İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 13 (Hâtıra Kibrit Üretin)

Kibrit Kutusu Süslemeciliği

Daha basit bir konuyla uğraşayım derseniz o da hazır! Her şey sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış. Bu konuda uzmanlık değil, daha çok görsel buluşçuluk esas. Gerekirse bu uğraşıyı yanınızda eleman çalıştırmadan aile içinde gerçekleştirmeniz de mümkün. Önemli olan her bir seriyi sıra dışı görsellerle hazırlayıp meraklısına sunmak!

Yapılacak iş basit: Önce elinize bir not kâğıdı alarak düşünüyorsunuz: İnsanlar basit bir kibrit kutusunu ya da kutularını ilginç birer obje halinde nasıl algılayabilirler? Bir matbaayla anlaşıyorsunuz; düşündüklerinizi kibrit kutusu üzerine yapıştırmak üzere ‘yapışkanlı çıkartma’ şeklinde bastırtıp oluşan ruloları alıp iş yerinize geliyorsunuz. Bundan sonraki aşama kibrit kutusu yüzeyine yapıştırılacak ‘çıkartma görselleri’ni yerinden ayırıp kutunun üst yüzeyine yapıştırmak. Hepsi bu kadar… Seri çok geniş; ‘ünlü ressamların oluşturduğu tabloların mini görüntüleri’, ‘çeşitli hayvanların sevimli pozları’, ‘tanınmış müzisyen ve müzik gruplarının mini posterleri’, ‘toplumu yönlendiren ünlü sözler’, ‘tarihsel öz deyişler’, ‘araba modelleri’, ‘çeşitli çiçekler’, ‘tarihi mekanlar’, ‘tarihi kişiliklerin görselleri’ ve günümüz ünlülerinin ‘çok güldüren karikatürleri’… Yukarıdaki örnekleri çoğaltmak sizin yaratıcı düşüncelerinize kalmış, Evinizin bir köşesinde ‘çıkartmaları’ yerinden sıyırıp, kibrit kutusunun üzerine yapıştırmanız yeterli. ‘İmalat’ın hepsi bu kadar!

İşin bundan sonrası dağıtım şekli ve fiyatlama politikanız. Satılan şey artık kibrit değil; hatıra ya da serisi yapılabilecek bir hobi materyali. Ne kadar çok çeşit, o kadar müşteri!

Bitip tükenmeyecek buluşsal yeteneğinizle kitleleri bağımlı kılmanın yolu yine sizde. Her şey yaratıcı düşüncenize ve kitlelerin beğenisini kazanacak görsellerinize bağlı.

Para Kazanma Yolları 14 (Gravür Tekniklerinizle Farklılaşın)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu