Haberler

Sigortalılara! BES cazip hayat sigortası ise lüks geliyor

NN Hayat ve Emeklilik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Kalafat Uysal, ülkemizde sigortalılarca bireysel emeklilik ürünlerinin daha cazip, hayat sigortasının ise lüks olarak görüldüğünü belirterek, “Öncelikli hedefimiz hayat sigortasında büyümek” dedi.


TÜRKİYE’DE Bireysel Emeklilik Siste-mi’nin (BES), önde gelen şirketlerinden olan NN Group bünyesindeki ING Emeklilik, 17 Şubat 2015’ten itibaren artık “NN Hayat ve Emeklilik” adıyla hizmet vermeye başladı. NN Group, Hollanda dışında ilk marka değişim lansmanını da Türkiye’de gerçekleştirdi. NN Hayat ve Emeklilik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Kalafat Uysal, “Kurumsal kimliğimizi, değerlerimizi ve vizyonumuzu da çatısı altında bulunduğumuz NN Group ile paralel olarak değiştirdik. NN Group’un 170 yıllık köklü geçmişi ve deneyimi rehberliğinde yolumuza devam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

BES cazip hayat sigortası

Dönüşümle birlikte mevcut müşterilerin poliçe şartlarının aynı kaldığının altını çizen Uysal, müşteri odaklı çalışmalarını artırarak aile odaklı ürün ve hizmetler sunmak için çalıştıklarını söyledi. Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ulaşılabilir olabilmek adına daha geniş çapta hizmet vereceğiz ve acente sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yine banka kanalında iş ortaklarımıza yenilerini ekleyebiliriz. Gerek müşterilerimiz, gerekse iş ortaklarımızla uzun süreli ilişki kurmak bizim için çok önemli… Önümüzdeki dönemde değişimin getireceği motivasyonu, kendilerine en iyi şekilde hissettirmeye çalışacağız.”

“Hayat branşında büyümek öncelikli hedefimiz”

NN Hayat ve Emeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) yanı sıra hayat sigortalarına da önem veriyor. Türkiye’de emeklilik ürünlerinin bilinirliğinin daha yüksek olduğunu ancak hayat sigortası alanında da büyük bir ihtiyacın olduğunu söyleyen Uysal, öncelikli hedeflerinden birinin, önümüzdeki dönemde hayat sigortası branşında büyümek olduğunu belirtti. Uysal, BES ürünlerinin hayat sigortasının önüne geçmesinin nedenlerini ise şöyle açıkladı: “Türkiye’de GSYtH’daki düşük pay kısmen hayat sigortası tasarruflarının düşük olmasından kaynaklanıyor.


Ancak asıl neden özel emeklilik sisteminin sunduğu ürünlerin daha cazip bulunması. Hayat sigortası tasarrufları olmadan Hayat ve Emeklilik Türk hayat sigortası sektörü sadece korumaya yönelik ürünlerden oluşuyor. 2014 yılı Hazine verilerine göre, bu korumaya yönelik ürünlerin yüzde 70’i borçlanmayla ilgilidir; bu ürünler bankaların daha çok fayda sağladığı ürünlerdir. Türkiye’de halkın çok küçük bir bölümü beklenmeyen bir ölüm karşısında ailesini korumaya yönelik bir sigortaya sahip.” Halkın büyük bir kısmının hayat sigortasını lüks olarak gördüğünü dile getiren Uysal, “Türkiye’de aileler, eğitimin önemine ve çocuklarının geleceğine olan katkılarına inanıyorlar. Ve bunun için de para ödemeye hazırlar. Üniversiteyi de kapsayarak çocuk başına eğitim gideri, devlet okulları için minimum 80 bin TL, orta seviyede bir özel okul için ise 560 bin TL. Yani anne-babadan biri hayatım kaybederse, çocuk sadece bir ebeveynini kaybetmekle kalmayacak, aynı zamanda eğitiminin tehlikeye girmesi anlamına da gelecek” dedi.

Alternatif dağıtım kanallarına yatırım yapıyor

NN Hayat ve Emeklilik, emeklilik ve hayat sigortası satışında etkinliği artırabilmek için Türkiye çapında bulunan 299 acentesinin yanı sıra ING Bank ve Anadolu Bank ile sürdürdüğü işbirliği ile tüketiciye ulaşıyor. Alternatif dağıtım kanallarına son dönemde ciddi bir yatırım yaptıklarını kaydeden Deniz Kalafat Uysal, “Müşterilerimizin tıpkı bir yatırım hesabı yönetir gibi doğrudan işlemlerini yapmaları çok öı.emli” diedi. Djjital mecraların her geçen gün çeşitlendiğini belirten Uysal, mobil uygulamalarla hızla değişen dünyaya ayak uydurduklarını söyledi. Uysal, “Son iki yılda teknoloji alanında ciddi yatırımlar yaparak önemli adımlar attık. Altyapımızı gözden geçirdik ve hizmet önceliklerimizi belirleyerek yeniden yapılandırdık. Geliştirdiğimiz mobil şubemiz ve yenilenen internet şubemiz sayesinde, müşterilerimize diledikleri her an her yerden, hesaplarına çok daha kolay ve hızlı şekilde ulaşabilme imkânı sunuyoruz. Ayrıca çağrı merkezimizin de altyapısına yatırım yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

SEVAL ÖZKAP


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu