Haberler

İftar Mekan Önerileri ve Fiyatları

İftar yemeği için beğeneceğiniz restoranların fiyetlarını ve iletişim numaralarını paylaştık. Sevdikleriniz ile güzel bir iftar yemeği için önerilerimizi inceleyiniz. The Grand Tarabya’da bulunan The Brasserse Restoran’dan Zorlu’daki Eataiy’ye; Tarihi Çırağan Sarayı’nın birinci katındaki Tuğra Restoran’dan eşsiz manzaralı Lacivert ve lzaka’ya on alternatif adres…


The Brasserie

The Grand Tarabya’da bulunan The Brasserie Restoran, Ramazan ayı özel menüsü ve fasıl dinletisiyle konuklarım ağırlıyor. Zengin açık büfe iftar menüsünde serpme iftariyelikler, füme balık çeşitleri, zeytinyağlılar mevcut. Ana yemek için ise kırmızı ve beyaz et alternatifli ızgaralar, hamur işleri ve Türk Mutfağı’nın en sevilen tencere yemekleri var. Ayrıca tatlı menüsünde cezerye ve şeker macunu gibi nostaljik Osmanlı tatlılarıyla ağırlanıyorsunuz.

Kişi başı 160 TL Tel: 0212 363 33 00

The Brasserie

Careme

Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfaklarından seçilmiş yöresel lezzetler Ramazan ayı boyunca Wyndham Grand İstanbul’da Çareme Restaurant’ta misafirlere sunulacak. Executive Şef İlhan Güler ve ekibinin hazırladığı menü hem aile iftarlarına hem de şirket organizasyonlarına uygun. Rahat ulaşım da artılardan biri.

Kişi başı 95 TL Tel: 0212 255 00 12

Careme

Eataly-Farfara

Eataly İstanbul bu yıl ramazan boyunca şef Osman Bahadır’ın hazırladığı Hatay mutfağı lezzetlerinin adresi Farfara’yı bünyesinde misafir ediyor. Farfara’nm özgün iftar menüsü 26 Mayıs’tan itibaren sizleri Eataly’de bekliyor olacak. Hatay’ın meşhur peynir çeşitleriyle başlayan iftar içli köfte, humus ve zahter gibi müthiş lezzetleri içeriyor. Misafirler ana yemekte de etli yaprak sarma, kuru patlıcan dolması ve maklube gibi çeşitlerle ağırlanacak.

Tel: 0212 336 66 00

Eataly Farfara

Izaka

Izaka Restaurants Ramazan ayında CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’un en üst katında misafirlerine dört farklı iftar menüsü sunuyor. Deneyimli Executive Chef Eyüp Çevik tarafından hazırlanan menüler eşliğinde limitsiz meşrubat mevcut.

Kişi başı 110-150 TL Tel: 0212 708 38 38

Izaka Restaurants

Lacivert

Eşsiz manzarasıyla Ramazan ayında da konuklarını ağırlamayı bekleyen Lacivert’e Rumelihisarı’ndan kalkan ücretsiz teknesiyle İstanbul trafiğine takılmadan yalnızca 4 dakikada ulaşmak mümkün.

Eşsiz manzaralı Lacivert, iftar menüsünün başlangıcında konuklarına Konya küflü peynir, isli Çerkez peyniri, Kayseri kuş gözü pastırması ve Sivas Eğriçayır balı gibi özel lezzetler sunuyor. Devamında gelen kuru patlıcan dolması, yarma buğday çorbası ardmdan ise Kırklareli kuzundan pehli ya da isteyen misafirlere minekop balığı sunuluyor. Finalde ise Ramazan’m en meşhur tatlılarından güllaç ile özel menü taçlanıyor. İsteyen misafirler mekana Rumelihisarı’ndan hareket eden Lacivert teknesiyle İstanbul trafiğine takılmadan 4 dakikada ulaşabiliyorlar.

Kişi başı 170 TL Tel: 0216 413 37 53

Lacivert

Marriott Şişli

Marriott Şişli’de hem açık büfe iftar imkanı hem de toplu iftar davetlerine ulaşmak mümkün. Ramazan boyunca günlük değişen yöresel sulu yemekler dışında Adana kebap, kuzu şiş ve tavuk kanat gibi ızgara çeşitleri de mevcut. Misafirler birbirinden özel iftariyeliklerle başladıkları iftara günün yöresel çorbasıyla devam ediyor. Tatlı olarak da karışık Türk tatlı tabağı dondurma eşliğinde konuklara sunuluyor.

Kişi başı 95 TL Tel: 0212 375 01 00

Marriott sisli

Mövenpick Hotel İstanbul

Mövenpick Hotel İstanbul Türk ve Osmanlı yemek kültürünü yansıtan lezzetlerle bezenmiş, canlı fasıl müziği eşliğinde bir iftar büfesi sunuyor. Baş aşçı Giovanni Terracciano ve ekibi tarafından hazırlanan iftar büfesinde çeşit çeşit iftariyerikler, zeytinyağlılar, yöresel çorbalar, kebap çeşitleri, mantı ve güllaç, ayva tatlısı ve lokma gibi tatlılar bulunuyor. Yaz sıcaklarına denk gelen Ramazan’da serinlemek adına gurme Mövenpick dondurmaları da misafirlere sunuluyor. Özel salonlarda 10 kişiden 400 kişiye kadar iftar davetleri hazırlanabiliyor.

Kişi başı 130 TL Tel: 0212 319 29 29

Mövenpick Hotel İstanbul

Nelipide

Ramazan’da Ordu mutfağının yöresel tatlarının sunulduğu mekan: Nelipide. Ordu’nun yöresel tatlısı Cotyora’nm bal ve kaymak eşliğindeki sunumu, kent yaşamında özlemini çektiğimiz yöresel tatları buluşturuyor. Cotyora, Ordu’nun tarihteki eski adı. Aynı zamanda yufka ve pekmezden oluşan bir tatlı.

Tel: 0216 356 52 52

Nelipide

Tuğra Restoran

Tarihi Çırağan Sarayı’nm birinci katında, muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde iftar seçeneği sunan Tuğra Restoran, bu sene de geleneksel iftariyelikleri ve ana yemek çeşitleriyle misafirlerini bekliyor. Osmanlı şerbetleri ile açık büfede sunulan envai çeşit tatlıyla karşılaşmak mümkün. Ayrıca misafirlere sabahın ilk ışıklarına karşı, çeşit çeşit lezzetlerle sahur hizmeti de veriliyor.


iftar kişi başı 295 TL Sahur, kişi başı 195 TL Tel: 0212 236 73 33

Tugra Restoran

Vogue

Panaromik boğaz manzarasıyla büyüleyici bir ortam sunan Vogue, keylifli bir ortamda misafirlerini ağırlamak için lezzetli bir menü hazırladı. Manda kaymağı, Trabzon tereyağı, Afyon sucuğu gibi tatların yer aldığı iftariye tabağı ile iftar başlıyor. Devamında geleneksel çorba ikramı geliyor. İçli köfte, mantı, mücver, börülceli enginar gibi alternatifler arasından tercihe edilene göre servis devam ediyor. Ana yemek olarak ise dana külbastı, levrek fileto ve tavuk şiş seçenekler arasında.

Kişi başı 150 TL Tel: 0212 275 59 75

Vogue


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu