Kariyer ve İş İlanları

Boydak Holding İş Başvurusu

2013’te Anadolu 500’e en çok şirket gönderen grup yine Boydak Holding oldu. Kayserili Boydak Holding’in 42 şirketinden 12’si Anadolu 500’e girdi. İkinci ve üçüncü sırada Gaziantepli Erdemoğlu sekiz, Sanko Holding de yedi şirketiyle yer aldı. Kahramanmaraş merkezli Kipaş Holding de Anadolu 500’e beş şirketini soktu.

Anadolu 500 araştırmamızın ilgi çeken bölümlerinden bir tanesi de hangi grubun listede kaç şirketle temsil edildiğine dair yaptığımız analiz. 2013 yılında araştırmamızda yer alan 500 şirketin holdinglere dağılımı konusunda bir sürpriz oluşmadı.

Geçen yıl ilk üçte yer alan gruplar bu yıl da yerlerini korudu. Boydak Holding, Anadolu 500’e en çok şirket gönderen holding sıralamasının en tepesinde yer alıyor. Bu holding 12 şirket ile liste başı. İkinci sırada sekiz şirketiyle halı ve mobilya alanının güçlü ismi Erdemoğlu Holding var. Erdemoğlu’nu da yedi şirketle Gaziantep merkezli Sanko Holding takip ediyor.

Boydak Holding

Kayseri merkezli Boydak Holding, bugün 42 şirketi, 7 milyar TL’ye ulaşan cirosu ve 14 bin çalışanı ile gerçek bir sanayi devi. Dokuz ayrı sektörde faaliyet yürütüyor. 140 ülkeye ihracat yapıyor.

BOYDAK’IN ŞİRKETLERİ

Boydak Holding’in Anadolu 500 listesine dahil olan 12 şirketi sırasıyla şöyle: Adakar Dayanıklı Tüketim, Boyçelik, Boydak Dış Ticaret, Boy-taş Mobilya, Boyteks, Boytrans, Form Sünger, Hes AŞ, Ispaş, Merkez Çelik, Mondi ve İstikbal Mobilya.

Gaziantep’in önde gelen kuruluşlarından Erdemoğlu Grubu, bünyesindeki 14 şirketi 2010 yılında holding çatısı altında topladı. Türkiye halı üretiminin yüzde 20’sini gerçekleştiriyor ve aynı zamanda bu alanda ihracat şampiyonu konumunda bulunuyor. 7 bin çalışana sahip olan şirket, halı, mobilya, ev tekstili, lojistik, iplik alanlarında faaliyet yürütüyor. En son enerji alanında da ciddi yatırımlara başladı.

Erdemoğlu Holding’in Anadolu 500’e gönderdiği şirketleri sırasıyla Merinos Halı, Erdemoğlu Dış Ticaret, Dinarsu, Erdemoğlu Pazarlama, Zeki Mensucat, Özerdem Mensucat, Merinos Pazarlama ve Merinos Mobilya oluşturuyor. Bunlardan Erdemoğlu Dış Ticaret, cirosunu en çok artıranlar kategorisinde birinci sırada yer aldı.

BÜYÜMEYİ SÜRDÜRECEK

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, faaliyetlerinin yurtiçine olduğu kadar dünya geneline dönük hızlı bir performans izleyeceğini belirterek, “Halı başta olmak üzere diğer sektörlerde de payımızı daha da artıracağız” diyor.

Sanko, yalnız Gaziantep’in değil, tüm Türkiye’nin de en köklü sanayicilerinden biri. Kuşaklar boyu tekstilin içinde. Hazır giyim sektörünün gelişiminde en çok pay sahibi olan tekstil sanayicilerinin başında geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Son dönemdeki atılımları ile tekstilin yanı sıra, enerjiden makinaya uzanan çok geniş 11 ayrı sektörde boy gösteriyor. 14 bin çalışanı olan şirketin toplam cirosu 2 milyar dolara uzanıyor. Sanko’nun Anadolu 500’de olan şirketleri ise şunlar: Sanko Tekstil, Sanko Enerji, Sanko Pazarlama, Sanko Dış Ticaret, Çimko Çimento, Süper Film ve Avnet.

Sanko’da yönetim kurulu başkanlığı görevini ağabeyi Abdülkadir Konukoğlu’ndan geçen nisan ayında devralan Zeki Konukoğlu, başta tekstil olmak üzere enerji ve gayrı-menkulde de yeni yatırımlar yapacaklarını kaydediyor.

Botdak Holding İş Başvuru Formu

2 Yorum

  1. selam ben nijeryanın deişik eyaletlerinde fabrika kurulumu projelerinde 6 yıl çalıştım mesleğim mekanik ve bakım teknisyeniyim 1962 kırşekir doğumluyum teşekürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu