Kariyer ve İş İlanları

Sabancı, 4 bin kişiyi işe alacak

SABANCI Holding, 2015’te ağırlıklı enerjiye olmak üzere 3.5 milyar TL yatırım yapacak. Holding, 4 bin kişiye yeni istihdam sağlayarak 60 bin olan çalışan sayısını 64 binin üzerine taşıyacak. Sabancı Holding 2015 hedeflerini açıklamak geçen hafta bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ile grubun CEO’su Zafer Kurtul katıldı. Güler Sabancı, “2014 yılı hedeflerimize ulaştığımız, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde liderliğimizi sürdürdüğümüz, pazar payımızı artırdığımız, başarılarla dolu bir dönem oldu. 2015’te de aynı motivasyonla başarılarımızı devam ettireceğimize inanıyorum” dedi. “Türkiye’de 2015 yılının daha sonraki seçimsiz bir dönemin ‘geçiş yılı’ olacağı görülüyor.

Sabancı

Haziran ayındaki seçimlerden şonra, dört yıllık seçimsiz bir döneme gireceğiz. Bunu bekliyoruz” diyen Güler Sabancı, “Seçim sonrası ekonomiye odaklanarak, gerekil düzenlemelerin ve yapısal reformların hayata geçirilmesiyle yeniden hızlı bir büyüme dönemi yaratmalıyız. Barış Süreci’ne dair atılan son adımları çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Holdingin rakamsal hedefleri konusunda bilgi veren Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul ise, “Net satışlarımız 2013’e göre yüzde 23 artışla 44.2 milyar TL, banka dışı satışlarımız yüzde 27 artışla 27.3 milyar TL oldu. 2014’te net karımız yüzde 20 artışla 2 milyar 79 milyon TL olarak gerçekleşti. 2014’te yüzde 57’sinl enerji sektörüne olmak üzere 3 milyar TL’lik yatırım yaptık” diye geçen yılki performanslarını özetledi. 2015’te ağırlığı enerji olmak üzere yaklaşık 3.5 milyar TL kombine yatırım yapacaklarını belirten Kurtul, şöyle konuştu: “Çimentoda piyasada oluşabilecek yeni alım fırsatlarını takip edeceğiz. Carrefoursa personel alımında dönüşüm projesini sürdürürken, Teknosa’da yatırımlarımıza devam edeceğiz. Çalışan sayımız da enerji ve perakende alanındaki büyümeyle 64 bin kişiyi aşacak.”

Bir Yorum

  1. adim ömer güven 1993 üsküdar doğumluyum lise 3 terk açıkçğretimden devam etmekteyim elektrik elektronik okuyorum sonrasında sosyal bilimler okumaktayım 7 yıllık şoförlüğüm var 2012 de fiilen oalrak aldım ehliyetlerim sırasıyla B-A2 bircok sektörrde çalıştım kendimi kariyer basmaklarında yakışır şekilde tüzel olarak yetiştirmek isterim sizde destek çıkarsanız .anadolu yakasında oturmaktayım pendikte istikamet ediyorumm her türlü iş imkanına ayak uydurabilirm her türlü araç kullanabiliorum triptonik otomatik manuel lüks segmentlerde kullandım giyimime özen gösteririm dha cok insan ilişkilerinde şoförlük ağırlıklı ve getir götür konumlarında özel evraklarında hiç süphe gerektirmicek yönden canlıyımdır askerliğim de istihbarat subayının onbaşı olarak şoförlük yaptım korumalık veya özel kalem konsunda tecrübem önü açıktır cep numaram 05354141448 –05532678134 ev numaram 02163906493 şimdiden teşekkürlerr ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu