Haberler

Uranyen astrolojiye göre 2017 yılında iş hayatı ve para

Son yıllarda giderek öne çıkan Uranyen astroloji konusunda Türkiye’deki en önemli isimlerden birisi olan Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem, 2017 yılını yorumladı…

Uranyen astroloji penceresinden 2017’ye baktık.

Uranyen astroloji klasik anlamda bilinen ve kullanılan metod ve tekniklere, trans-neptünyenleri ilave ederek nokta atışlı yorumlar yapılmasını sağlayan çok güçlü bir “ileri astroloji“ tekniği. Trans-neptünyenler matematiksel olarak hesaplanan sekiz noktayı, tıpkı bir gezegen gibi ele alır ve astroloji haritalarına dâhil eder. Bu noktalara Yunan mitolojisinden kahramanların isimleri verilmiştir: Cupido,

Hades, Zeus, Kronos, Apollo, Admetos, Vulcanus ve Posei-don. Bu noktaların Güneş sisteminde Neptün’den daha ötede olduğu kabul edilmekte ve bu yüzden “Neptün ötesi cisimler” yani transneptünyen olarak adlandırılıyorlar. Uranyen astrolojinin çalışma prensibini ve transneptünyenlerin özelliklerini kitapta verilen bilgi ve şemalardan öğrenip, doğum haritanızda kullanmaya başlayarak, kendiniz ve çevreniz hakkında keşifler yapabilirsiniz.

Uranyen astrolojiyi, aslen bir matematikçi olan Alman Alfred Witte buldu. Witte, 1941 yılında Naziler tarafından kurulan astroloji karşıtı bir grup olan Astrologen-Razzia tarafından tutuklanma ve kampa gönderilme ‘tehlikesi yaşamış. Kendisinin ve ailesinin başına geleceklerden korktuğu için 4 Ağustos 1941 tarihinde intihar etmiş.

Kitapta yer alan Elvis Presley, Adolf Hitler, Al Pacino, John. F. Kennedy, Stephen Hawking, Kraliçe Elizabeth, Madonna, Frida Kahlo, Bili Gates, Charles Manşon, Prenses Diana gibi tarihe iz bırakmış birçok ismin haritalarım transneptünyenler etkisi altında incelediğinizde, matematiksel kader karşısında şok olacaksınız.

Uranyen astrolojiye göre 2017 yılında burçları iş hayatında ve parada bekleyen fırsatları şöyle özetlemek mümkün…

astroloji yorum

✓ KOÇ

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 Koç burçları için ateş elementlerindeki büyük gezegenlerden Satürn ve Uranüs’ün uyumlu ilişkisi, değişen koşullara bağlı olarak hedef ve hayallerinize ulaşabilmeniz için elverişli koşulları oluşturacakları güzel bir yıl olacaktır. Gezegenlerin enerjileri uyumlu olduğundan yılın genelinden keyif alabileceksiniz. Yıl boyunca hayatın hemen hemen tüm alanlarında birçok fırsatınız olacak. Gezegenlerin desteği şimdiye kadar hayatınızda agresyon şeklinde gösterdiğiniz ve başınızın belaya girdiği iletişim alanında olumlu katkıları olacaktır. Bu şekilde yeni ve yaratıcı bağlantılar kuracaksınız. Orijinal fikirlerinizle odak noktası haline gelirken fikirlerinizi uygulama konusunda engel tanımayacaksınız Satürn transiti hayatınızda çok ihtiyaç duyduğunuz istikrar getirmek için yardımcı olacak. Her zaman olduğu gibi aşırı dürtüsel olmaktan kaçının ve duyarlı olun. Bu yıl hayatınızın bundan sonraki yönünü belirleyecek akıllıca kararlar alma ve uygulama yılıdır. Fırsatlarınızı iyi değerlendirmelisiniz. Aynı anda birden fazla pozisyonda yönetici veya idareci konumunda çalışmaya bağlı enerjik bir yıl geçireceksiniz. Sorumluluklarınız arttıkça kendinize olan güveniniz de artacak ve mü-cadelere karşı dayanıklı hale geleceksiniz. Hayatınızda profesyonel anlamda izleyeceğiniz yeni kişiler dahil olabilir ve gelecek vaat eden yapıcı gelişmelere doğru sizi yönlendirebilirler.

PARA:

2017 yılında yönetici gezegeniniz Mars doğum günleriniz civarında sizin için harika koşullar yaratıyor olacak. Taşınma, yer değişikliği, mesleki anlamda yükselme, terfi ve ikramiye ya da promosyona bağlı olarak parasal gelirlerinizde artışlar olacak. Özellikle Mart ayının ikinci yarısında doğanlar yoğunluğu daha belirgin hissedecekler. Özellikle bu yıl, Koç burçların genelinde mali kriz ve ciddi bir sıkıntı öngörülmüyor. Tam aksine olarak yıl boyunca gelirler anlamında korunur olacaksınız. Yeni finansal yatırımlar yüzünüzü güldürebilir. Masraf veya harcamalara dair alacağınız tasarruf tedbirleri sizi zorlayacak boyutta olmayacak. Yakın çevrenizin parasal konularında onlara mali danışmanlık yapacaksınız. Bu şekilde hem kendi parasal gelirlerinize ek kazançlar elde edecek hem de size bu kanal vasıtasıyla gelebilecek yeni insanlarla iş ilişkileri geliştirerek gelir artışı yakalayacaksınız. Parasal konularda yıl ortasında yaptığınız yatırımların karşılığını yılsonunda alacaksınız. Her hangi bir yatırımınızın size kar olarak dönmesi için beklemeniz gereken süreç maksimum altı ay civarında olacaktır. Bu süreç oldukça sabırsız olan koçlar için bile oldukça makul bir bekleme süreci olarak düşünülmelidir. Para konularında şans sizden yana.

✓ BOĞA 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 sakinliği ve huzuru seven Boğa burcu için enerjiyle yüklü bir dönem olacak. Ancak yine de harekete geçmek için ihtiyacınız olan temkinli adımları takip edeceksiniz. Önünüze çıkan her şeye balıklama atlama gibi bir özelliğiniz olmadığından, yolunuza çıkabilecek bütün fırsatlardan faydalanmak yok, tam aksine ne kadar seçici ve güvenilir hareket edip adımlar atarsanız o kadar karda olacaksınız. Bu yıl özellikle bulunduğunuz yerde ve konumda yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirmeniz gereken bir yıl olacak. Sıkı çalışmalarınızın karşılığını alacaksınız. Kendinize dinlenme ve rahatlama için ara dönemler yarattığınızda, yıl boyunca aktif olarak çalışma hayatının içinde bulunmaktan keyif alabileceksiniz ve başarılarınız takdir görecek. Özellikle doğum gününüz civarına doğru, yeni bir yaşam başlangıcı içinde olabilirsiniz. Bu bir kişisel alanda olabileceği gibi (evlilik veya çocuk sahibi olmak) profesyonel anlamda da önünüze gelebilir. Yıl boyunca stratejik olmanızda fayda var. Önemli olmadıkça sorunlarınızı üstlerinize götürmek yerine kendiniz çözmeyi denemelisiniz. İlerlemeniz için savaş alanında kendinizi göstermeniz gereken durumlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Ara sıra bir takım hayal kırıklıkları yaşasanız da profesyonel faaliyetlerinizde veriminizi artırmak ve çatışmalarda kazanmak için esnek olmaya özen göstermelisiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koymak ve kendinizi ortaya hoş bir şekilde koymak çok işe yarayacaktır. Asıl büyük atılımınız yılsonuna doğru olacak gibi görünüyor. Sabırlı boğalar ödüllerini alacaktır.

PARA:

2017 boyunca, mali konularda finansal gelirlerinizi arttırmak ve daha iyi gelirler elde etmek istiyorsanız, sağlam ve uzun vadeli gelecek vaat eden yatırımlara öncelik vermelisiniz. Kazançlarınızla ilgili abartılı yatırımlardan kaçınmanız faydalı olur. Tasarruf tedbirleri almanıza gerek yok. Sevdikleriniz için yapacağınız masraflar yatırımlarınız kadar sizi sarsacak şekilde olmayacak. Kazandığınız para ile mümkün olduğunca yatırımlarınız konusunda tedbirli olmanız ve sınırları zorlamamanız yeterli olacaktır. Hedeflerinize yılsonu itibariyle ulaşacaksınız. Yanı sıra, üzerinize aldığınız projelerin geri ödemelerini alabilmek için ciddi bir kaynak planlaması yapmanız gerekebilir. Mali anlamda risk almak yerine yüzde yüz güvenli hareket etmek sizin için çok daha akıllıca olur.

✓ İKİZLER 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 İkizler için üretken ve yaratıcı bir dönemi beraberinde getirecek. Bu yıl, profesyonel hayatınıza renk ve hareket getirecek bol temas ve iletişimle dolu bir yıl olacak. Daha fazla dinlenmek ihtiyacınız olsa bile, özellikle daha önce hiç deneyimlemediğiniz yepyeni alanlarda çalışma heyecanıyla hareket edeceksiniz. En önemli konu, konuştuğunuz kişilere dikkat etmeniz gerektiği. İdeallerinizi ve yaşam emellerinizi paylaştığınız insanlar, sizin uzun yıllarınızı vererek mükem-melleştirdiğiniz projelerinize göz dikebilir. Fikirlerinizi yakın çevreniz dahil kimseyle paylaşmamaya özen göstermeniz yerinde olur. İnsanların yardım önerilerini kabul ederken, kafanızda olan her şeyi ortaya dökme dürtünüzü tutmanız sizin için gerekli bir hamle olacaktır. Başkalarının zihninin sizinki kadar aktif olduğunu düşünmek yanılgısına düşmemeniz gerekiyor. Yeni alanlarda denemelere girerken yeni yöntemleri de hayatınıza sokmanız ve değişimlere açık olmanızın faydasını göreceksiniz. Kariyer planlamanız istediğiniz hızda gitmediğinde ve dönemsel olarak duraklamalar yaşadığınızda olayları büyütmeyip akışta kalmayı tercih etmeniz yerinde olur. Özellikle doğum gününüz civarında iletişim kanallarındaki aşırı yoğunluk sizi bunaltabilir. Duygusal konulara eğilerek kendinizi dengeleyebilirsiniz.

PARA:

2017 boyunca, İkizler burcu olarak şimdiye kadar devam eden, süregelen istikrarsız mali durumunuzda biraz istikrar görmeniz mümkün olacaktır. Özellikle Haziran ayının ikinci yarısında doğan bazılarınız için uzun vadeli yatırımlar yapmak için önünüzde fırsatlar olacak. Bütçenizi değişiklikler için ayarlanabilir esneklikte tutmanın faydasını göreceksiniz. Yıl ilerledikçe parasal konulardaki hamlelerinizi yenilemek muhtemel olabilir. İstikrarlı parasal büyüme devresi yılın hemen başından itibaren işleri sıkı tuttuğunuzda gerçekleşecektir. Yıl ortasından itibaren, kendinizi birkaç ay boyunca sıkı tutmuş olmanın verimlerini elde edeceksiniz ve elinizde, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak yeterli kaynağı biriktirmiş olacaksınız. Özellikle yaş gününüzden sonraki dönemlerde ve son bahara girerken parasal kaynaklarınızda doluluk oranınız yüksek olacak. Borçlarınızı, kredi ve diğer bekleyen faturalarınızı bu yarattığınız istikrarla kapatmanız mümkün olabilir.

✓ YENGEÇ 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

Kariyer özellikle 2017 yılında Yengeç burçları için vurgulanan birinci konu olacaktır. Ancak yıl boyunca profesyonel alanda bazı öngörülmeyen gelişmeler için hazırlıklı olmanızda fayda olabilir. Gelişen ve sizin ilgilenmeniz gereken acil sorunlar, müşteri ilişkileri ve siparişlerin yönetilmesi gibi işler üzerinizde olabilir. Birlikte çalıştığınız ekibinizi motive etmek de görevleriniz arasında olacak. Beklenmedik rakip ataklarına karşı uyanık olmalı ve önünüzü görmeden hamle yapmamalısınız, iddialı fırsatlar yıl boyunca çevrenizde dolanacak gibi görünüyor. İster kendi işiniz olsun, ister kurumsal bir çalışan, tüm enerji ve gücünüzü bu yıl kariyer alanında rakiplerinizle savaşmaya adayabilirsiniz. Emin olun ki buna değecektir. Değişiklik isteklerinizin değerlendirme zamanı yılın ilk yarısından ikinci yarısına kadar uzadığında sabırlı olmalısınız. Cesaretinizi kullanmanız gereken zamanlarda yapacağınız doğru hamlelerle rakipleriniz karşısında avantajlar elde edeceksiniz. Konulara yaklaşırken bakış açınızı profesyonel tuttuğunuzda, önünüzdeki hiç bir dağın aşılamayacak boyutta olmadığını göreceksiniz. Bu yıl, özellikle dış dünyaya tüm yetenek ve yaratıcılıklarınızı sergilemeniz bakımından ideal bir yıl olacak. Haziran-Temmuz aylarında işinizi, pozisyonunuzu değiştirmek veya yeni bir projeye başlamak için yeterli olacak olumlu enerjiyi bünyenizde tutacaksınız. Bu yıldan sonraki iki yıllık bir süre içinde kariyerinde ölçülemez bir ilerleme olacak.

PARA:

2017 yılında parasal durumunuz oldukça iyi görünüyor. Gelir ve kazançlarınız düzenli ücretler yoluyla olduğu gibi, gayrimenkul, miras veya benzeri yollardan geliyor olabilir. Uzun vadeli yatırımlarınızın karşılığını bu yıl almış olacaksınız. Spekülatif yatırım fırsatları önünüze düşebilir ve burada ayrıcalıklı bir şekilde korunduğunuzdan emin olarak yatırımlar yapabilirsiniz. Hesapladığınız riskler sizin lehinize olmak üzere gerçekleşecektir. Ama asla tüm yumurtaları aynı sepete koymayın. Bunun yerine farklı kanallarda ayrı ayrı planlanmış yatırımlar yapmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. Uzun vadeli yatırımlarınızdan gelen kazançla birlikte profesyonel kazançlarınızdan elde ettiğiniz gelirlerinizle rahat bir yıl geçireceksiniz.

✓ ASLAN 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 yılı hayatınızda değişimlere bağlı olarak yaşayacağınız gerginliklerle dolu bir yıl gibi görünse de yıl boyunca büyük destekler aldığınızı bilmeniz sizi rahatlatabilir. Yıl boyunca değişimlere hazırlıklı olmanın faydasını görebilirsiniz. İhtiyatlı yaklaşımlarınızla mesleki veya profesyonel anlamda enerji tasarrufu gerekli olabilir. Hayatta başarılı olmak için gerekirse olmazsa olmazlarınızdan tavizler vermek durumunda kalabilirsiniz. Yıl boyunca iş yerinde yetkililer, otorite figürleri veya meslektaşlarınızla ilgili bazı sıkıntılarla karşılaşmanız mümkün. Ancak yüksek mevkilerdeki diğer bağlantılarınız sebebi ile projelerinizdeki başarı seyri yüksek olacak ve siz yıl boyunca kolaylıkla kurumsal alanda merdivenleri tırmanır halde olacaksınız. Önerilere ve talimatlara uyarken, profesyonel yorumlarınızı ortaya koymaktan kaçınmayın. Özellikle uzun vadeli kurumsal çalışmalarınızda sizinle işbirliği içinde olacak insanlarla olumlu ve samimi ilişkiler kuracaksınız ve yıl boyunca destekleneceksiniz. Kariyerinizde kendine güven duygusunu geliştirmeniz yerinde olur. Özellikle önümüzdeki yıl için kariyer hedefle-tize ulaşmanız mümkün görünüyor.

PARA:

Parasal anlamda bu yıl sizin için düşündüğünüz kadar parlak başlamayabilir. Özellikle Nisan ayında, maddi konularda beklenenden çok daha fazla harcama yapmak zorunda kalabi-siniz ve bu durum sizde ister istemez baskı oluşmasına sebep olabilir. Bu sürecin dengelenmesi Kasım ayında olacaktır ve nihayetinde yılsonuna doğru parasal kaynaklarınızda düzen ve stabilizasyon elde etmiş olacaksınız. Temmuz ayı civarında ve özellikle yaş gününüze doğru giderken, parasal anlamda fazlasıyla açılmış olduğunuzu ve toplanmakta zorlanabileceğiniz endişesiyle hareket edebilirsiniz. Ancak bu süreç düşündüğünüz kadar kaotik geçmeyecektir.

Genel olarak harcamalarınız evinizle, yer değişikliyle veya çocuklarınızın ihtiyaçlarıyla bağlantılı olarak şekillenecek gibi görünüyor. Yılsonlarına doğru kendiniz için harcamalar yapabilir hale geleceksiniz. Bazı Aslan burçları, parasal kaynaklan arttırmak adına ufak tefek bahis ya da şans oyunlarına meyledebilir. Ancak asıl gelir, uzun zamandır bekleyen yatırımlarınız veya gayrimenkul kaynaklı olacaktır. İçgüdülerinizin sesini dinlediğinizde asla yanılmayacaksınız.

✓ BAŞAK 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

Başaklar bu yıl mesleki anlamda sık sık değişiklik veya transferlerle yoğun, hareketli dönemler geçirecekler. 2017, kendinizi kariyerinizde göstermeniz ve parlamanız için muazzam fırsatlarla dolu bir yıl olacak. Geçmiş zamanla karşılaştırıldığında genel performansınız muhtemelen her şeyin üzerinde olacak. İşyerinde sıkı çalışma ve esnek bir yaklaşımla uzun vadede iyileştirme elde edeceksiniz. Önünüze her verilen şeyi almakta acele etmeyin. Bunun yerine sizi daha kaliteli iş veya hizmet alanları bekliyor olacak. Tüm verilerinizin ve çalışmalarınızın sonuçlarını görmek yılın son çeyreğinde mümkün olacaktır. Yıl genelinde sakinlik duygusu çalışma alanında hakim görünüyor. Profesyonel alanda sizi yanlış sözleriyle veya negatif ar-kadaşlıklarıyla etkileyebilecek kişilere karşı temkin-li olmanızda fayda var. Tehlike her köşede pusuda bekliyor olabilir. Tüm yıl boyunca gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutmak ve kendinizi muhtelif tehlikelerden korumak arzusunda olabilirsiniz. İçgüdülerinizi takip edin ve buna göre hareket edin. Yanılmayacaksınız. Sayısız fırsat ve sayısız barikatlara rağmen yılsonunu başarıyla bitireceksiniz.

PARA:

2017 yılında, Başakların finansal istikrarı oldukça artacak. Tasarruf tedbirleri almanıza gerek kalmadan maddi kaynakları elde etme yönünde büyük imkanlara ulaşacaksınız. Ancak şartlarınızın değişimine bağlı olarak hayatınızdaki ihtiyaçlar önceki yıllara göre daha fazla kazanç talep edebilir. Toplum sizin mali ve finansal durumunuzu iyileştirmek için harcadığınız çabalara odaklı olduğunuzu görecek. Tüm gücünüzü ortaya koyarak çalışmaktan korkmuyorsunuz ve odaklanmış kalmak sizi mutlu ediyor. Bunların size parasal şekilde dönmesini fiziksel tatmin olarak algılıyorsunuz. Kazanç veya gelirlerinizde pratik zorluklarla ya da bürokratik engellerle karşılamaktan uğraşacağınız detaylar kaynaklarınızı etkilemeyecek. Ancak kendinizi arada sırada şımartmak için birşey yapmayı unutmayın. Tasarruf tedbiri almasanız da kazançlarınızdaki birikimlerin faydalarını yıl boyunca göreceksiniz. Sevdikleriniz yerine biraz da kendiniz için harcama yapın.

✓ TERAZİ 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 yılı Teraziler için öncelikli olarak entellektüel olarak kendinizi gösterebileceğiniz bir yıl olacak. Çabalarınızın karşılığını hemen almak istediğinizden çabucak büyüyeceğiniz konularda kendinizi ilerletmek ve geliştirmek isteyeceksiniz. Bazı rutin işler sıkıcı geleceğinden sizi heyecanlandıracak ve mutlu edecek iş alanlarına veya kariyer fırsatlarına yöneleceksiniz. İş hayatınıza yenilik getirmek için kurumsal alanların vermiş olduğu güvenli alanlardan çıkarak daha çok risk alabileceğiniz ve rekabet ortamı içinde bulunacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Terazi burcunun olumlu ve dengeli özelliklerini kullanarak, kolayca çalışma hayatınızda iletişim içinde olmak istediğiniz kişiler üzerinde hakimiyet kurarak hedeflerinize ulaşa-bileceksiniz. Dostane duygularla ortaklıklar içine girmeniz mümkün olacak veya birlikte mesai pay-H laşımı yaptığınız arkadaşlarınızla ilişkilerinizden olumlu deneyimler elde edeceksiniz. Kariyeri-niz yıl boyunca stabil ve yavaştan ivmelerle git-tikçe yükselecek. Yılsonuna gelirken hedeflediğinizden de ileride olduğunuzu gördüğünüzde kendiniz bile şaşırabilirsiniz.

PARA:

2017 yılı içinde istenmeyen veya aşırı harcama yapma zorunluluğunuz olmayacak. Aile üyeleri için gerekli olacak masraflar yanı sıra tıbbi tedavi ile ilgili giderler bütçenizi sarsacak derecede olmayacaktır. Yanı sıra, gelirlerinizi dengelerken lüks tüketim malzemelerine olan yoğun ilginizi denetlemeniz yeterlidir. Yıl boyunca mali ve parasal konularda, elde ettiğiniz birikimleri yatırıma dönüştürebileceğiniz sayısız fırsat önünüzde olacak. Ancak spekülatif fırsatlardan kaçınmanızda fayda var. Gelir düzeyinizdeki denge, hayatınızın içine dahil olan, partner, ortak veya eşinize bağlı olarak yükselecektir. Kişisel harcamalarınızı yıl-sonuna doğru gündeminize getirmeniz daha sağlıklı olur. Genel olarak parasal konularda sakinlik, barış, huzur ve uyum içerisinde olacağınız, gelirlerinizle giderleriniz arasında büyük uçurumlar olmayan sakin bir yıl geçirmeniz muhtemel. Kişisel anlamda maddi hayatınızda tatmin duygusuyla birlikte harekete edeceksiniz.

✓ AKREP 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 yılı Akrepler için kariyer bakımından ateşli ve tutarsız bir yıl olarak başlayacak. Yılbaşını takip eden günlerde, istenmeyen sıkıntılar, gecikmeler, yarışmalar veya rekabetle karşılaşmanız mümkündür. Yanı sıra, profesyonel hayatınızda değer verdiğiniz insanlardan kaynaklanan üzüntüler de sizi etkileyebilir. Güven teması bu yıl sizin için oldukça sorguladığınız bir konu olacak. Profesyonel odaklarınıza sıkıca sarılmanız ve önünüzde engel olan herhangi bir konuya fazla derin dalmadan atlayarak geçmeniz gerekiyor çünkü tünelin sonundaki ışık size zafer vaat ediyor olacak. Yüksek makamlarda otorite figürleriyle olan mükemmel ilişkileriniz neticesinde, her zamankinden daha çok takdir elde ederek rakiplerinize karşı konulamayacak bir fark atmış olacaksınız. Yıl boyunca iyimser ve pozitif yaklaşımı üzerinizde tutmanız çok önemli olacaktır. Özellikle doğum gününüze yaklaşan günlerde artan gerginlik size sinir bozucu gelebilir. Ancak sakinlik ve sabır ile kendinizi dengelediğinizde her türlü gelgit sırasında size yardımcı olacak insanları çevrenizde bulacaksınız.

PARA:

Akrepler kendi parasal durumunuz hakkında yıl boyunca kesin bir fikriniz olmayabilir.

Gelirlerinize karşılık çok harcama olabildiği gibi, kazançlarınız arasında da beklenmedik artışlar yaşamanız muhtemel. Bütçe dengesi yapabileceğiniz bir yıl yerine daha çok spontane gelirler ve harcamalar arasında gideceğiniz ve tahmin edilmeyen masraflarla ve kazançlarla yüzleşeceğiniz bir yıl olacak. Genel olarak yıl boyunca kredi, kayıp, borçlanma veya harcama konularında büyük çalkantılarınız olmayacak. Önceden planlanmış adımlarınızı atarken önünüze çıkan beklenmedik koşullara kolayca adapte olabileceksiniz. Değişiklikler bu süreçte kaçınılmaz olacaktır. Ev değişimi, kira veya gayrimenkul gelirleri, aileden aktarılan kaynaklar veya sıkı çalışmanıza bağlı ikramiyeler sürpriz niteliğinde olacağından sizi oldukça sevindirecektir.

✓ YAY 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 yılı Yay burçları için tüm yıl boyunca bağlılık ve konsantrasyon talebiyle karşılaşmanıza sebep olacak enerjilerle dolu görünüyor. Yan-lız çalışmak yerine gurup halinde çalışmanız ve gönül bağıyla takım çalışmalarınıza kendinizi vermeniz beklenebilir. Yanı sıra, sizi kendi tarafına transfer etmek isteyen kişilerle yapacağınız görüşmeler, taraf seçme zorunluluğu, en verimli hangi alanda görevlendirilmek istediğinize dair üstlerinize yaptığınız görüşmeler ve ayarlamalar sizi oldukça meşgul edecektir.

Yıl boyunca enerjinizi yükselerek artacak ve çalışmalarınızın karşılığını alacaksınız. Ortaya koyduğunuz çaba takdir görecek ve siz bundan sonraki geleceğinizi şekillendirecek önemli kararlar vereceksiniz. Yeni kişilerle kuracağınız iş bağlantıları, kurulacak ortaklıklar veya mesai arkadaşlarınızla geçireceğiniz zaman bütün vaktinizi alacağından kişisel konulara yeteri kadar zaman ayırmamakla suçlanmanıza neden olabilir.

Statükonuzu korumak veya daha iyi yerlere gelmek için önümüzdeki yıl göstereceğiniz performans, geleceğinizi de şekillendireceğinden, bir anlamda aynı anda bütün cephelerde savaşma duygusu hissetmenize sebep olabilir. Yaşamınızın mücadelesini verirken bütün gezegenler sizi olumlu şekilde destekliyor olacak. Yüreğinizdeki her şey için savaşmaya değer olduğunu göreceksiniz.

PARA:

Mali durumlar ve parasal konular, daha önceki dönemlere oranla size sakin bir yıl sunmayacak gibi görünüyor. Gelir gider dengesini tutturmak için yıl boyunca çalışmaya devam etmeniz gerekecek. Finansal konularda istenmeyen harcamalarla karşılaştığınızda ailenizden veya sevdiklerinizden destekler almanız muhtemel olur. Yılın orta zamanlarında üzerinizdeki parasal baskıları hafifleten gelişmeler olsa da tam olarak kendinizi rahat hissedeceğiniz dönem, yaş gününüze yakın zamanlara işaret ediyor.

Bu süreçte uzun vadeli yatırımlar yapmak yerine, mevcut kaynakların dengeli kullanılacağı kanallarda kalmak size daha çok fayda sağlayacaktır. Parasal özgürlüğü elde etme döneminiz yılın ikinci yarısından itibaren gelişecektir. Öte yandan doğum gününüze yakın dönemlerde terfi ya da ikramiye gibi gelirlerin de sizi rahatlatması muhtemel olacak.

✓ OĞLAK 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 yılı tüm Oğlak burçları için son derece başarılı bir yıl olacaktır. Kariyerinizle alakalı yaratıcı çıkışlar yakalayacağınız, profesyonel ve sosyal anlamda her iki kanalda da verim ve uyum elde edeceğiniz güçlü destekler alacağınız bir yıl sizi bekliyor olacak. Yenilikçi fikirlerinizi uygulamaya koyabileceğiniz ve otorite figürü olan kimselerde aranızın iyi olacağı yıl boyunca kararlılıkla gittiğiniz takdirde başarı her zamanki gibi size ait olacaktır. Yanı sıra, özellikle ikili ilişkileriniz kariyeriniz için anahtar görevini görecek. En büyük yardımı eşiniz veya partnerlerinizden alırken, en büyük engeli veya düşman-lıları da aynı kanaldan görmeniz mümkün olabilir. Bazı hukuksal davalar, taşınmaz mallarla ilgili sorumluluklar kariyer yaşamınızda sizi profesyonel hayatta alıkoyan konular olarak gündeme gelecektir. Bu konular ister evlilik ister boşanma olsun, mesleki anlamda itibarınız zedeleyecek boyutta olmayacaktır. Yılın ortasından itibaren gelişecek koşullara karşı şimdiden hazırlıklı ve dayanıklı olduğunuz için, kimsenin sizi bulunduğunuz ve hak ederek geldiğiniz yerden oynatamayacağım bir kere daha bütün rakiplerinize göstermiş olacaksınız. Çalışkanlık, kararlılık ve yüksek motivasyon her ne olursa olsun sizi bütün engellerden çıkartacak en önemli özelliğinizdir. Aynen devam…

PARA:

Parasal konularda yılın ilk yarısında daha fazla para kazanma yönüne odaklı tüm çabalarınız karşılığım görecek ve meşguliyetleriniz yerini bulacak. Para 2017 yılında oğlak burçları için merkezde ve merceklerinde olacak konudur. Tasarruf tedbirleri yanı sıra, yatırım teknikleri, görülmeyeni görme ve doğru zamanda hamle yapma potansiyeliyle kazançlarınızı arttıracak bütün fırsatları değerlendirme şansınız olacak. Buna bağlı olarak kendinizi kazançlarınızın artışıyla coşku içinde hissedeceksiniz. Sevdiklerinizi mutlu ederken, kendinizi de şımartmayı unutmayın. Dürtüsel eylemlerin adamı olmadığınız için, insanlar sizin yatırımlarınızı takip ederek parasal kazanç sağlayacaklardır. Ortada büyük yatırım gelirleri, gayrimenkul alım satım veya kira gelirleri, genel ticaret hayatınıza yönelik güçlü bir istikrar ve kredibilite ile hedeflerinizin de ötesinde muazzam bir yıl geçirebilirsiniz.

✓ KOVA 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 yılı Kova burçları için kariyer yolunda önemli değişikliklerle karşılaşmanın muhtemel olduğu bir yıl olacaktır. Çoğunuz bazı uzun vadeli projeleri başlatmak veya uzun zamandır bekleyen bazılarını da sonlandırma potansiyelinde olacaksınız. İş-yerinizde, yetki görev ve sorumluluk alanında gösterdiğiniz performans değerlendirmesi lehinizde sonuçlanacaktır. Profesyonel anlamda dünyaya açılma kapasitenizin desteklendiği, büyüme için elverişli koşulların önünüze sunulduğu bir yıl geçireceksiniz. Yeni fikirler her yerden üzerinize doğru gelerek gün ışığına çıkmak isteyecekler. Titizlikle seçeceğiniz yolda atacağınız adımların ödüllerini alacaksınız. Profesyonel anlamda yaptığınız işle tanınma, itibar artışı, üne bağlı olarak sosyal çevrenizde değişim veya zenginliğe ayak uydurmakta zorlanmayacaksınız. Hayatınıza hem iş hem de sosyal olarak birçok insanı dahil edeceksiniz. Özgün olun, özgün kaim!.. Sistemin size vereceklerini alma zamanınız geldi. Hayatınızda daha önce yaşamış olduğunuz zorluklara karşı yeterince deneyim kazandınız ve ders aldınız. Gerçekten adım atma ve hediyelerini toplama zamanındasınız. Kendinizi olumlu kanala odaklamanın faydasını göreceksiniz. Güçlü bir bilgi tabanı ile kendinizi muazzam yerlere getirmeniz mümkün olacaktır.

PARA:

2017 yılında finansal konular ve harcamalar konusunda birkaç revizyon yıl boyunca yeterli olabilir. Burada istikrarı sağlamak adına atacağınız adımlarda gereksiz risk almamaya dikkat etmeniz gerekebilir. Bazı durumlarda hem kendinize hem de sevdiklerinize hayır demekten çekinmeyin veya önceliklerinizi değiştirin. Mali konulardaki ayarlamalar sizin bütçenizin yıl boyunca dengeli olmasına yardımcı olacaktır. Öte yandan parasal anlamda bazı fedakarlıklarda bulunacağınız zamanlar da önünüze gelebilir. Fon, kaynak veya gelir akışını hızlandırmanız gereken dönemler yılın ilkbahar ve sonbahar aylarına denk geliyor. Bu süreçlerde karşılaşacağınız parasal çalkantılar sizin dışınızdaki insanlardan kaynaklanan konulardan olacaktır. Ancak bütçe dengeniz elinizde olduğu sürece kendinizi yılın diğer zamanlarında ayarlayarak rahatlatabileceksiniz. Yılsonuna kadar parasal anlamda karar merkezi olarak kendinizi tutmalısınız.

✓ BALIK 2017

İŞ HAYATI VE KARİYER:

2017 yılı boyunca performans ve kariyer anlamında sevildiğiniz, rekabet ortamı olmayan sıcak atmosferler içinde çalışma imkanınız olacak. Genel olarak yıl genelinde iyi bir kariyer hayatınız olması sizin hırstan uzak, kabullenişçi, sevecen ve yardımsever olma duygularınızı tetikleyeceğinden dolayı, çevrenizden takdir alacaksınız. İşinize pozitif enerjinizi akıttığınızda ve severek yaptığınızda, sorumluluklar sizi yormayacaktır.

Profesyonel anlamda, mesleki alanınızla ilgili eğitim ve araştırmaya yönelik kariyer gelişimiyle uğraşmanız gerekebilir. Rekabet içeren ortamlara girseniz de rekabete dahil olmayacak kadar verici olduğunuzdan insanlar size karşı tehlike oluşturacak potansiyelde olmayacaktır. Her zamanki gibi kendi hayatınıza devam ederken, yapılması gerekenleri yapıp biraz tembelliğe de zaman ayırmayı ihmal etmeyeceksiniz. İş hayatının telaşlı yaşamı size göre olmadığından, mesleki anlamda sadece kendi zamanlamanız içinde hareket etme odaklı olacaksınız. Bu durum özellikle yılsonuna doğru son baharı takiben biraz daha sizin üzerinizde baskı yaratabilir. Yılı kapatırken önceden anlaşmasını yaptığınız fikir veya projelerin teslim tarihleri sizi zorlayabilir. İşinizi yarına bırakmamaya özen gösterdiğinizde her şey yolunda gidecektir.

PARA:

2017 yılı içinde, kendinizi ailenizin veya partnerlerinizin mali değeri yüksek alımları ve uzun vadeli yatırımlarına yönelik kazanç ve gelirler içinde bulmanız mümkün olabilir. Dürtüsel harcamalarınızın önüne geçmek için tasarruf tedbirlerine sıkı sıkıya uymanız gerekebilir. Yılın ilk yarısında hayalini kurduğunuz bir evin veya herhangi birşeyin size gelmesi yine aile, eş veya ortaklarınız kanalıyla olabilir. Yanı sıra bazı karlı mesleki kazançlarda sizi destekleyecek gibi görünüyor. Finansal anlamda büyük fedakârlıklar yapmanıza gerek olduğu bir yıl olmamakla birlikte, yıl boyunca sevdikleriniz için yapacağınız harcamalar da gelir gider dengenizi eşitleyecektir. Bütçeniz hiç bir zaman tam olarak belli olmadığından, dönem dönem size şans, talih veya miras yoluyla bazı kaynaklardan parasal akışlarda olacaktır. Yıl boyunca şans sizden yana olacak.

Sevilay Eriçdem kimdir?

Sevilay Eriçdem 1969 Ankara doğumlu. Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı.

Üniversite eğitimi sırasında Turkish American Assosiation ‘TAD’ derneğinde İngilizce eğitimi aldı ve aynı dernekte İngilizce eğitmenliği yaptı. Astroloji her zaman tutkusu oldu. 1999’dan itibaren astrolojiyle profesyonel olarak ilgilenmeye başladı. ’AFA’ American Federation of Astrologers (Amerika Astrologlar Federasyonu) ve Asrologers Community (Astrologlar Birliği) organizasyonlarına dahil oldu. Daha sonra Uranyen astroloji üzerinde yoğunlaştı. Amerika ekolünden Martha Lang-VVescott’den 2010 yılından itibaren üç yıl boyunca kişisel dersler aldı ve birabir uygulayıcı oldu. Hali hazırda Uranyen astroloji metodunun kullanılmasını yaygınlaştırmak ve asteroitleri tanıtmak için sosyal platformlarda çalışıyor. 2015’ten bu yana profesyonel olarak Uranyen astroloji ve Astreoidlerin eğitmenliğini yapıyor. “Uranyen Astroloji” adlı kitabı Türkiye’de, klasik astrolojiye karşı , yazılan ilk eser olma özelliğine sahip. İki cilt olan kitabın ilk cildi Aralık ayında yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu