İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Yaza Özel İş Fikirleri

Sossis
Hem pratik hem ekonomik

Hotdog, ABD’de çok yaygın tüketilen bir fast food türü. Ancak Türkiye’de henüz yeteri kadar yaygın değil. Bu alan yeni bir marka olan Bursa merkezli Sossis emin adımlarla büyüyor. Şirket bu yılsonuna kadar bayi sayısını 15’e çıkarmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli 50 bin TL. Ortalama işletme sermayesi ise 65 bin TL. İşletme açmak için açık veya kapalı alanlarda 7.5 metrekarelik bir alan yeterli.

Telefon: 0553 85116 16 E-posta: info@sossis.com.tr Web: sossis.com.tr

ANTALYA GAZOZU
Yerelden globale

Antalya Gazozu, yaklaşık bir yıl önce Ağma Gıda ve İçecek şirketi tarafından piyasa sunuldu. Şirketin üretim tesisi Antalya Döşemealtı’nda bulunuyor. Firmanın sahibi İhsan Elmacı, “Ülke genelinde ve yurtdışmda distribütörlük ve bayilikler vermeyi planlıyoruz. Hali hazırda yurtiçin-de Antalya, Mersin, Gaziantep, İstanbul’da bayiliklerimiz var. Ayrıca sözleşme safhasına geldiğimiz yedi il daha buna eklenecek. Yurtdışmda ise İsrail’de İsrail ve Filistin’i kapsayan bir distribütörlüğümüz bulunuyor. Almanya’ya ihracat hazırlıklarımız var” diyor. Firmanın yeni bayilikler için ön şartı yok. Bayilik talebinde bulunduğu bölgenin coğrafi yapısına uygun dağıtım ağı kurması ya da mevcut bir dağıtım ağının olması yeterli. Ayrıca planlanan aylık satış miktarları doğrultusunda yeterli depolama alanına sahip olması gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra planlanan aylık satış cirosu oranında teminat mektubu verilmesi şart. Antalya Gazozu’nun sade ve mandalinalı olmak üzere iki farklı çeşidi bulunuyor.

Telefon: 0242 443 31 41 E-posta: info@antalyagazozu.com Web: antalyagazozu.com

Cİ GUSTA
İtalyan dondurma, frozen yoğurt

İtalyan menşeli Ci Gusta şubelerinde İtalyan usulüyle hazırlanmış dondurma çeşitleri, frozen yoğurt ve kahve çeşitleri satılıyor. Kalabalık caddelerde ve AVM’ler-de franchising sistemiyle yeni şubeler açılacak. Franchise giriş bedeli 10 bin eu-ro+KDV. Ortalama işletme sermayesi için 20 bin euro yeterli. Şirket sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 3 pay alıyor.

Telefon: 0533 763 68 60 E-posta: cigusta@cigustaturkiye.com Web: cigustaturkiye.com

ICEBERRY
Frozen yoğurt

Antalya merkezli Iceberry müşterilerine frozen yoğurt sunuyor. Şirket girişimcilerden franchise bedeli olarak 10 bin TL talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi ise 10 bin TL. Bunların yanı sıra cirodan, reklam katılım payı olarak yüzde 3 pay alınıyor. Stant için AVM’lerde 4-9 metrekarelik yerler yeterli.

Telefon: 0242 242 14 44 E-posta: sales@iceberry.com.tr Web: ieeberry.com

JUICE PLANET
Meyve ve sebze suları

İzmir merkezli Juice Planet doğal meyve ve sebze sularını müşterilerine taze olarak hazırlıyor. Şirket bu yıl 40 yeni şube açmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli 10 bin dolar olarak belirlenmiş. Ortalama işletme sermayesi ise 40 bin dolar. Franchisee’lerin cirolarından reklam katılım payı olarak yüzde 3 pay almıyor.

Telefon: 0232 445 91 93 E-posta: info@jpgida.com Web: jpgida.com

SINCERELY YOĞURT
Türkiye’de franchise arıyor

ABD menşeli Ablak Holding grup şirketlerinden biri olan Sincerely Yoğurt, Türkiye’de distribütör arıyor. Sincerely Yogurt, ABD’nin en hızlı büyüyen frozen yoğurt şirketlerinden. Menüsünde 80 farklı malzeme kullanılarak hazırlanan frozen yoğurt seçeneği bulunuyor.

E-posta: info@sincerelyyogurt.com Web: sincerelyyogurt.com

TEA&POT
Dünya çayları…

ilk kez bu yıl franchise vermeye başlayan Tea&Pot, franchise giriş bedeli olarak 30 bin TL talep ediyor, işletme sermayesi için 70 bin TL yeterli. Reklam katılım payı olarak cirodan yüzde 2 pay talep ediliyor. Tea&Pot’ta zengin çay menüsünün yanı sıra çay aksesuarları bulunuyor.

Telefon: 0232 483 57 52 E-posta: info@teapot.com.tr Web: teapot.com.tr

AB’BAS WAFFLE
Waffle lezzeti tuttu

Waffle’larıyla büyük ilgi gören şirket, girişimcilerden reklam katılım payı ve sürekli franchise ödemesi almıyor. Ayrıca bu işe ilk girecekler için eğitim veriyor.

Telefon: 0212 263 00 05 E-posta: kurumsal@abbaswaffle.com Web: abbaswaffle.com.tr

CHAY
Kısa zamanda yüksek getiri

CHAY, uluslararası proje geliştirme şirketi olan Cafe Konsept’in iki yıllık çalışmasının sonucu olarak ortaya çıkmış. Özellikle sıcak içecek kategorisinde dünyanın önde gelen marka konseptlerini incelenerek hazırlanmış. Şubelerinde demleme çay ve kahve çeşitleri bulunuyor. Demleme çay ile diğer çay ve kahve çeşitlerinin yanı sıra sandviç, kek, kurabiye ve özgün soğuk içecekler bulunuyor. Firma yatırımcısına özel franchising modeli sunuyor.

Telefon: 0312 995 00 17 E-posta: merhaba@chay.com.tr Web: chay.com.tr

YOGOLAT FROZEN YOĞURT
Doğal, frozen yoğurt…

Froyo’nun markası Yogolat Frozen Yogurt, doğal ve bitkisel içeriği, minimum yağ oranı, düşük kalori değeri ve özelleştirilebilir tadıyla piyasada beğeni kazandı. Firma, lokasyonun fizibilitesinden karlılık planına kadar her aşamada girişimcilere destek oluyor, işe başlama ve sonrası verilen periyodik eğitimlerin yanı sıra rutin denetleme, konsept geliştirme, reklam ve PR çalışmaları süreçlerinde girişimcilere danışmanlık hizmeti veriliyor.

Yogolat Frozen Yoğurt stantlarının büyüklüğü 3-5 metrekare arasında değişiyor, içinde frozen yoğurt makinesinin de yer aldığı stantların anahtar teslim kurulum fiyatı 45 bin TL+KDV. Bununla beraber yaklaşık 35 bin TL ciroya tekabül eden 100 paket frozen yoğurt tozu da girişimcilere ücretsiz olarak sunuluyor.

Telefon: 0212 361 75 13 E-posta: info@yogolat.com Web: yogolat.com

LEVENT LOSTRA
Müşterisi çok

Ayakkabı, çizme, kemer, valiz, çanta, cüzdan; bu ve benzeri ürünlerin tamir ve bakımlarım yapan Levent Lostra, franchise veriyor. Franchise giriş bedeli 50 bin TL. Ortalama işletme sermayesi ise 60 bin TL. Şirket franchisee’lerden reklam katılım payı olarak yıllık 5 bin TL alıyor. Yeni açılacak şubeler için cadde ya da AVM’lerde 15-30 metrekarelik işyerleri yeterli.

Telefon: 0212 360 00 13 E-posta: info@leventlostra.com.tr Web: leventIostra.com

STİL TEMİZLİK HİZMETLERİ
Koltuk perde temizleme

Stil Temizlik Hizmetleri koltuk, stor perde gibi eşyalarınıza yerinde yıkama hizmeti sunuyor. Şirket, franchising sistemiyle 10 şube açmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli 15 bin TL. Reklam katılım payı olarak cirodan yüzde 3, sürekli franchise ödemesi için de yüzde 10 pay almıyor. İşyeri için 30 metrekarelik ofis alanı yeterli.

Telefon: 0212 551 04 34 E-posta: info@stilkoltukyikama Web: stilkoltukyikama

FLORMAR
Kadın girişimcilere öncelik

Kozmetik stantları ve mağazaları son dönemde oldukça ilgi görüyor. Flormar da hem stant hem de mağazalar açıyor. Şirketin Türkiye genelinde 201 satış noktası var. Bunların 52’si kiosk. Şirket 13 yeni kiosk daha açacak. Yeni açılacak kiosk’lar için kadın girişimcilere öncelik verilecek.

Telefon: 0262 751 03 33 E-posta: bilgi@flormar.com.tr Web: flormar.com.tr

PIEN PARFÜME
Yurtdışmda büyüyor

Pien Parfüme Franchise Sorumlusu Ayten Atasoy, 15 yeni mağaza daha açmayı hedeflediklerini söylüyor. Şirketin yur-tiçinde 68 mağazası var. Ayrıca Almanya’da 14, Belçika Makedonya, Hollanda, KKTC ve Ukrayna’da birer mağazası var. Franchise giriş bedeli dahi bir mağazanın toplam yatırım tutarı 35 bin TL+KDV.

Telefon: 0212 736 09 90 E-posta: info@pienparfume.com.tr Web: pienparfume.com.tr

KOM
Mayo, iç giyim

Kom’un üretim tesisi İstanbul Yenibos-na’da bulunuyor. Şirket Türkiye genelinde mağaza ve bayileri aracılığıyla ürünlerini satışını gerçekleştiriyor. Kom’dan mayo ve iç giyim ürünleri için ayrı bayilik alabilirsiniz. Eğer sadece mayo satmak istiyorsanız 20-25 bin TL, iç giyim için 8-15 bin TL’lik bütçe ayırmanız yeterli. Bu rakamlar tutarında alacığınız koleksiyonlarla Kom ürünlerini satma fırsatı bulabilirsiniz.

Telefon: 0212 503 81 00 Web: kom.com.tr

COŞKUN KIRTASİYE
Defter, kalem, çanta…

Coşkun Kırtasiye’nin temeli Ali ve Hı-dır Coşkun Kardeşler tarafından 1988’de sektörün kalbi olarak nitelendirilen İstanbul Cağaloğ-lu’nda atılmış. Yaklaşık 50 metrekarelik bir dükkanda kırtasiye ürünlerinin toptan satışım yapan şirket beş yıl önce üretime başladı. Firmanın üretim tesisi İstanbul Hadımköy’de. İkitelli’de ise showroom’u var.

Şubeleri de bulunan şirketin Türkiye genelinde yaygın bir satış ağı var. Ayrıca toptan satış yapan bölge bayilikleri de bulunuyor. Firma kendi markası olan Salvo ile okul ve ofis ürünleri üretiyor. Ayrıca dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Telefon: 0212 671 66 00 E-posta: pazar!ama@coskunkirtasiye .com.tr Web: coskunkirtasiye.com.tr

JUMPING CLAY
Sıra dışı oyun hamuru

Performans Giyim Sanayi tarafından Güney Kore’den ithal edilen Jumping Clay markalı oyun hamurları okulların yanı sıra doğum günleri gibi çeşitli proje etkinliklerinde kullanılıyor.

Jumping Clay suda çözünen hafif bir oyun hamuru. İnsan vücuduna hiçbir zararı olmayan malzemeler kullanılarak üretildiği belirtiliyor. Markanın renkleri diğer kil ve 050ın hamurlarının renklerinden daha parlak görünüyor. Bunların yanı sıra kırıntı bırakmaz ve ele yapışmaz özelliklerine sahip. Ayrıca yapışkan özelliği sayesinde yapıştırıcıya gerek kalmadan kullanılıyor. Firma söz konusu ürünlerinin satışını gerçekleştirecek bayiler arıyor.

Telefon: 0212 483 50 01 E-posta: mfo@juimpingclay.com.tr Web: jumpingclay.com.tr

PANTER KIRTASİYE
Divit, tüylü kalem, özel defter…

Panter Kırtasiye Hediyelik Sanatsal Malzemeler, İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki sembol mağazalardan biri. Klasik kırtasiye konseptinden oldukça farklı. Mekanda divit kalemlerden mühür setlerine, tüylü kalem setlerinden el yapımı defterlere kadar birçok orijinal ürün bulunuyor. Firma 1968’den bu yana faaliyet gösteriyor. Avrupa’nın önde gelen hediyelik, el yapımı kalem ve defterlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Firma distribütörlüğünü yaptığı söz konusu ürünleri kendi mağazası dışında bayileri aracılığıyla müşterilerinin beğenisine sunuyor. Yeni satış noktaları için gelişmiş il ve ilçelerden gelecek bayilik talepleri değerlendirilecek. Bayilik için alınacak ürün miktarı tutarında teminat gösterilmesi yeterli.

Telefon: 0212 293 97 84 E-posta: panterkirtasiye@gmail.com Web: panterkirtasiye

GOLDKİM BOYA
Akrilik ve metalik boya

Goldkim Boya Kimya Eğitim Araçları ve Gereçleri, sanatsal faaliyetler için akrilik ve metalik boya üreten birkaç yerli firmadan biri. Ürünlerini Rich markasıyla piyasaya sunan şirketin üretim tesisi İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde. Beş yıldır üretim yapan şirket, ürünlerini iç pazarın yanı sıra yurtdışma da satıyor. Goldkim Boya Tunus, İran, Bulgaristan, Yunanistan ve Sırbistan’a ihracat yapıyor. Bunların yanı sıra başka markalar için de fason üretim yapıyor.

Firmanın ortaklarından Ekrem Albuyur, “Rich markalı ürünleri Türkiye genelindeki bayiler aracığıyla müşterilerimize sunuyoruz. Yeni bayilik taleplerini değerlendiriyoruz. Bayilik maliyetleri, seçilen bölgenin satış potansiyeline göre değişiyor” diyor.

Telefon: 0216 469 32 34 E-posta: info@richhobby.com Web: richhobby.com

BALONEVİ
AVM’lerin gözdesi

Balonevi, Türkiye’de balon üreten birkaç firmadan biri. Firma, Eylül 2001’de kurulmuş. Üretim tesisi İstanbul Tuzla’da. Üç vardiya üretim yapan şirket aylık 20 milyon adet balon üretim kapasitesine sahip.

Firma kendi bünyesindeki Ar-Ge departmanı tarafından geliştirdiği ve TÜBİTAK’tan aldığı destekle “suyla açmalı tam otomatik balon üretim makinesi” geliştirmiş. Firma balonun yanı sıra köpük balon da üretiyor. Şirket dünyaca ünlü çizgi film karakterlerinin lisans hakkını alarak balon ve çeşitli parti malzemeleri üretiyor.

Firma, kendi adıyla parti için ihtiyaç duyulan her türlü malzemenin bulunacağı mağazalar açıyor. Şirket, ürünlerini yerel ve ulusal zincir mağazalarda satıyor. Bunların yanı sıra toptan satış yapan bayileri var. Yeni bayilikler oluşturmayı hedefleyen şirket, Türkiye’nin her ilinden gelecek bayilik taleplerini değerlendiriyor.

Telefon: 0216 394 00 65 E-posta: oguz.vanli@balonevi.com Web: balonevi.com

Önceki sayfa 1 2 3Sonraki sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu