İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

İş Kurmak İstiyorum Ne İşi Kurabilirim?

Ne İşi Yapabilirim?

İş kurmak için önerilerimiz. Hangi işi yapacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız yoklamanız gereken iki yer var. Bunlardan birincisi yetenekleriniz, ikincisi ise cebiniz olmalıdır. Öncelikle kendi yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak bir iş seçmelisiniz. Aksi takdirde başarısızlık kaçınılmaz olacaktır.

Mobilya ya da kıyafet mağazası açmak

Örneğin satış ve pazarlamadan iyi anlıyorsanız, güler yüzlü ve ikna kabiliyetiniz yüksek ise yapabileceğiniz iş bir mobilya ya da kıyafet mağazası açmak olabilir. Çünkü çoğu insan alışverişe illa ki bir şey alacağım diye çıkmaz. Eğer beğenirse alır. Bu durumda devreye satış yapan kişiler girer ve tatlı dilli bir satış görevlisi kolaylıkla müşterinin fikrini değiştirebilir. Ancak diyorsanız ki benim ikna kabiliyetim o kadar da yüksek değil. Mobilya mağazası için şuradaki konumuzu inceleyiniz.

İş kurmak
İş kurmak

Yemek üzerine bir iş kurabilirsiniz.

İnsanlar yemek yemek mecburiyetindedir. Bu sektörde ikna kabiliyetinden çok yaptığınız yemeklerin lezzeti ve sunumu önemlidir. Çalışanlarınızı güler yüzlü kişilerden seçmek de müşteri memnuniyeti açısından önemli olacaktır.

Yeteneğinize uygun bir iş belirlediğinizi var sayarak ikinci önemli olan nokta hatta en önemli kısım olan para mevzuuna geçmek istiyorum. Yapacağınız işe başlarken ortaya koyacağınız sermaye oldukça önemlidir. Daha sonra ortaya koyduğunuz sermayenin boşa gitmesini engellemek için ayakları yere sağlam basan bir iş tercih etmeniz gereklidir. Bunun için daha önce başarılmış işleri tercih etmelisiniz ki sermayeniz ve emekleriniz boşa çıkmasın. Yemek üzerine iş kurmak için şuradaki konumuzu inceleyiniz.

Alış veriş merkezlerinde stantlar açabilirsiniz

Çok fazla miktar sermayeye ihtiyaç duymadan da yapabileceğiniz işler var. Örneğin küçük sermayeler ile alış veriş merkezlerinde stantlar açabilirsiniz. Bu iş için AVM ile görüşmeniz gerekecektir. AVM de açacağınız stant için istenilen belgeler çok fazla olmadığından kısa sürede bu işe başlayabileceksiniz. AVM lerde gezici stant açmanız ne yazık ki mümkün değil. Bunun için size verilen alanda işinizi yürütmek durumundasınız. AVM’lerde stand açmak için bayilik veren firmalar kategorimizdeki konulara göz atabilirsiniz.

Yaz aylarında yapılabilecek işler için şu konumuzu inceleyebilirsiniz.

Çiğköfte dükkanı açmak

Çiğköfteci açmak için tecrübeye gerek yok ayrıca sermayeside çok az olan bir işdir. Son zamanların en popüler işlerindendir ve çok fazla bu işi yapan var diye düşünebilirsiniz. Araştırma yapıp çiğköfte dükkanının olmadığı bölgeleri tespit edin ve lokasyon seçimini iyi yaptınızmı bu işten niye para kazanamıyasınız ki.

Oto tamircisi açmak

Çok iyi para kazandırdığını söylemeden edemiyeceğim. Tamirci ustalarına ve işletme sahiplerine sorsanız bu işte para yok diye ağlamaya başlarlar ama 100 liralık parçayı 500 liraya itelemesini çok iyi bilirler. Sizin 10 saat çalışıpta kazandığınız 150 tl yevmiyeyi yarım saat bile olmayan işcilikle hemde iki katını almasını çok iyi bilirler. Siz kirada oturursunuz adamın evi vardır, arabası vardır, diğer evini kiraya veremediği için yakınır ama sorsanız bu sektörde iş yok diye ağlar.

Bu iş için ne gerekli bahsedelim

1- En az 30 bin tl sermaye.

2- İşi bilmiyorsanız işten anlayan tecrübeli bir ortak yada çok iyi bir kaç usta.

3- Müşteriye güler yüz, kaliteli iş ve çok kuvvetli iletişim.

4- İşin hakkını verin alın fazlasını almayın açıkcası müşteriyi tüm tamirciler yada servisler gibi kazıklamaya çalışmayın.

Yani kaliteli iş, müşteri memnuniyeti, iletişim bu üçünü yapın dükkanınız boş kalmaz.

11 Yorum

  1. Arkadaşlar merhaba! benim aklıma bir fikir geldi ve bu fikrin deneme sürümünü yaptık. 100 kişi üzerinde test ettik ve olumlu görüşler aldık.Bu projenin dışında başka bir projem daha var. Diğer projemi faliyete geçirmek için elimde ki projeyi 250.000 tl ye satıyorum. Ürünün pazar sahası restoran, cafe tarzı işletmelere hizmet etmektedir. Günümüzde bu pazar sahası çok aktif olup yeni bir ürün olduğu içinde yaptığımız araştırmalar neticesinde ürüne talep vardır. Nakit parası olup, iş kurmak isteyen girişimciler için ideal bir projedir. Ürünün yapımı kolay olup gerekli bilgi ve teknik yardım bir müddette yardımcı olucam. Ürünün ne olduğunu malesef ki açıklayamam çünkü, fikir çok basit birşey olduğu için biraz bilgi ile hemen yapılabilir. Ciddi olan kişiler ile yüz yüze görüşülüp, ürünün tanıtımı yapılıcaktır. Emin olun ürünü sizde görüp test ettiğinizde ne kadar basit ve tutucak birşey olduğunu görüceksiniz.Yorum bölümünden yada kaptankayra87@gmail.com adresinden veya 0532 274 27 26 numaradan ulaşabilirsiniz.

  2. Ben de ev yemekleri üzerine bir iş yeri açmak istiyorum elinin lezzetine güveniyorum ama sermayem yok ne yapabılırım

  3. Merhaba ben 20 yasindayim askerligimi yeni bitirdim ve gelince mukellef oldum fazla bi bilgim yok acaba ne is yapabilirim bana onere bileceginiz bi is olanagi varmi yardima ihtiyacim var

  4. lafa bak; 37 yıldır dünyanın 162 ülkesinde ve 14yıldan bu yana da ülkemizde faaliyet gösteriyormuş,,,ve adam basit bir hotmail posta kutusu kullanıyor yani şu demek; maalesef 37 yıldır bir KURUMSAL E-MESAJ POSTAKUTULARI BİLE YOK!!! ne garip

  5. İs kurmak istiyorum bayilik almak istiyorum ne iş yaparım yardımcı olan yok mu bir turlu bulamiyorum

  6. Yahu ne yapacagima bir türlü karar veremedim bayilik lere bakıyorum bu işte batmam diye bilecegin bayilik ler çok para istiyor

  7. nasıl bir iş kurmayı düşünüyorsunuz senem hnm kul mezuniyeti

  8. 37 yıldır Dünyanın 162 ülkesinde ve 14 yıldan bu yana Türkiye’ de faaliyet gösteren firmamızda, marka yönetimi ve organizasyonunda görev alacak çalışkan, azimli, eğitime açık, vizyonist, sabırlı ve ön yargısız ekip liderleri, süpervizör ve müdür adayları çalışma arkadaşları arıyoruz. Sıfır sermaye ve sıfır risk ile tüm alt yapısı hazır, çalışma programını kendinizin belirleyebileceği organizasyonda gelir elde etmek ister misiniz. Bu fırsatı kaçırmamak için F.S.M’ de bulunan ofisimizde daha fazla detaylı bilgi almak ve şartlarla ilgili görüşmek için lütfen irtibata geçiniz. mzafer6@hotmail.com 0 532 405 9455

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu