Haberler

Tatilde ne yapsak?

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nin Çocuk Eğitimi m Programları, sömestr ta- \ tilini eğlenceli bir sanat molasına dönüştürüyor, 6-10 yaş arası tüm çocukların katılabileceği ve yarıyıl tatili boyunca devam edecek eğitimler, çocuklara, kış tatilini değerlendirebilecekleri sanatla dolu alternatifler sunuyor. Atölye çalışmalarına katılmak isteyenler dört gün için 200 TL, bir gün içinse 75 TL ödüyor.

Kış Atölyesi

tatilde ne yapsakAtölye çalışmasında çocuklar, soğuk kış günlerinde sıcak anıların nasıl yaratılacağını keşfedecek. Kışlık hatıralarını biriktirecekleri el yapımı bir albüm hazırlayacak, doğanın onlara sunduğu malzemeleri sanata dönüştürecekler. İçlerini ısıtacak çay tarifleri öğrenecek, kendi bitki karışımlarını yapacak ve fincanlarını tasarlayacaklar. Yün tasarımlar, kar küreleri ve pek çok sürprizle dolu atölye çalışmasını, çocuk kitabı yazarları Nilay Yılmaz ve Sibel Şengül yürütecek.

Tasarımcının Gizli Defteri

Tasarıma ilgi duyan çocuklar için tasarımın ABC’si olacak atölye çalışmasında, malzeme, teknik ve uygulamaya dair temel bilgiler öğretilecek. Çocuklar, içinde yaratıcı fikirlerini biriktirecekleri el yapımı defterler hazırlayacak. Tasarımcıların atölyelerini ve işlerini inceleyip, onların yaratıcı dünyalarını küçük kutulara sığdıracak. Çizim denemeleri, desen, kolaj ve üç boyutlu tasarımlar yapacakları atölye çalışmasına, illüstratör Rukiye Ulusan ve ressam Nihal Türk rehberlik edecek.

Resim Okulu

Resim yapmayı seven, resme ilgi duyan tüm çocuklar için açılan Resim Okulu, ilk olarak çocukları desenle tanıştıracak. Renk tonlarını keşfedecek, ışık ve gölgeyi çizmeyi öğrenecekler. Linol, tekstil ve bitkisel boyalar kullanarak, kâğıt, kumaş, ahşap gibi farklı yüzeylere baskı uygulaması yapacaklar. Çanta üzerine kumaş boyasıyla baskı, doğal malzemelerden baskılarla bir tuval, manzara ve ölü doğa denemeleri yapacak çocuklar, son gün yapılacak karma sergiye katılacak. Resim sanatının keşfinde, çocuklara ressam Nihal Türk eşlik edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu