Haberler

Öğrenci Olmanın Ayrıcalığını Arel Üniversitesinde Yaşayın

Kemal Gözükara Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2007 yılında kurulan İstanbul Arel Üniversitesi kaliteli, profesyonel ve üstün eğitim anlayışıyla geleceğin güvencesi olan gençleri hayata hazırlıyor.

Arel Üniversitesi

1990 yılında açılan Arel Koleji’nin tecrübesiyle kurulan İstanbul Arel Üniversitesi ile birlikte Arel Eğitim Kurumlan, Anaokulundan Üniversiteye’ köklü bir eğitim kurumu olmanın gururunu yaşıyor. 6 fakültesi, 3 yüksekokulu, 2 enstitüsü, 1 meslek yüksekokulu ve öğrencileri ile bir dünya üniversitesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen İstanbul Arel Üniversitesi, deneyimli akademik kadrosu, doktora, yüksek lisans, lisans, ön lisans ve uzaktan eğitim ile geniş program seçeneklerini öğrencilere sunuyor. Çift anadal, yandal imkanları, erasmus öğrenci değişim programı ile yurtdışın-daki saygın üniversitelerle yürüttüğü projeleri, öğrencilerine sağladığı staj, İŞ. olanakları ve kesintisiz burslar Arel Üniversitesi’nin ayrıcalıkları arasında.

İstanbul Arel Üniversitesi Girişimcilere Yeni Kapılar Açıyor

Arel Üniversitesi Türkiye’nin başlıca eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla hem ülke içinde hem de uluslararası düzeyde araştırma fırsatları da sunuyor.

Ürettiği bilgiyi ve geliştirdiği teknolojileri, yenilikçi ürün, süreç ve hizmetlere dönüştürebilen, kullanım ve transferinde ülke yararını gözeten üniversite olma hedefi doğrultusunda araştırma faaliyetlerine önem veriyor.

Araştırmacılarca yürütülen Ar-Ge ve yenilik odaklı çalışmalar, Üniversite bünyesindeki fakültelere bağlı çeşitli laboratuvar ve merkezlerde sürdürülüyor. Yeni donanımlarla giderek zenginleşen bu laboratuvar ve merkezlerdeki araştırma altyapılarının katkısıyla İstanbul Arel Üniversitesi’nin bilgi üretme kapasitesi her geçen gün artmakta.

Araştırma çalışmalarını kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı bir ara yüz olarak hizmet veren ArelTTO (Teknoloji Transfer Ofisi) ve ArtıArel-Kuluçka ve Girişimcilik Merkezi, bünyesindeki faaliyetlerle, Arel Üniversitesinde üretilen bilgiyi, teknolojiyi ve iş fikirlerini girişime dönüştürülmeleri ve geliştirmeleri için destek veriyor.

Kariyer Merkezi île İş ve Staj Olanakları

Çift ana dal ve yan dal imkânı ile başarılı olan öğrencilerine tercihlerine göre ikinci bir eğitim-öğretim dalında lisans diploması ve yan dal sertifikası almalarını sağlayan Arel Üniversitesi tüm öğrencilerini mezun etmekle kalmayıp Kariyer Merkezi (ArelKam) ile üniversite sonrası yüksek oranda işe yerleştirme olanakları sunuyor. 2500’ün üzerinde çözüm ortağı ile danışmanlık hizmetlerini yürüten ArelKam öğrencilerine doğru kariyer planlaması yapabilmeleri için eğitim-öğretim süresinde staj ve iş imkânları yaratıyor.

Yerli ve Yabancı Öğrenciler için Uluslararası Ofis:

Arel Üniversitesi, küreselleşen dünyada yaşanan değişimin bilinciyle, uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine ve çeşitlendirilmesine büyük önem veriyor. Bu amaçla Erasmus-ı- Ofisi ile 2010 yılından bu yana gençlere ve yetişkinlere hizmet vermek için çalışmakta. Arel Üniversitesi Erasmus-ı- kapsamında yükseköğretimde öğrenci öğrenim, öğrenci staj, öğretim elemanı ve personel hareketliliği projelerinin yanı sıra eğitim seviyesi ve dil kısıtlaması olmadan yararlanılabilecek olan uluslararası gençlik değişimleri, eğitim kursu programları, seminerler, konferanslar, iş gölgeleme ziyaretleri, çalışma ziyaretleri ve gönüllülük fırsatlarını da sunmakta. Ayrıca, Gençlik Çalışmaları Merkezi ile kültürel ve sanatsal faaliyetler aracılığı ile gençlik bilgilendirmesinin ve gençlik çalışmalarının etkinleştirilmesini sağlıyor. Farklı ülkelerden genç grupları bir araya getirerek birbirlerinin kültürlerini tanıma fırsatı sunup ortak gerçekleştirilen etkinler planlıyor. Üniversitesi’nin Erasmus+ kapsamında toplam 22 AB üyesi ülke’de bulunan 102 üniversite ile 43 ayrı bölümü kapsayan toplam 225 anlaşması bulunmakta.

“Diploma Eki Etiketi” Ödülüne Sahip Üniversite

Arel Üniversitesi, Avrupa Komisyonu tarafından yükseköğretim kurumlarına verilen, yükseköğretim kurumlarının kalitesini ve saygınlığını artıran, kurumla-ra uluslararası güvenilirlik sağlayan bir belge olan Diploma Eki Etiketi, ödülünü 2013’te almış. Türkiye’de az sayıda vakıf üniversitesinde bulunan Dipoloma Eki Etiketi ile öğrencinin diplomasının başka ülkeler tarafından da anlaşılması kolaylaşıyor. Böylece yurt dışında eğitim ya da iş hayatına devam etmek isteyen öğrenciler kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Diploma Eki Etiketi Arel Üniversitesi mezun öğrencilerine direkt ve ücretsiz olarak İngilizce olarak verilmekte.

Villa Öğrenci Evlerinde Konaklama Olanakları

İstanbul Arel Üniversitesinin 400 yatak kapasiteli öğrenci evleri, lüks vilları ile konforlu ve kaliteli yaşam standardı getiriyor. Farklı oda kapasitelerine sahip evlerde güvenlik ve sağlık birimleri, kapalı ve açık ortak yaşam alanları, yarı olimpik açık yüzme havuzu, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, kafeterya, tüm odalarda buzdolabı, ortak alanlarda televizyon erişimi, kablosuz internet yer alıyor. Kız ve erkek olarak ayrı ayrı konumlandırılmış olan Öğrenci Evlerine ulaşım ise çok kolay.

Ücretsiz Ring Servislerle Kampüse Ulaşım

İstanbul Arel Üniversitesi Sefaköy Yer-leşkesi Sefaköy metrobüs durağına yürüme mesafesinde. Tepekent Yerleş-kesine ise metrobüs son durağı olan TÜYAP’tan ücretsiz ring servislerimiz ile kampüs ve villa yurtlara daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım imkanı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu