Kariyer ve İş İlanları

Balpet İş Başvurusu

Anadolu 500’de 2013 yılının istihdam artış şampiyonu, çalışan sayısını yüzde 153,3 artışla 75’den 190’a çıkaran Balpet oldu. Mersinli şirketin ulusal oyuncu olma çabası istihdamına artış olarak yansıdı.

Şirket, 390 olan bayi sayısını artırmak için çalışmalarına başladı. İstihdam artışmda ikinci sırada Ritaş Kimya, üçüncü sırada ise Kipaş Mensucat var.

Anadolu 500’de 2013 yılında istihdamını en çok arttıran şirket Bal-pet oldu. İkinci sırayı Ritaş Kimya, üçüncü sırayı da Kipaş Mensucat aldı.

2013 yılında istihdamını yüzde 153,3 arttırarak 75’den 190’a çıkaran Balpet, 2003 yılında Mersin’de kuruldu. Balpet, son dönemin dikkat çeken akaryakıt şirketlerinden biri. Bpet markasıyla Türkiye genelinde 390 bayiye sahip olan şirket, pazarın az sayıdaki yerli oyuncularından da birini oluşturuyor. Geleneksel pazarlama kanalının yanında gemilere akaryakıt da satan şirketin bu faaliyet çerçevesinde Mersin Merkez, Aliağa İzmir, Antalya, Marmara Ereğlisi, Giresun, Samsun ve Muğla’da merkezleri var. Tüm bunla-nn yanında aynca 2006’da devreye giren bir de yağ üretim ve dağıtım işi bu-lunyor. 40 çeşit madeni yağ üreten şirket, hem bayilerine hem de kamu kurum ve kuruluşlanna hizmet veriyor.

Balpet

KAPİTESİ 3 KAT ARTTI

Listenin ikinci sırasında ise Ritaş Kimya bulunuyor. Temeli 1960’lı yıllarda atılan şirket, 2012’de 532 olan çalışan sayısını 2013’te 1000’e çıkararak istihdamda yüzde 88’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Avrupa, Amerika ve Ortadoğu başta olmak üzere beş kıtaya ihracat yapan şirket, üretiminin yüzde 50’sini ihraç etmesiyle dikkat çekiyor.

Rifay markasıyla üretilen PP&Polyester elyaflan otomotiv, tekstil ve inşaat sektörlerinde kullanılıyor.

Pazar çeşitliliğini artırıp orta ve uzun vadede hızlı, sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Ritaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sami Kaleoğlu, bu yılın ocak-ağustos döneminde bir önceki yıla göre yüzde 20 büyüme yaşa-dıklannı dile getiriyor. Kaleoğlu, istihdamda yaşadıkları büyümenin de 2012’de başlattıklan 10 milyon dolarlık SMMS dokusuz kumaş üretim projesi nedeniyle gerçekleştiğini söylüyor. Bu yatırım sayesinde şirketin dokusuz kumaş kapasitesi de 3 kat arttı.

İstihdamını en çok arttıran şirketler listesinde üçüncü sırada ise Kahramanmaraşlı Kipaş Mensucat var. Şirket, 2012’de 2 bin 190 olan çalışan sayısını 2013’te yüzde 78,1 artırarak 3 bin 900’e çıkardı. Kipaş Mensucat, günlük 70 bin metrenin üzerinde değişik yapı ve karışımlarda kumaş üretiyor. Şirketin yıllık üretim kapasitesi boyalı kumaşta 7 milyon 200 bin metreye, ham bezde ise 18 milyon 250 bin metreye ulaşıyor.

Balpet Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Balkan, yerel bir oyuncu olmaktan çıkıp ulusal bir oyuncu olmak için önemli adımlar attıklarını ifade ediyor. Balkan şunları da ekliyor:

“Kısa ve orta vadeli stratejik planlarımızda büyük şehirlerde varlığımızı artırmak, nihai tüketicinin gerek fiyat ve gerekse hizmet anlamında tercih edeceği bir marka olmak var. İstihdamda yaşadığımız büyüme de bu alanda attığımız adımlardan kaynaklanıyor. Bu yılı da yüzde 10’luk bir büyüme ile kapatacağız.”

Balpet İş Başvurusu

Bir Yorum

  1. Merhaba; Ben Toplamda 10 yol Turkcell iletişim hizmetlerine çalışan taşeron firmada çalıştım.2 yıl Transmisyon radyolink montajında çalıştım ekip şefi olarak.2 yıl ARIZA BAKIM bitiminde çalıştım. 6 yıl ARIZA BAKIM biriminde yöneticilik yaptım.Gecesi gündüzü olmayan bir işti evime zaman ayırmadığımdan işten ayrıldım.Farklı bir sektörde yani sizlerle çalışmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu