Haberler

Giysi Kumbaraları İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyor

Kütahyalılar giysi kumbarasını sevdi. 22 mahallede 70 üzerinde giysi kumbarasıyla ihtiyaç sahibi ailelere aylık ortalama 25 ton giysi ve ayakkabı toplanarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Giysi Kumbaraları ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Belediyemiz ve Teamtex Tekstil Sanayi Tic. A.Ş. ile 31.12.2016 tarihinde imzalanan protokolle 1 senedir kullanılmış giysi toplama faaliyetleri yapılmaktadır, dedi.

“70 ADET GİYSİ KUMBARASINDAN, 285 TON GİYSİ TOPLANDI”

Bu projenin Kütahya Belediyesi Sosyal projesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; İlimiz mahallelerinde uygun yerlerde (22 Mahalle) toplam 70 adet giysi kumbarası bulunmakta olup günlük toplanarak ilimiz 100.yıl Mah. Sosyal Konutlar camii altında bulunan depoda ayrıştırma işlemi yapılmaktadır.

giysi kumbarasi
Giysi kumbarası

Kumbara içinde biriken ihtiyaç fazlası giysi ve ayakkabılar ekipler tarafından toplanıp, cinslerine ve kalitelerinde göre ayrıldıktan sonra kullanıma elverişli olanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Haftanın belirli günleri (Yerel Gündem ve Anadolu Aile Derneği) ilgili yardım kuruluşları buradan işe yarayan giysileri ayıklamak suretiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadırlar. Talep doğrultusunda ilgili yardım kuruluşları toplama merkezinden kullanılmış giysileri alabilirler.

Aylık ortalama 20-25 ton giysi toplanmakta olup bunun yaklaşık 4 -5 tonu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bugüne kadar 285 ton giysi toplanmış olup bunların yaklaşık 60 tonu ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ayrıştırılmıştır. İlgili firmayla yakın zamanda 2. defa protokol yapılarak sözleşme 21 ay daha uzatılmıştır, dedi.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİLDİRİN”

Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapmaya çalıştığını ifade eden Başkan Saraçoğlu; Ayrıca Kütahya da ihtiyaç sahibi kim olursa olsun bunları bize bildirin. Belki biz göremiyoruz ama o mahallelerde olan her hemşehrilerimize sesleniyorum; bu vatandaşlarımızı bize yönlendirin, adreslerini verin bu Şehirde kimse soğukta kalmasın aç, açıkta kalmasın, dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu