Haberler

Sanko Üniversitesi gençleri bekliyor

Sanko Üniversitesi

SANKO Üniversitesi gerçek bir sosyal sorumluluk projesi olarak 2013 yılında kurularak, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde ilk öğrencilerini kabul etti.

1989 yılında kurulan Sani Konukoğlu Vakfı’nın hamiliğini yaptığı SANKO Üniversitesi, Vakıf tarafından, sosyal sorumluluk anlayışı ile projelendirilerek, hayata geçirildi.

Ezbere değil, uygulamaya dayalı bir eğitim anlayışı sürdürülen SANKO Üniversitesi’nde öğrenciler bilgiyi neden ve nerede kullanacağının bilinci ile öğreniyor.

Önceliğin kalite olduğu SANKO Üniversitesi, Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında eğitim veren, araştırmalar yapan tematik bir üniversite olup, kuruluş kanununda tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakülteleri var.

Tıp bilimleri dâhil tüm disiplinlerde verilen ve verilmesi planlanan lisans ve lisansüstü eğitimin yanı sıra, yüksek düzey bilimsel araştırma yapmak da amaçlarının arasında bulunuyor.

Bu amaçlar doğrultusunda laboratuvarları en seçkin, en kaliteli ekipmanla donatılan SANKO Üniversitesi, kaliteli kadro, kaliteli müfredat, kaliteli ekipman ve kaliteli bir eğitim anlayışıyla yoluna devam ediyor.

Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Fizyoterapi – Rehabilitasyon ve Beslenme – Diyetetik Bölümlerinde lisans, Moleküler Tıp, Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler (Türkiye’de ilk kez açılan) alanlarında tezli yüksek lisans ve Biyoistatistik Doktora programları bulunuyor.

Akademik personel seçiminde uluslararası tecrübeye önem veren SANKO Üniversitesi’nde ayrıca, her ay Amerika Birleşik Devletleri’ndc veya Avrupa Ülkelerinde alanında başarı kazanmış bir Türk bilim insanı gelerek, öğrencilerle birikimlerini ve deneyimlerini paylaşıyor.

BİLİMİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLIYORLAR

Öğrenciler, daha birinci sınıftan itibaren akademisyenler rehberliğinde bilimsel araştırma ile tanıştırılarak, sadece hizmet üreten değil aynı zamanda bilimin gelişmesine katkıda bulunacak gençler olarak yetiştiriliyorlar. Bu kapsamda öğrenciler tarafından yapılan araştırmaların çoğu, uluslararası katılımlı kongrelerde de sunuluyor.

Merkez yerleşkesi şehrin içinde, Gaziantep’in sosyal açıdan en gözde bölgesi olan Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda bulunan SANKO Üniversitesi, öğrencileri için bir büyük avantajla, şehrin sunduğu imkânlara yürüme mesafesinde yer alıyor. Ayrıca yine merkez yerleşkc içindeki SANKO Üniversitesi ana binası otopark, kafeteryalar, mescit, yemekhane, kütüphane ve bahçe kafeteryası, ATM, kuaför, sağlık merkezi, fitness salonu ve kapalı yüzme havuzu gibi öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm olanaklara sahip.

Bunların yanı sıra öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri için Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan 650 kişilik gösteri ve toplantı salonu, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, açık ve kapalı basketbol salonu, açık çim futbol sahası ve tenis kortları mevcuttur.

SANKO Üniversitesi merkez yerleş-^kesinde, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini de alabildikleri 600 yataklı, 60.000m2 çalışma alanına sahip SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi bulunuyor.

Eğitim dili Türkçe olan SANKO Üniversitesi’nde, yoğun bir İngilizce eğitim programı hazırlanmış olup, geçtiğimiz yıldan itibaren mesleki İngilizceye daha çok ağırlık verilmeye başlanmış durumda. SANKO Üniversitesi, Erasmus Programı çerçevesinde anlaşmalı olduğu Avrupa’daki yurtdışı kurumlarından gelen öğrencilerle birlikte, üniversiteden giden öğrencilerine de, karşılıklı yapılan protokoller çerçevesinde süreli eğitim görebilme imkânı sağlanıyor.

Ayrıca, gerçekleştirilen çok yönlü turnuva, yarışma, gezi, seminer, kurslar vb. etkinlikler, öğrencilerin eğitim hayatını zenginleştirmekte, zamanlarını nitelikli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamakta, sosyal yönlerini geliştirmelerine zemin hazırlamakta.

SANİ KONUKOĞLU ARAŞTIRMA HASTANESİ

Gaziantep’te, çağdaş teknoloji ile donatılmış, modern bir sağlık merkezinin bulunmayışının getirdiği güçlükleri yaşayan Sani Konukoğlu, 1993 yılında SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin kuruluşunu başlattı ve çalışmalarını 1994’te aramızdan ayrılıncaya kadar sürdürdü.

Sani Konukoğlu’nun idealini gerçekleştiren ailesinin 1996 Ağustos ayında faaliyete geçirdiği SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, bugün ülkemize kazandırılan en büyük sağlık kuruluşlarından biri.

Ulusal ve uluslararası standartlarda, çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen, TS – ISO – EN 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ne ve OHSAS 18001 Iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip, sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanede, Acil Servis, Biyokimya, Patoloji ve Tıbbi / Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarları, Radyoloji, Nükleer Tıp, Kardiyovasküler Cerrahi. Organ Nakli Merkezi, Nefroloji, Hematoloji, Terapötik Aferez Merkezi, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Dahiliye, Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Kulak Burun Boğaz, Pediatri, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Üroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Plastik Re-konstrüktif Cerrahi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Psikiyatri, Göğüs Cerrahisi, Dermatoloji, Uyku Laboratuvarı, Obezite Merkezi, Periton Diyalizi Merkezi, GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkeziyle uzman tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

24 SAAT GÖZETİM

Yoğun talep karşısında, 2006 yılında başlatılan, hastanenin ek bina inşaatı, Kasım 2009’da tamamlanarak, 60.750 metrekarelik çalışma alanında, her türlü yaşam desteği verilerek hastaların hayati fonksiyonlarının sürekli izlendiği her biri 24 saat doktor ve hemşire gözetiminde olan Koroner Yoğun Bakım, Kardiyovasküler Yoğun Bakım, Cerrahi Yoğun Bakım, Yeni Doğan Yoğun Bakım (36 sabit kuvöz, 3 transport kuvöz) ünitelerinde toplam 103 yatak kapasitesine ulaşıldı.

Acil Servis’te 6 muayene, 15 gözlem yatağı, 2 tam donanımlı müdahale odası, 1 resüsitasyon odası, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Çocuk Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji muayene odaları bulunuyor.

Hastane, iki binada 600 yatak kapasitesi, tam donanımlı 2 ambulans, konusunda uzman 900 personeli, 120 poliklinik odası, bekleme salonları, her türlü ulusal ve uluslararası toplantının yapılabileceği salonu, kafeteryası, bodrum katında 225 araçlık kapalı, 50 araçlık açık otoparkı ile hasta ve hasta yakınlarının her ihtiyacına yanıt verecek kapasitede.

1996 yılından bu yana bölge halkına hizmet veren SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, 2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi ile İşbirliği ve Ortak Kullanım Protokolü (Afiliasyon) imzalayarak, hizmet kalitesini taçlandırmış ve SANKO Üniversitesi için bir uygulama ve araştırma merkezi konumuna gelmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu