İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 14 (Gravür Tekniklerinizle Farklılaşın)

Gravür Sanatı

Genç bir emekli olarak görsel sanatlara biraz yeteneğiniz varsa rahatça kurabileceğiniz bir işten bahsediyoruz. Sizin ve yanınızda çalışacak kişilerin elinde bildiğimiz fırça ya da keski yerine elektrikle şarj edilmiş ‘ısı kalemleri’ ve ‘ağaç oyma gereçleri’ olması yeterli. Bir de üzerinde çalışacağınız usulüne uygun renk tabakaları olan düz ağaç materyal. Bunları belli bir açıyla verevine kestirerek elde ediyorsunuz. Ağaç tabakalarının dış kenarları ve doğal kabuğuyla bırakmanız işin görsel zenginliğini daha da artırıyor. Basit gibi görünen ama epey estetik zarafet isteyen bu işin asıl uygulama bölümü görsellerin düz satıhta işlenmesi. Bunu ısı kalemleriyle yapabilir, gerekirse içlerini doğal boyalarla doldurup değişik bir fon elde edebilirsiniz. Daha sonraki bölüm asıl objenin bu satıh üzerine sanatsal bir incelikle kazınması.

Tüm bu işler daha önce hazırlanmış bir kalıbın ağaç materyali üzerine konularak kalıplanması sonrasında yapılıyor, işin daha ileri aşaması ise ince kalemlerle yüzeysel ya da derin oyuklar oluşturarak uyguladığınız görsele boyut algısı kazandırılması. Yapılan iş kolay gibi görünmekle birlikte gravür resim tekniğinin zevkli bir parçası. Dolaysıyla önce gravür sanatını ve onun yapım inceliklerini iyice araştırmanızda yarar var.

Konu bunlarla sınırlı değil; ağaç oyma yönteminden, kalıpla şekil verme inceliğine kadar onlarca ince tekniği içeriyor. Uygulamaları tek başına gravür tekniğiyle daha sanatsal biçimde gerçekleştirmeniz de mümkün. Ortaya çıkan eserlerin pazarlatacağı yerler ise tüm hediyelik eşya satan yerler ve özellikle pahalı turistik mekanlar. Yaratıcılığa ve sanata oldukça açık değişik bir alan.

Para Kazanma Yolları 15 (Doğal Antiseptikleri Markalaştırın)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu