla yapacak. Bunun ilk adımı Fethiye ve Antalya’da yapıldı. Yeni bayilikler için Türkiye genelinden gelecek talepler değerlendirilecek.

Telefon: 0262 648 86 86 Web: honda.com.tr

Nike, corner’lar açıyor: Nike Türkiye genelinde mağaza ve corner’lar açıyor. Corner’ların büyüklüğü mağazanın bulunduğu şehir ve bölgeye göre değişebiliyor. Nike, bayilik koşullarını yatırımcılarla yapacağı yüz yüze görüşmelerde açıklıyor, [nike.com/tr]

Kora stantları: Ankara merkezli Espaş Kozmetik Ürünleri tarafından üretilen lxora, mağaza stantları için bayiler arıyor. Yaklaşık 20 metrekarelik bir mağazanın yatırım tutarı 45 bin TL. Bu rakama dekorasyon, ürün ve gerekli tüm harcamalar dahil. Büyüklüğü 5-10 metrekare arasında değişen kiosk’ların yatırım tutarı ise 10 bin TL. [ixoraparfum.com]

Çorap arama derdine son: Tezcan Çorap AVM’lerdestantlar açıyor. Bu stantlarda stantta pamuk, bambu, modal, merserize, ipek ve yün çoraplar satılıyor. Bu ürünler şirketin İstanbul’daki fabrikasında üretiliyor. Tezcan Çorap, satış potansiyeli gördüğü AVM’lerde yeni stantlar açacak.

Baklava standı: Gaziantep merkezli baklava üreticisi Fıstıkzade, reklam payı ve sürekli franchise ödemesi almıyor. Franchise bedeli stantlar için 15 bin, corner’lar için 3 bin, mağazalar için de 30 bin dolar olarak belirlenmiş. [fistikzade.com.tr]

Meşhur tantunici: 1977’den bu yana tantuni üreten Mersin merkezli Göksel Tantuni, franchise veriyor. Franchise yatırım koşulları lokasyona ve bölgeye göre değişiyor. [gokseltantuni.com]

ERSAN ÇIPLAK

Önceki sayfa 1 2 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu