Haberler

Avrupa Melek Yatırım Forumu

İstanbul dolu dolu geçecek bir etkinliğe hazırlanıyor.

Avrupa Melek Yatırım Forumu, yaşlı kıtanın alanındaki en tecrübeli isimlerini bir araya getirecek…

Avrupa Melek Yatırım Forumu yaklaşıyor

15-16 Aralık tarihlerinde İstanbul’da Shangri La Bosphorus Otel’de düzenlenecek olan Avrupa Melek Yatırım Forumu’na 30’un üzerinde ülkeden 100’ün üzerinde melek yatırımcının katılımı bekleniyor. Borsa İstanbul, EBAN, TBAA – Melek Yatırımcılar Derneği ve Forbes & Para Dergisi Konferansları işbirliği ile düzenlenen bu forum, Türkiye’yi Avrupa melek yatırım pazarında daha da güçlü bir konumuna getirecek.

Borsa İstanbul Başkanı Dr. İbrahim Turhan, EBAN Başkanı Candace Johnson, Dünya Girişim Forumu Başkanı Prof. Tuğrul Atamer, Londra Borsası Avrupa Başkanı Luca Pevelon ve Avrupa Birliği Horizon 2020 Başkanı Dr. Bernd Reichert’ın da ana konuşmacı olarak katılacağı forum altı ana oturuma ev sahipliği yapacak. Oturumları içeriği şöyle…

Avrupa Melek Yatırım Forumu

1. Oturum:

Türkiye’den Borsa İstanbul Başkanı Dr. İbrahim Turhan’ın ana konuşması ile başlayacak. Turhan’ın “İkincil Pazarların Avrupa Girişimcilik ve Yatırımcılık Ekosistemindeki Önemi” başlıklı konuşmasının ardından panele geçilecek. Panelin konusu, “Borsalar girişimciler için yatırım boşluklarını nasıl doldurabilirler?” olacak. Katılımcılar: Mustafa Kemal Yılmaz, Borsa İstanbul Başkan Yardımcısı (Türkiye), Ari Korhonen, EBAN Başkan Yardımcısı (Finlandiya), Luca Peyrano, Londra Borsası Avrupa Başkanı (İngiltere), Beşir Kemal Ustaoğlu, Türk – Amerikan İşadamları Derneği Başkanı.

2. Oturum:

Portekiz’den EBAN Emeritus Başkanı Paulo Andrez’in ana konuşması ile başlayacak. Andrez’in “Kamu ve Özel melek ortak yatırım fonları girişimcilik ekosistemini nasıl değiştirebilir?” konulu konuşmasının ardından panele geçilecek. Panelin konusu “Başarılı kamu ve özel erken aşama yatırım fonları nasıl kurulur?”, konuşmacıları ise şunlar: Marek Rusiecki, Xevin Yatırım Fonları Başkanı (Polonya), Michael Gold, Crimson Yatırım Fonları Başkanı (ABD), William Stevens, Europe Unlimited Başkanı (Belçika), Peter Chun, Apex Yatırım Fonları Başkanı (Kore).

3. Oturum:

İngiltere’den Angel Institute Eş Başkanı Modvvenna Rees-Mogg’un ana konuşması ile başlayacak. “Crovvdfunding’in Geleceği: Girişimcilerin finansmana ulaşımlarını hızlandırmak için teknoloji platformları nasıl rol oynayabilir?” konulu konuşmasının ardından panele geçilecek. Panelin konusu “Lisanslı Crovvdfunding platformları, borsalara rakip mi?”, konuşmacıları ise şunlar: Savaş Ünsal,- Crowdfon Kurucusu (Türkiye), Alber Colomer, EBAN Yönetim kurulu üyesi (İspanya), Büke Çuhadar, Dünya Girişimcilik Haftası Başkan Yardımcısı (ABD), Dimitris Tsigos, YES for Europe Başkanı (Belçika).

4. Oturum:

Belçika’dan Avrupa Birliği Horizon 2020 Başkanı Dr Bernd Reichert’in ana konuşması ile başlayacak. “Melek Yatırımcılar, devletler ve Avrupa kurumlan arasındaki kazan-kazan ilişkisinden nasıl faydalanabilirler?” konulu konuşmasının ardından panele geçilecek. Panelin konusu “Kamu parasının akıllı paraya çevrilmesinde melek yatırımcıların rolü”, konuşmacıları ise şunlar: Candace Johnson, EBAN Başkanı (Fransa), Baybars Altuntaş, TBAA – Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı (Türkiye), Peter E.Braun, EBAN Yönetim Kurulu Üyesi (İsviçre), Ali Arslan, Hazine Müsteşarlığı, Kambiyo ve Finansal Pazarlarla ilişkiler Genel Müdürü (Türkiye).

5. Oturum:

Türkiye’den Borsa İstanbul Özel Pazar Direktörü Dr Recep Bildik’in ana konuşması ile başlayacak. “Girişimciler ve Startup’lar’ın finansmana ulaşımını hızlandırmada alternatif pazarların rolü” konulu konuşmasının ardından panele geçilecek. Panelin konusu “Startup’larm sadece finansmana mı ihtiyaçları var?”, konuşmacıları ise şunlar: Michel Coster, Emlyon Business School Inkubasyon Merkezi Direktörü (Fransa), Kenan Çolpan, İstanbul Teknik Üniversitesi Inovasyon Merkezi Başkanı (Türkiye), Dr. Abdül Malik Jabaar, Arabreneur Inkubasyon Merkezi Başkanı (Ürdün), Adriane Trassh, Inovasyon Çiftliği CEO’su (Yunanistan).

6. Oturum:

Türkiye’den Melek Yatırımcılar Demeği Başkanı Baybars Altuntaş’ın ana konuşması ile başlayacak. “Melek yatırım ağlarının Türk melek yatırım sistemi için önemi” konulu ana konuşmasının ardından panele geçilecek. Panelin katılıcıları şunlar: Mehmet Buldurgan, Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı Başkanı, Aslı Işınak Gözören, Keiretsu Forum Türkiye CEO’su, Mustafa Ihsan Kızıltaş, Metutech BAN Başkanı, Timuçin Bilgör, BUBA BAN Başkanı, Johanin Berdent, BIC Angels Başkanı.

Forum boyunca Ingilizce-Türkçe çeviri imkanı sunulacak. Forum hakkında daha fazla bilgi almak ve kaydınızı yaptırabilmek için şu siteyi ziyaret etmenizi öneriyorum: www.ebaf2014.org

Haftaya görüşmek üzere…

Baybars Altuntaş / Para

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu