Haberler

KKTC’den perakedeciye davet

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilk modern AVM’si olarak konumlanan 1001 Airport MALL mayıs sonunda faaliyete geçiyor. Yerel yatırımcı 1001 Grup tarafından inşa edilen tesisin ilk etabı 50 milyon TL!ye mal oldu. 1001 Airport Mail, Türk perakende sektörüne önemli fırsatlar sunuyor.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumphuriyeti’nin ilk modern alışveriş merkezi, 1001 Airport Mail hizmete girdi. KKTC’nin kesişme noktası olarak kabul edilen Ercan Havalimanı Yonca Kavşağı’nda faaliyete geçen AVM, toplam 80 bin metre kare büyüklüğünde ve iki etaptan oluşacak. Tesis 500 kişiye istihdam sağlayacak.

1001 Airport MALL

AVM’nin 50 milyon TL’ye malolacak, 30 bin metrekarelik birinci etabında toplam 40 mağaza yer alacak. KKTC’de ulasal bazda ilk yapı market TEKZEN ve elektronik market BİMEKS’de AVM’de yer alacak.

1001 Airport Mail Genel Müdürü Mehmet Akalın, hem alışveriş, hem yaşam merkezi olarak planlanan AVM’nin Türkiye’de ulusal marka olmuş her katagoriden 40 markaya ev sahipliği yapacaklarını söylüyor.Akalın, AVM’nin konum itibarıyla adanın kesişim noktasında yer aldığını ve adanın demografik yapısı nedeniyle çoğunluğun ulaşabileceği mesafede olduğunu belirtti.

Ayrıca projenin bünyesinde hayvanat bahçesi, yeşil alanlar, su oyunları, sinema, lunapark gibi eğlence ve rekreasyon alanları da yer alacak. Yerleşik 400 bin sezonluk 1.5 milyon nüfusu olan Kuzey Kıbrıs, turizm, eğlence ve eğitim alanlarındaki çekici özellikleriyle perakende için de umut vadeden bir pazar. Türkiye ve uluslararası markaların çok güçlü bir talep görmesini sağlıyor. 1001 Airport Mail, bulunduğu Lefkoşa’nın yanında, Girne, Magosa, Lefke ve Güzelyurt kentlerine de bulundukları ortalama 30 kilometrelik kısa mesafelerde hizmet verecek.

Markalar Ada’ya

1001 Airport Mail, ulusal ve uluslararası birçok marka, çocuk oyun alanı, cafe ve restaurantlanyla tüm Kıbnslüara sadece alışveriş imkanı değil, vizyon, marka, yaşam tarzı sunan bir yaşam merkezidir. Kompleks aynı zamanda, tasarımı ve iç mimarisi ile de ada için yaşam alanı gerçekleytirecek. 1001 Airport Mail, bazı markalarla adayı ilk kez tanıştırma hedefini Tekzen, Bimeks, Güllüoğlu, Toyzz Shop, Güral Porselen, Linens, Ayakkabı dünyası gibi markalarda ada ile tanışacak.

60 yıllık perakendeci

KKTC’nin önemli yatınmcüarmdan olan 1001 Grubu’nun temelleri 1955 yılma dayanıyor. Ali Rıza Özel tarafından kurulan 1001 Grup, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük organize perakende yatınmcılarmdan biri. Değişik bölgelerde ‘1001’ ve ‘1001 Extra’ markalan adı altında marketleri ve züecaciye satış noktalan mevcut. Bugün ikinci ve üçüncü kuşağın yönetiminde faaliyet yürüten grubun 11 marketi bulunuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu