Makaleler

Global yöneticiler, Türkiye’de eğitilecek

Türk Prysmian Kablo, grubun dünyadaki diğer fabrikalarına yıllardır yönetici ihraç ediyor. Şirket bugüne kadar 14 yöneticisini Prysmian Grup bünyesindeki diğer şirketlere gönderdi. Şimdi ise bunu akademi boyutuna taşıyor. 50 ülkedeki 89 fabrikadan Türkiye’ye gelecek yönetici adayları Prysmian Group Manufactııring Academy çatısı altında eğitim alacak. Bu yıl 180 yönetici adayı eğitilecek.

Global yöneticiler

Türkiye’deki global şirketler, Türk profesyonellerin yeteneklerinden fazlasıyla faydalanıyor. Bu şirketlerin Türkiye operasyonlarında yetişen Türk yöneticiler, daha sonra global arenaya adım atıyor.

Yöneticilerini global arenaya açan şirketlerden biri olan Türk Prysmian Kablo, şu ana kadar 14 yöneticisini Prysmian Grup bünyesindeki diğer şirketlere yönlendirdi. Bu isimlerin başında ise Prysmian Group Kuzey Amerika CEO’su olan Hakan Özmen var.

AKADEMİ KURDU

Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde 50 ülkede faaliyet gösteren, 89 fabrikası ve 7 milyar Euro’nun üzerinde satışı olan bir şirket. Türk Prysmian Kablo, böyle bir gruba yönetici gönderirken, bu misyonunu yılbaşından itibaren bir üst boyuta taşıdı. Prysmian Group Manufacturing Academy (Üretim Akademisi), ocak ayından tibaren hayata geçti. Üretim Akademisi ile Prysmian Group’un diğer ülkelerde faaliyet gösteren çalışanlarının performanslarını artırmaya yönelik olarak, geleceğin üretim müdürlerinin ve fabrika direktörlerinin keşfedilmesi ve yetiştirilmesi amacıyla eğitimler veriliyor.

180 ADAY EĞİTİLECEK

Gittikleri ülkelerdeki başa-nlarıyla Türkiye’deki yöneticilere talep artmaya başlayınca, grup bünyesindeki fabrikalardan genç yönetici adaylarının Türkiye’de eğitim görmesi fikri ortaya çıktı. Türk Prysmian Kablo Yönetim Kurulu Başkanı ve Fabrika Direktörü Halil Kongur, bu konuda şunlan söylüyor: “Bunu Üretim Akademisi çatısı altında yapmaya başladık. Ancak bu adaylann eğitim sonrasındaki faaliyetlerinin de takip edilmesini istedik. Eğitim sonrasındaki kariyerleri de akademi çatısı altında raporlanacak. Sadece eğitmeyeceğiz, eğittikten sonra takibini de yapacağız.” Bu yıl için dünyadaki fabrikalardan 180 yönetici adayı Üretim Akademisi’ne kabul edilecek, tik etapta 20 yönetici akademide eğitim gördü bile. Akademide katılımcıların görevlerine ve deneyimlerine göre tasarlanmış üç farklı program sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu