Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Tchibo’dan Ev Kadınlarına Ek İş İmkanı

EV KADINLARINA İŞ FIRSATI

Tchibo Türkiye’de üniversite öğrencileri için genel merkezdeki e-ticaret, pazarlama, finans ve lojistik gibi destek birimlerde uzun soluklu staj olanağı sağlanıyor. Bunun yanı sıra her bölümden üniversite öğrencisi için mağazalarda yarı zamanlı satış danışmanı istihdamı yaratılıyor. Yarı zamanlı çalışanlar da tam zamanlı çalışanlar gibi Tchibo’da kariyer yapma imkanına sahip. Ayrıca hemen belirtelim, Tchibo Türkiye mağazalarında yarı zamanlı çalışanlar arasında üniversite öğrencilerinin yanı sıra İngilizce öğretmenliği veya banka memurluğundan emekli olup zamanlarını ve enerjilerini değerlendirmek isteyen 45 yaş ve üzeri olanlar da var. Ayrıca ev kadınlarına da ek iş olanağı sağlanıyor.

Tchibo

Yarı zamanlı çalışanlar haftada en fazla 30 saat çalışıyor ve tüm yasal özlük hakları korunuyor. Ayrıca maaş ve yemek ücretine ek olarak mağaza görevlileri için satış hedefine bağlı prim de var. Genel merkezde uzun dönemli staj yapacak olan üniversite öğrencilerinde mutlaka yabancı dil ve temel bilgisayar programlarına hakimiyet aranıyor. Mağazalarda ise en az lise mezuniyeti aranıyor. Genel merkezdeki uzmanlık rolleri için kadro açıldığında ilk olarak uzun soluklu stajyerler pozisyonun niteliklerine göre değerlendiriliyor. Yarı zamanii çalışandan uzman statüsüne geçenlerin performanslarına ve organizasyonun ihtiyaçlarına bağlı olarak kariyer yolu açık. Mağazalardaki yarı za-manii çalışanlar ise beklenen performansı sağlamaları halinde mağaza müdürlüğüne kadar yükselebiliyor veya genel merkezdeki pozisyonlara atanabiliyorlar.


“Tchibo’da part time satış danışmanı olarak başlamış ve şu an yöneticilik rollerine kadar yükselmiş birçok arkadaşımız mevcut” diyen Tchibo Türkiye Genel Müdürü Şenay Küçük Tanşu, “Perakendeyi seven herkese hangi disiplinden geldiğine bakılmaksızın yarı zamanlı iş olanağı kapılarımız açık” diyor.


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu