Haberler

Ramazan Bayram Kredisi 2016

Bankalar bu yıl da Ramazan Bayramı’na özel kredi paketleri çıkardı. Bayram kredilerinin klasik tüketici kredilerinden en büyük farkı ise hem 10 bin TL gibi düşük limitli, hem de düşük faizli olmaları. Bazı bankaların faiz oranı yüzde 0.99’a kadar inmiş durumda…


RAMAZAN’IN neredeyse ilk yarısının bittiği bu günlerde herkesi bayram telaşı sardı. Kimi bulunduğu ilde bayram ziyaretleri yapıp kalan zamanını ailesiyle geçirmeyi planlarken, kimi de uzun izin süresini fırsat bilip yılın ilk tatilini planlıyor. Tabii durum böyle olunca hemen herkesin bütçesine rutinlerin dışında yeni harcama kalemleri ekleniyor. Özellikle uzun bayram tatilini yazlık beldelerde geçirmeyi planlayanların faturaları bir hayli kabaracak.

para

10 BİN TL İLE SINIRLI

Bu ihtiyacı gören bankalar ise her yıl olduğu gibi bu yıl da yine Ra-mazan’a özel kredi paketleri çıkarmaya başladı. Genellikle bayramın ilk gününe (5 Temmuz) kadar başvuru imkanı sunan bankaların “bayram paketlerrnde kredi tutarları ise 10 bin TL gibi düşük seviyelerde tutulmuş. Vadeler ise yasal zorunluluk nedeniyle 36 ay ile sınırlı.

Hemen belirtelim, bayram kredilerinin klasik tüketici kredilerinden en büyük farkı hem düşük limitli, hem de düşük maliyetli olmaları. Hatta bu yıl bazı bankalar bayrama özel kredilerde faiz oranlarını yüzde 0.99 seviyesine kadar çekmiş durumda.

Krediye başvurular ise yine son derece hızlı ve kolay. Artık bankalar şubelerinin dışında SMS, internet şubesi, mobil şube, ATM, hatta telefon bankacılığı kanalıyla bile müşterilerinin kredi başvurularını karşılıyor. Bu sayımızda, “bu bayram bütçemi aşacağım” telaşına düşenler için bankaların Ramazan Bayramı’na özel kredilerini derledik…

ÜÇ AY ERTELEME İMKANI

Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özel ürün ve hizmetler geliştiren Akbank, bayram için de özel bir kredi sunuyor.

Akbank, müşterilerine bayrama özel yüzde 1.24 faiz oranlı kampanya ile iki bayram arası ödeme yapmama imkanı sağlıyor. Müşteriler, 30 Haziran’a kadar kredi kullandıklarında ödemelerine Kurban Bayramı sonrasında başlayıp, nakit ihtiyaçlarını karşılayarak bayramın tadını çıkarabilir. Bayram kampanyasıyla ilgili bilgi veren Akbank Bireysel Bankacılık ve Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif Isfendiyaroğlu, “Yaz mevsimi, tatil giderleri ve bu mevsime denk gelen bayramlar nedeniyle müşterilerimizin nakit ihtiyaçlarının yoğun olduğu bir dönem. Nakit ihtiyaçlarının yoğun olduğu bu dönemde üç ay ertelemeli kampanya ile ödemelerini ertelemek isteyen müşterilerimizin hizmetindeyiz” diyor.

YÜZDE 0.99’DAN BAŞLIYOR

DenizBank 10 Temmuz’a kadar başvuranlara Ramazan Bayramı’na özel kredi veriyor. Bu kampanya kapsamında 12 aylık kredi kullananların aylık faiz oranlarmm yüzde 0.99’a kadar indiğini söyleyen DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, “Kampanyamız kapsamında bir adet otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi koşulu ile aylık yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranları uyguluyoruz. Yine bu kampanya kapsamında, kredi vadesi boyunca Mobil Deniz’den ücretsiz, sınırsız EFT ve havale yapıla-biliyor. Otomatik fatura ödeme talimatı kredi kartına bağlanırsa fatura başına 15, maksimum 45 TL olmak üzere bo-nus da yüklenecek. Kredi içeriğinde ise kampanyadan yararlanabilmek için bir adet Otomatik Fatura Ödeme talimatı verilmesi zorunlu” diyor. DenizBank kredi kampanyası kapsammda müşteri isteğine bağlı olarak iki ay taksit erteleme imkanı da sağlıyor. 55 bin TL’ye kadar limit olan kredide vade ise 36 ay ile sınırlı. Banka, kredi başvurularını şubelerinin yanı sıra SMS ve Denizbank.com.tr adreslerinden de alıyor.

DOSYA MASRAFI 60 TL

Garanti Bankası, müşterilerinin Ramazan Bayramı öncesi artan ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yüzde 1.44 faiz oranı ile Bayram Kredisi veriyor. Ayda 450 TL taksitle 36 ay vadeli 12 bin TL’lik ihtiyaç kredisini, yüzde 1.44 faiz ve 60 TL dosya masrafı ile kullandırdıklarını söyleyen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç, “Söz konusu kampanyamız 11 Temmuz’a kadar sürüyor” diyor.

BAYRAMA ÖZEL İKİ KREDİ

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), bayrama özel iki farklı kredi kampanyası hayata geçirdi. Ramazan Bayramı’na özel “3.000 TL Kampanyası” ve “Bayram Kampanyası” ol-mak üzere iki farklı ihtiyaç kredisi seçeneği hazırladıklarını ifade eden TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi’nin verdiği bilgiyi göre, söz konusu kampanya 4 Tem-muz’da sona erecek.TEB’in her yıl olduğu gibi bu yıl da harcamaların arttığı bayram dönemine özel kampanya düzenlediğini hatırlatan Mendi, iki krediye ilişkin şu bilgiyi veriyor:

“’3.000 TL Kampanyası’ ile 3 bin TL’ye kadar 12 ay vade, yüzde 1.20 faizle tüketicilerin nakit ihtiyacını karşılayan TEB, üç ay ötelemeli ‘Bayram Kampanyası’ ile de 36 aya kadar ödeme seçenekli nakit ihtiyaçlarda yüzde 1.38 faiz uyguluyor. Üç ay ötelemeli, 36 aya kadar vadeli ve kredi tahsis ücretsiz Ramazan Bayramı’na özel sunulan ihtiyaç kredilerine, TEB şubelerinden başvurulabiliyor.”

GÜNDE 9 TL’YE KREDİ

Finansbank, Ramazan Bayramı’na özel kredisini üç ay erteleme seçeneğiyle sunuyor. Günde 9 TL’den başlayan taksitlerle 36 ay vadede 7 bin 500 TL’lik bayram kredisi kullandırdıklarını kaydeden Finansbank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu, “4 Temmuz’a kadar geçerli olacak kampanyaya başvurmak isteyenlerin T.C. kimlik numaralarını yazıp 5030’a SMS atarak veya online kanallardan başvurması gerekiyor. Finansbank müşterileri ise internet ve cep şubesinden Online Kredi’ye başvuru yapıp, onaylanması durumunda kredilerini anında kullanabiliyor” diyor.

YAPI KREDİ’DE ÜST LİMİT 9 BİN TL

Yapı Kredi, bu yıl 6 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında Ramazan Bayra-mı’na özel kredi kampanyası başlattı. Bu kapsamda günde yalnızca 10 TL ödeyerek 36 ay vade ile 9 bin TL bireysel ihtiyaç kredisi verdiklerini söyleyen Yapı Kredi Bireysel Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri Grup Direktörü Serkan Ülgen, kredi kullanmak isteyenlere şu bilgiyi veriyor:

“Söz konusu krediden yararlanmak isteyen müşterilerimiz 8 Temmuz’a kadar başvurularını; Yapı Kredi ATM’leri aracılığıyla, Kredisimdi.com.tr’den, 4411’e mesaj atarak SMS yoluyla veya internet ya da Mobil Şube’den kolayca yapabiliyor. Ayrıca 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı aranarak ya da en yakın Yapı Kredi şubesi ziyaret edilerek de kampanyaya başvurulabiliyor. Yapı Kredi’de ön onaylı limiti bulunan müşterilerimiz ise yeterli limitlerinin olması durumunda ister şubelerimize gelerek ister şubeye gitmeden Yapı Kredi İnternet Bankacılığı, Mobil Şube ve Çağrı Merkezi kanalları aracılığı ile bu krediden yararlanabilecek.”

Yapı Kredi’nin Ramazan’a özel kredi kampanyasının üst limiti 9 bin TL. Söz konusu tutarda krediyi 36 ay vade ile kullananların aylık ödeme tutarı ise 324.07 TL.

KAMU VE EMEKLİYE DÜŞÜK FAİZ

İş Bankası yıllardır düzenlediği “Geleneksel Bayram Kredisi” kampanyasını bu yıl da tekrarlıyor. 12 Temmuz’a kadar geçerli olan kampanya kapsamında İş Bankası müşterileri, bireysel nitelikli her türlü nakit ihtiyaçlarını, aylık yüzde 1.27 faiz oranıyla 36 ay vadeye ve 50 bin TL’ye kadar karşılıyor. Ayrıca yine bu kampanya kapsamında, kamu çalışanları, maaşlarını İş Bankası aracılığıyla alanlar ve emekliler, aynı krediyi yüzde 1.22 faiz oranı ile kullanabiliyor. Başvurular ise İş Bankası şubelerinin yanı sıra Is-bank.com.tr, bankamatikler, Telefon Şubesi ve ayrıca 4402’ye SMS gönderilerek yapılabiliyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre “Geleneksel Bayram Kredisi” kapsamında azami kredi tutarı 50 bin TL iken azami vade ise 36 ay.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu