Haberler

İşsizken Kredi Kartı Çıkarmak

Kredi kartı artık hayatımızın en önemli parçalarından birisi haline geldi. Birçoğumuz dışarı çıkarken yanımıza kimliğimizden önce kredi kartımızı almayı ihmal etmiyoruz. Hatta bazen kredi kartımız olmadığı zamanlarda ödemelerimizi yapamıyoruz. Nakit parayı taşımayı sevmeyen ya da olmayan parayı harcamak isteyen insanların sıklıkla kullanmakta olduğu kredi kartı işsiz insanlara elbette verilmiyor. Aslında bunun önünde herhangi bir yasal engel olmadığını söyleyebiliriz. Bugün bir öğrenciye bile bankalar 1,000 TL limitli kredi kartı verebilirken, işsizlere de elbette kredi kartı verebilirler.

issizken_kredi_karti_cikartmak

Fakat birçok banka işsiz olduğu için kişilere kredi kartı verme konusunda çekinmektedir. Parayı ödeyememe ihtimalini düşündükleri için kart çıkartmayan bankalar işi yokuşa sürmekte ve her ne olursa olsun kredi vermemektedirler.

TEMİNAT GÖSTEREREK ALIN

Kredi kartı almak istiyorsanız ve kısa süreli bir işsizlik içerisinde iseniz, öncelikli olarak bir eviniz, arabanız ya da başka bir gayrimenkulünüz var ise bunları teminat olarak gösterebilir ve bunlar sayesinde kredi kartı almayı teklif edebilirsiniz. Birçok banka bu tarz istekleri kabul edebiliyor.

BİR TANIDIĞINIZ ÜZERİNDEN KREDİ KARTI ALIN

Eğer yakınlarınızda bir tanıdığınız var ise ve kredi kartına ihtiyacınız var ise o kişiye kartı çıkarttırın ve kullanmaya başlayın. Kendiniz ödemelerinizi yapacağınız içinde o kişi ile uzun bir süre boyunca görüşmek zorunda kalmazsınız. Hatta bilgilerini bildikten sonra açma/kapama gibi işlemleri de telefon üzerinden halledebilirsiniz.

KEFİL BULUN

Eğer başkası üzerinden bir kredi kartı alamıyorsanız bu sefer diğer bir yol olan ve daha çok tercih edilen kefil sistemine girebilirsiniz. Kendinize bir kefil bulabilir ve bu kefil sayesinde gerekirse yüksek limitli bir kredi kartı bile alabilirsiniz.


Kısacası kredi kartı almak isteyenlere birçok fikir verebiliriz. Bu yukarıda vermiş olduğumuz yöntemler sizler için ilk sıralarda yer almalı. Birçok kişi yukarıda vermiş olduğumuz yöntemler ile başvuruda bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük ilk 5 bankasının daha kolay kredi verdiğini söylersek sanırım bunların hangi bankalar olduğunu da rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu