Haberler

Bankaların emekliler için sunduğu avantajlar

Bankalar, emeklileri yaptıkları promosyonlarla müşterileri arasına katmaya çalışıyor. Ücretsiz EFT ve havale, kredi kartlan için muafiyet, uygun kredi faiz oranları gibi bir dizi özel olanak emeklilere sunuluyor…

BUGÜN Türkiye’de 12 milyonun üzerinde emekli bulunuyor. Modern dünyada emeklilere verilen değer, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin önemli göstergelerinden biri olarak kabul ediliyor. Bir dönem emekli maaşlarının çekilmesi sırasında bankalar önünde oluşan uzun kuyruklar konuşulurdu. Artık o günler geride kaldı; Türkiye bankacılık sistemi emeklilere yönelik olarak çeşitli promosyon fırsatları sunuyor.

Bankalar emekli maaşlarının kendi şubelerinden çekilmesi halinde emeklilere çeşitli olanaklar sunuyor ve bunları kampanyalar halinde duyuruyor. Örneğin, emekli maaşını üç yıl boyunca ilgili bankadan almayı taahhüt eden emeklilere 300 TL’den başlayıp 500 TL’ye kadar promosyon ödemesi gerçekleştiriliyor.

Promosyon ödemesinin yanı sıra eczane, market harcamalarında yüzde 5 indirim, emeklilere özel kredi kartı, ambulans, tıbbi danışmanlık, diğer banka ATM’lerinin ücretsiz kullanımı, özel indirimli faiz oranları, otomobil ve mortgage kredisi, kredi kartı ve ek kartları için ücret muafiyeti, maaş hesabına bağlı ücretsiz HGS etiketi, otomatik ödeme verenlere artı promosyon, dosya masrafsız özel kredi gibi birçok alternatifiyle emeklilere cazip olanaklar sunuyor. Bankaların emekliler için sunduğu avantajları okurlarımız için derledik…

Serkan ÜLGEN / Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı
“Ambulans, tıbbi danışmanlık ve hastane organizasyonu”

Yapı Kredi olarak Türkiye’deki 12 milyondan fazla emeklinin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetler sunuyoruz. Yüksek bir potansiyele sahip emekli bankacılığı alanında müşteri odaklı bankacılık anlayışımız ve yenilikçi vizyonumuzla hareket ediyoruz. Müşterilerimizle birebir temas kurarak onların ihtiyaçlarını dinliyor ve bunlara uygun çözümler oluşturuyoruz. Emekli maaşlarının yatırılması için Yapı Kredi’yi tercih eden müşterilerimiz, toplam 450 TL’ye kadar nakit TL kampanyasından yararlanabiliyor. Bu kampanya ile müşterilerimiz yalnızca üç sene bankamızda kalma sözü vererek 450 TL’ye kadar nakit kazanabiliyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan emekli müşterilerimize Emekli Paketi ile İnternet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi, Yapı Kredi Mobil ve ATM’lerden yapılan havalelerinde ücret muafiyeti sunuyoruz.

Emekli müşterilerimiz, ücretsiz düzenli ödeme imkanından faydalanırken nakit ihtiyaçlarını Yapı Kredi ATM’lerinden 3 bin TL’lik günlük para çekme limiti ile karşılayabiliyorlar. İlk maaşı ile birlikte ikramiyelerini de bankamızdan alan müşterilerimize ikramiyelerini değerlendirebilmeleri için de avantajlı mevduat faiz oranları sunuyoruz. Öte yandan emekli müşterilerimize özel olarak sunduğumuz Medline paketi ile doktorlu kara ambulansı, telefonla tıbbi danışmanlık ve hastane organizasyonu hizmetleri de ücretsiz olarak sağlanıyor.

Gökhan MENDİ / TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı
“Sunduğumuz avantaj 500 TL’ye çıkabiliyor”

Emekli maaşını TEB’e taşıyan emeklilere promosyon ödemesi yapıyoruz. Bu kapsamda yeni emekli olan, mevcutta emekli olup başka bankadan aldığı emekli maaşını TEB’e taşıyan emekliler, üç yıl boyunca emekli maaşlarını TEB’den alacaklarını taahhüt etmeleri karşılığında maaş aralıklarına göre peşin promosyon ödemesi alıyor. Üç yıllık anlaşma kapsamında emekli maaşı 1.000 TL’ye (1.000 TL hariç) kadar olanlara toplam 300 TL; 1.000-2.000 TL arasında olanlara toplam 375 TL ve 2.000 TL ve üzerinde olanlara ise toplam 450 TL promosyon ödemesi yapıyoruz.

TEB’de, emekliye özel müşteri hizmet hattımız bulunuyor. Hazırladığımız emekli paketi kapsamında emeklilere özel ek faydalar da sağlıyoruz. Emekli Hizmet Paketi kapsamında promosyon ödemelerine ek olarak emeklilerin kredi kartı alması ve kredi kartından iki adet yeni otomatik ödeme talimatı vermesi durumunda kredi kartlarına ilave 50 TL değerinde bonus veriyoruz. Böylece emekli maaş müşterilerine sunulan avantaj 500 TL’ye kadar ulaşmış oluyor. Emeklilerin aldığı kredi kartlarından da kart üyelik ücreti almıyoruz. Emekli müşterilerimiz için kurulan özel müşteri hizmeti hattımızla, TEB emeklilerinin bu hattan ve internet bankacılığından yapacakları EFT ve havale işlemlerinden ücret almıyoruz. TEB’in emeklilere özel paketinde yer alan diğer hizmetler ise banka şubelerimizde öncelikli hizmetin yanı sıra, özel faizli ve üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, günlük nakit çekim imkanı sunan Marifetli Hesap ile birikimlerine yüksek faiz ve ATM’lerden yüksek çekim limitini sayabiliriz.. Ayrıca TEB’i, yakınlarına tavsiye ederek TEB Emekli Bankacılığı Ailesi’ne katan müşterilerimize de 100 TL ödeme yapıyoruz.

Gökhan ERTÜRK/ Şekerbank Tarım ve Bireysel Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
“Diğer banka ATM’leri de ücretsiz”

Şekerbank olarak, emekli maaşlarını bankamıza taşıyan müşterilerimize aldıkları maaş tutarlarına göre 300 ila 450 TL arasında değişen aralıklarda promosyon sunuyoruz. Buna ek olarak emekli maaşlarını bankamıza taşıyan müşterilerimize iki adet otomatik ödeme talimatı vermeleri ve KMH hesabı açtırmaları halinde ise ek olarak 150 TL daha promosyon veriyoruz.

Tüm şubelerimiz ve ATM’lerimizden masrafsız olarak maaşını çekebilen emekli maaş müşterilerimiz, diğer banka ATM’lerinden de ücret ödemeden günlük çekim limitleri dahilinde maaşlarını alabiliyorlar. Emekli maaş müşterilerimiz ayrıca internet, mobil şubemiz ve çağrı merkezimiz aracılığıyla yapacakları havale ve EFT işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebiliyor.

Emeklilere, Şekerbank şubelerinde gerçekleştirecekleri işlemlerde öncelikli sıra verilmesinin yanı sıra sadece emekli maaş müşterilerine hizmet veren 444 0 344 numaralı Emekli Destek Hattı’ndan da tüm bankacılık işlemleri için 7 gün 24 saat destek sunuyoruz. Sağlık durumu emekli maaşını şubelerimizden almaya engel teşkil edenlere de maaşını, bulundukları adreslere teslim ediyoruz.

Oğuzhan ÖZARK/ DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı
“Kredi kartı Emekli Bonus hizmette”

DenizBank olarak en fazla emekli maaşı ödeyen birinci özel banka konumundayız. “Emeklilere Hürmetlerimizle” yaklaşımı ile DenizBank olarak, emekli maaşını üç yıl boyunca bankamızdan alma sözü veren emeklilere 450 TL’ye varan nakit kazanma fırsatı sağlıyoruz. Ayrıca emekli tanıdıklarını DenizBank’a yönlendiren herkese, yönlendirdikleri kişi başına 100 TL nakit hediye kazanma avantajı sunuyoruz. Bununla birlikte, prim borcu olanların borcunu ödeyerek emeklilik hakkı imkanı sağlayan dört ay ödeme ötelemeli kredi ürünü veriyoruz. Türkiye genelinde yaptığımız marka işbirlikleri ve indirim kampanyaları ile de emeklilerin hayatına değer katıyoruz.

Türkiye’deki tüm DenizBank şubelerinden öncelikli hizmet alabilen emekliler, 6 bini aşkın DenizBank ve PTT ATM’sinin yanı sıra, yurtdışındaki tüm banka ATM’lerinden ücretsiz para çekme işlemi yapabiliyor. Emekliler, DenizBank şubelerinde sıra beklemeden işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştirirken, kredi taleplerinde indirimli faiz oranlarından ve başka bankalardaki kredi borçları için de özel taksit ve vade avantajlarına sahip oluyor. Yeni emekli olanların bu döneme alışmasına destek sunmak amacıyla da, Genel Müdürlük binası Deniz Kule’de gerçekleştirdiğimiz Emekli Akademi programı ile finansa! okuryazarlıktan çini atölyesine, kuşaklar arası iletişimden teknoloji kullanımına birçok konu başlığıyla yeni deneyimler sunuyoruz.

Türkiye’de sadece emeklilere özel tasarlanmış ilk kredi kartımız Emekli Bonus ile de alışveriş taksitlendirme, harcamalardan bonus kazanma gibi emeklilerin hayatında fark yaratacak önemli avantajlar sunuyoruz. Söz konusu kart ile anlaşmalı üye işyerlerinden indirimli alışveriş yapan emekliler; elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarına dönemsel kampanyalarla indirim fırsatı yakalıyor; eczane, market vb. harcamalarında indirim fırsatlarının yanında tesisat arıza, çilingir, cam kırılması gibi durumlarda da birçok avantajlı hizmetten faydalanabiliyor.

Yalçın SEZEN / İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı
“Kredi kartı ve ek kartları için ücret muafiyeti var”

Uygulama hayata geçtiğinden beri emekli maaşı müşteri sayısı olarak özel bankalar arasında ilk sıralarda yer alıyoruz. Önümüzdeki dönemde de SGK emekli maaş müşterisi sayımızı ve bu müşterilerimize sunduğumuz avantajları arttırmayı hedefliyoruz. Değer katan hizmet anlayışımız ve sahip olduğumuz 1.300’den fazla şube ve 6.500 adedi aşkın bankamatik ağının yanı sıra, 7 gün 24 saat hizmet veren dyital temas noktalarımızla emekli müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarında ve her an yanlarındayız.

Emekli müşterilerimiz, bankamatik kartları ile diledikleri zaman bankamatiklerimizden kolayca para çekebilmenin yanı sıra bankamatik kartlarını alışverişlerinde nakit yerine kullanabiliyor. Kredi kartları ile sevdikleri markalardan indirimli ve taksitli alışveriş yapabiliyor ve MaxiPuan kazanabiliyorlar. Fatura talimatı ile faturalarını takip etme zahmetinden kurtuluyorlar. Tüm bunlara ek olarak emekli maaş müşterilerimize;

Üç yıl boyunca maaşlarını bankamız aracılığıyla almayı taahhüt etmeleri koşuluyla maaşlarıyla orantılı olarak 450 TL’ye varan promosyon ödemesi yapıyoruz. Şubelerimizden açtıracakları TL, euro veya dolar cinsinden vadeli mevduat hesaplan için avantajlı faiz oranları sunuyoruz. Ayrıca avantajlı faiz oranları ile kredi imkanı de sağlıyoruz. İşCep, internet şubesi ve telefon şubesinden havale işlemlerini ücretsiz yapmalarına imkan tanıyoruz. Yine İşCep ve internet şubesinden aylık üç adede kadar ücretsiz EFT fırsatı veriyoruz ve yine İş Bankası kredi kartı ve ek kartları için yıllık ücret muafiyeti sağlıyoruz.

Mahmut AKTEN / Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı
“Emeklileri özel indirimli faiz oranlarıyla destekliyoruz”

Garanti Bankası olarak yeni emeklilerimize ve emekli olup maaşını başka bankadan alan emeklilerimize en iyi hizmeti, en hızlı ve kolay yoldan sunmayı hedefliyoruz. Bu amaçla emekli maaşlarını üç yıl boyunca Garanti Bankası’ndan almayı taahhüt eden ve emekli maaş tutarı 1.000 TL’ye kadar olan emeklilere 300 TL; 1.000-2.000 TL arasında olanlara 375 TL, 2.000 TL’nin üzerinde olanlara ise 450 TL promosyon ödemesi gerçekleştirebiliyoruz.

Tüm emeklilerimiz, 5.000’i aşan sayısıyla Türkiye’nin en yaygın ATM ağlarından biri olan Garanti Paramatik’lerden, kendileri için özel hazırlanmış ekranlardan tek tuşla maaşlarını hiçbir masraf ödemeden çekebiliyor. Ayrıca özel indirimli faiz oranlarıyla destek, oto, mortgage kredilerinden yararlanabiliyor.

M. Lütfü ÇELEBİ / Vakıf Bank Genel Müdür Yardımcısı
“Maaş hesabına bağlı ücretsiz HGS etiketi”

Ağustos ayı itibari ile maaş ödenen SGK emekli müşteri sayımız 1 milyon civarında. Aylığını bankamızdan almayan SGK emekli ve hak sahiplerinin kendilerine en yakın şubemize başvurarak veya e-devlet sistemi üzerinden gelir/aylıklarını bankamıza taşımaları ve üç yıl süre ile emekli gelir/aylıklarını bankamızdan almayı taahhüt etmeleri halinde kendilerine 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapıyoruz. Ayrıca emekli maaşını Vakıf Bank aracılığıyla alan müşterilerimize yönelik olarak “Emekli Bankacılığı Paketi” sunuyoruz. Bu kapsamda emekli maaşını VakıfBank’tan alan SGK emeklileri için geçerli olmak üzere maaş hesaplarından hesap işletim ücreti almıyoruz. Ay içinde maaş hesabından maaş tutarı kadar yapılacak başka şube para çekme işlemlerinden de masraf talep edilmiyor.

Maaş hesabına bağlı ücretsiz HGS etiketi alabilen emeklilerimiz kredi kartı ve ek kredi kartı için de kart aidat ücreti ödemiyor. Emeklilere özel uygun faiz oranlı kredi kampanyalarımız ve yine emeklilere özel cazip faiz oranları ile mevduat kampanyalarımızdan da faydalanmasını sağlıyoruz.

Enis KURTOĞLU / QNB Finansbank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
“Eczane, market harcamalarında yüzde 5 indirim”

Halen 130 bin emekli müşterimiz var. Emekli maaşını bankamıza taşıyan müşterilerimiz üç yıl boyunca bankamızda kalmayı taahhüt ederse, maaşı 1.000 TL’ye kadar olanlar 300 TL, 1.000-2.000 TL arası olanlar 375 TL, 2.000 TL ve üzeri olanlar 450 TL promosyon ödemesi kazanıyor. Ayrıca internet bankacılığı üzerinden yapılan eft ve havale işlemleri ile ayda iki kez olmak koşulu ile diğer banka ATM’lerinden yapılan hesap sorgulama ve para çekme işlemleri ücretsiz gerçekleştirilebiliyor. Maaşını taşıdıktan sonra müşterimiz bankamızdan bir adet düzenli fatura talimatı verirse CardFinans Emekli kredi kartından kart aidatı almıyoruz. Bunların dışında CardFinans Emekli kredi kartı olan müşterilerimize eczane, market harcamalarında yüzde 5 indirim, emeklilere özel çağrı merkezi hizmeti, emekli müşterilerimizin şubede yapacakları işlemlerde öncelikli sıra numarası gibi ayrıcalıklarımız bulunuyor. Emekli müşteri sayımızın 2018-2019 döneminde 145 bine ulaşmasını hedefliyoruz.

 

 

Arif İSFENDİYAROĞLU / Akbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
“Dosya masrafsız ihtiyaç kredisi”

Akbank olarak emekli maaş müşterilerimize 450 TL’ye varan promosyonun yanı sıra, şubelerimizde öncelikli hizmet veriyor ve emekli müşterilerimizin maaş hesaplarından yapacakları tüm havalelerini ve dijital kanallarda EFT işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmelerine olanak sağlıyoruz.

Ayrıca Neo maaş kartlarıyla tüm bankaların ATM’lerinden ayda iki kez ücretsiz para çekme olanağını sunuyoruz. Bununla birlikte emeklilere özel dosya masrafsız ihtiyaç kredisi ve vadeli mevduatta özel oranlarımız bulunuyor.

Emeklilerin promosyondan yararlanabilmeleri için diledikleri Akbank şubesine başvurarak SGK Promosyon Taahhütnamesi’ni imzalamaları yeterli oluyor. Mevcutta farklı bir bankadan maaşını alan emeklilerin ise promosyon başvurusu sırasında maaşlarını Akbank’a taşımaları gerekiyor. Emekliye yeni ayrılacak SGK’lı çalışanlar ise Akbank müşterisi olsun ya da olmasın, ilk emekli maaşlarını ve emekli ikramiyelerinin ödeneceği bankayı Akbank olarak seçebiliyorlar.

Aynı zamanda 450TL’ye varan nakit promosyondan faydalanıyorlar. Bunun için emeklilik başvurusu sırasında, çalıştıkları kuruma veya SGK’ya banka tercihlerini Akbank olarak iletmeleri yeterli oluyor.

“Promosyon 500 TL’ye çıkarılıyor”

Fibabanka, şu anda emekli maaşı verdikleri güncel müşteri sayısını 2 bin 476 olarak veriyor. Emekli maaşlarını Fibabanka’dan alan müşteriler birçok imkânı da bir arada sunuyor. Konu ile ilgili olarak banka yetkilileri şu açıklamaları yapıyor:

“Üç yıl boyunca emekli maaşlarını Fibabanka’da tutan müşteriler, üç yılın sonunda maaşlarını tüm banka ATM’lerinden ücretsiz olarak çekebilme ayrıcalığından yararlanabiliyor. Diğer yandan internet bankacılığından yaptıkları EFT ve havale işlemlerine herhangi bir ücret ödemiyor. Ayrıca, 1.000 TL’ye kadar olan emekli maaşları için 300 TL, 1.000-2.000 TL arası için 375 TL ve 2.000 TL ve üzerine ise 450 TL promosyon veriyoruz. Fibabanka’ya en az iki adet otomatik ödeme talimatı veren müşterilerimize de avantajlı promosyon ödemesi yapıyoruz. 1000 TL’ye kadar olan emekli maaşları için 330 TL, 1000-2000 TL arası için 415 TL ve 2000 TL ve üzerine ise 500 TL promosyon imkânı sunuyoruz. Emekli müşteri sayımızın önümüzdeki dönemde 5 bine ulaşmasını hedefliyoruz.”

Alper GÖKGÖZ / ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
“Bizi arkadaşına önerene 100 TL”

ING Bank olarak emekli maaş müşterilerimiz bizim için özel ve onlara sunduğumuz avantajlarımızı her geçen gün artırmak için araştırmalar yapıyoruz.

Halen 120 binin üzerinde emekli müşterimizin maaşını ödüyoruz. Mevcut durumda maaşını bizden almaya başlayan emeklilerimize 450 TL’ye kadar nakit promosyon veriyoruz. Buna ek olarak şu an devam eden ‘arkadaşını getir’ kampanyamız mevcut. Bizi arkadaşına öneren kişilere de emekli olsun veya olmasın 100 TL nakit promosyon veriyoruz. Emekli müşterimiz çevresindeki beş tane daha emekli arkadaşını bize yönlendirdiğinde toplam 500 TL nakit promosyon kazanabiliyor.

Nakit promosyona ek olarak bankacılık ürün ve hizmetlerinde de emekli müşterilerimize ayrıcalıklar sağlıyoruz. Örneğin, Türkiye kapsamındaki sadece ING değil, tüm banka ATM’lerinden emeklilerimiz hiçbir ücret ödemeden para çekebilir. Emeklilerimize sağlanan özel danışman sayesinde, emekli müşterilerimiz ‘müşteri iletişim’ merkezimizi aradığında menülerde hiç beklemeden direk olarak bu danışmandan hizmet alabilir. Ayrıca kendilerine, özel asistan hizmetimiz sayesinde ücretsiz tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmeti ile ambulans imkânı da sunuyoruz. Bankamıza iki adet otomatik fatura talimatı vererek, sürekli faturalarını takip etmek zorunda kalmadan, gecikme olmadan zamanında faturalarını ödemek isteyen emeklilerimize de ayrıca 50 TL nakit promosyon veriyoruz. Emekli müşterilerimiz her zaman odağımızda olmaya devam edecek, bu kapsamda yılsonunda emekli müşterilerimizin 150 bine ulaşmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl da bu müşterilerimiz özelinde yatırım yapmaya devam edeceğiz.

İDİL TARAKLI

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu