Haberler

Ali Baba, Tophane’den ayrılıyor

Nargile sevenler iyi bilir Tophane’yi. Özellikle eskiden Amerikan Pazarı diye bilinen bölgede başlayan nargile kafeler bölgede hızla yayılmış, en gözde mekanlar arasında yerini almıştı.


Bölgedeki en köklü ve meşhur nargilecinin Ali Baba Nargile Cafe olduğunu söylesek abartmış olmayız.

Ali Baba, Tophane

Hem mekanın büyüklüğü, hem de müşterileri bu mekanı öne çıkarıyor.

Alibaba lakaplı Ali Yoğurtçu 1980’de nargile imalatı ile başladığı işine, 2001 yılında nargile kafeyi ekledi.


Alibaba Nargile Cafe ve Alibaba v.l.P Cafe olarak hizmet veren mekanın birbirinden ünlü ve zengin müdavimleri bulunuyor.

Yıldız Holding’in patronu Murat Ülker, Cengiz Inşaat’ın sahipleri Mehmet Cengiz ve Ekrem Cengiz, Boydak Holding’in sahiplerinden Mustafa Boydak ve Memduh Boydak ilk akla gelen isimler. Türkiye’nin en büyük patronlarının hemen hepsinin uğradığı bir mekan olduğunu belirtelim. Birçoğunun masası her daim hazır bekletiliyor. Her gün gelmeseler de o masalar başka birine verilmiyor. Gelelim kulisimize…

Arkadaşımız idriz Çokal’ın öğrendiğine göre, bu ünlü mekan, 1 Mayıs itibariyle Tophane’deki faaliyetlerini sonlandıracak. Geçen yıl yaz sonunda İstanbul Ortaköy’de açtıkları yeni mekanda hizmet vermeye devam edecekler. Konu ile ilgili olarak konuştuğumuz Ali Yoğurtçu, “Galataport ihalesi nedeniyle burayı boşaltıyoruz. Geçen yıl Ortaköy’de 15 milyon TL harcayarak açtığımız mekanda müşterilerimize hizmet vereceğiz. Burada hem nargile kafe hem de restoranımız var. Daha kaliteli bir mekan oldu” diyor. Ortaköy’deki mekanın yanında bir hamam ve çorbacı var. Yoğurtçu, oraları da alıp mevcut mekanı büyütmeyi planlıyor. Yoğurtçu bu konudaki hayalini, “Hamamı camiye çevirip, camiye gelenlere nargile közünde kahve ikram etmeyi hayal ediyorum, inşallah anlaşır ve alırız” diye konuşuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu