Haberler

Mustafa Koç anısına golf sahası yapılacak

Mustafa Koç’un kalplerde yarattığı boşluk, tüm ağırlığı ile kendisini hissettirmeye devam ediyor. Bu durumu en son Ekonomist okurları tarafından Yılın Iş insanı seçildiği yarışmanın ödül töreninde gözlemledik. Törende Mustafa Koç anısına yayınlanan filmin, yarışmanın 25 yıllık mazisinde görülmemiş oranda bir hüzün yaşattığını söyleyebiliriz.

Mustafa Koc

Iş dünyasında yaptıklarının yanı sıra hobi ve ilgi alanlarıyla da tanınan merhum Mustafa Koç anısına, gerek Koç Ailesi gerekse dostları ve sevenleri farklı organizasyonlar düzenliyor. Kemer Country’nin nisan ayında düzenlediği Mustafa V. Koç Anma Turnuvası, bu anlamda yapılan ilk organizasyonlardandı. Ardından Rahmi M. Koç Müzesi’nde iki özel sergi açıldı. Bunlardan biri Mustafa Koç’un gençlik yıllarında ilgilendiği ralli sporunun Türkiye’deki tarihini 18 efsane pilotun 25 aracını sergileyerek anlatan Retro Rally Sergisi.

Diğeri ise Mustafa Koç’un çocukluğundan beri tutkuyla bağlı olduğu model uçakları konu alan Yerden Göğe Sergisi oldu.

Aldığımız bilgiye göre, hobilerinden yola çıkılarak Mustafa Koç’a ilişkin bir proje daha gündeme alındı. Koç Ailesi ve yakın çevresi, merhum işadamı anısına bir golf sahası inşa etmek için harekete geçti. Golf sahası, Mustafa Koç’un planör de uçurduğu İstanbul Riva’daki arazide yaşama geçirilecek. Dokuz delikli golf sahası projesi için resmi başvurular yapılmış durumda. Hedeflerden biri de bu sahada özellikle çocuklara yönelik golf eğitimi verilmesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu