Haberler

MEB İle Microsoft Türkiye’den İş Birliği Projesi

Yapılan işbirliği yıllık yaklaşık 5 milyon kursiyer ile 2 milyon açık öğretim öğrencisinin, mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim gören çırak, kalfa ve ustanın ve bu kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerin Microsoft üretkenlik çözümü Office 365’ten yararlanmasını ve uygulama geliştirme becerilerinin geliştirilmesini hedefliyor.


Ayrıca, kursiyer, öğrenci ve çalışanlar bu işbirliği ile Microsoft Türkiye’nin sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi internet sitesi aracılığıyla yazılım geliştirme konusunda eğitim alma imkânı bulabilecek.

MEB İle Microsoft

İşbirliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlüklerinin ve 81 ildeki danışman öğretmenlerin katkılarıyla özellikle Microsoft’un iş üretkenliği alanında olmazsa olmaz çözümü Office 365, toplamda yaklaşık 7 milyon kursiyer ve öğrenciye ulaştırılacak.


Kursiyer/öğrenci ve çalışanlar, eğitimlerinde kullanmak üzere Microsoft’un DreamSpark web sitesi üzerinden Visual Studio 2013, SQL Server 2014, Windows Server ve birçok ya-zılım-uygulama geliştirme programını ücretsiz olarak temin edebilecek.

Dreamspark üzerinden sunulan fırsatlardan yararlanmak için öğrencilerin mail adresleriyle sisteme kayıt olmaları sağlanırken, çevrimiçi yazılım geliştirme okulu acikakademi.com internet sitesi ile öğrencilerin yazılım ve uygulama geliştirme alanında başarılı olabilmek için doğru araçlara sahip olması ve doğru becerileri kazanması sağlanmış olacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu