Pazarlama Reklam

Ergo reklamlarındaki markaların seçim kriteri ne?

Mevcut ürünlerini müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yemden yapılandıran Ergo Sigorta’nın yenilikçi ilk ürünü ‘Ergo başka Kasko’nun tanıtım filmi mecralarda yerini aldı. Reklam filminde yer alan bazı ayrıntılar ise Ergo Sigorta’nın müşterileri arasında yaptığı bir araştırma sonucunda ortaya çıktı.

Ergo baska Kasko

Ekim ayından bu yana sigorta şirketleri arka arkaya reklam kampanyalarıyla mecralarda yerini alıyor. Ergo Sigorta da bu şirketlerden biri. Kasko dünyasına pratik bir ürün kazandıran şirket, Grey imzası taşıyan filmiyle bunun tanıtımını yapıyor. 500 TL’ye kadar küçük hasarlarda ebat limiti aranmaması ve tadilat sonrasında aracın hasarsızlığınm bozulmamasının ‘Ergo Başka Kasko’yu diğerlerinden ayrıştırdığını anlatan Ergo Sigorta İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe, reklam filminde de bu özelliklerin altını çizmek için eğlenceli ve sıra dışı bir anlatım kullandıklarını söylüyor.


Reklam filminde yer alan otomobil markasının Volkswagen olması ve sürücünün tadilat için Auto King’e gitmesi dikkat çekici.

Bunun nedenini sorduğumuz Türe şunları söylüyor:

“Auto King, Türkiye genelinde en yaygın şirketlerden biri. 41 ilde olduğu için onu seçtik ve reklam filmimizde de küçük hasarların tadilatının yaptırılacağı nokta olarak şirketi öne çıkardık. Otomobilde marka tercihimizi ise bir araştırma sonucunda belirledik. Ergo Sigorta’nın kasko müşterilerine baktık ve müşterilerimizin en çok Volkswagen kullandığını gördüğümüz için otomobil markası olarak onu tercih ettik.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu