Haberler

Kocaeli Bilim Merkezi Çocuklara Bilimi ve Teknolojiyi Sevdirecek

Kocaeli Bilim Merkezi, bilimsel -LN^erçekleri uygulamalı bir şekilde öğretmeye destek oluyor. Bazı bilimsel gerçekler çeşitli düzeneklerle ve deneylerle açıklanıyor. “Bilen gelsin, bilmeyen gelsin” sloganıyla kurulan merkez, renkli ve eğlenceli yapısıyla çocukların merak ettikleri tüm konularda fikir sahibi olmalarını sağlıyor.


Bilim merkezindeki atölyeler özellikle ilköğretim düzeyinde eğitim alan çocukların okulda edindikleri kuramsal bilgiyi deneylerle pekiştirmeleri ve daha iyi kavramalarını sağlıyor.

Robotlar, zekâ oyunları ve özel düzenekler hayal gücünü geliştiriyor, analitik zekânın kullanımını tetikliyor.

koceeli bilim merkezi

Merkezdeki toplam 680 metrekare alana yayılan atölyelerde optik illüzyon, yanardağ modeli, hücre modeli ve 3-D gözlük kullanılarak birçok farklı alanda deneyler yapma imkânı sağlanıyor. Dünyanın alanında önde gelen merkezleri ile işbirliği yapılarak tamamlanan bilim merkezi, ziyaretçilerin görme, işitme, duyma, dokunma duyuları ile etkileşime geçen, böylece bilimsel olayları daha iyi kavramalarına imkân sunan özel tasarlanmış pek çok düzeneğe de ev sahipliği yapıyor.


Merkezdeki Algı ve Gerçeklik Galerisi beyninizin sizi nasıl kandırabildiğini, algıladıklarınızla gerçekte olan biten arasında ne kadar büyük farklar olabildiğini gözler önüne seriyor.

Ses, ışık ve görme ile alakalı bildiğiniz her şeyi unutturacak bu düzenekler gördüklerinizin ve duyduğunuz seslerin ne kadar yanıltıcı olabileceğini kanıtlıyor.

Merkezde ayrıca çocuklar için tam donanımlı cihazlar, deney aletleriyle keşfetmenin mutluluğunu yaşatacak Yap-Keşfet alanı bulunuyor. Fizik, kimya, biyoloji, matematik, popüler bilim, tarih, felsefe, evren ve gökyüzü gibi konularda ziyaretçilere geniş bir kaynak sağlayan1500 kitaplık özel kütüphane de yer alıyor. Detaylı bilgi için http://www.kocaelibilimmerkezi.com/ sitesi ziyaret edilebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu