Pazartesi , Kasım 12 2018
Anasayfa / Haberler / YTU Racing En Büyük Mühendislik Yarışması

YTU Racing En Büyük Mühendislik YarışmasıYapılan en büyük mühendislik yarışması olan ve her yıl İngiltere’nin Silverstone yarış pistinde gerçekleşen Formula Student yarışmasına katılmak amacıyla kuruldu. YTU Racing proje ekibinde Makine, Endüstri, Malzeme ve Metalürji, Elektrik Mühendisliği ve İşletme bölümlerinden 30’a yakın öğrenci yer alıyor.

Öğrenciler tek kişilik açık tekerli bir formula aracının tasarımını ve üretimini gerçekleştiriyor. Yarışmanın en önemli özelliği olan “etkili tasarım ve üretim” sayesinde tasarımlarda maliyet, üretilebilirlik, sürdürülebilirlik ve performans kriterleri bir arada değerlendiriliyor.
YTU Racingİlk olarak 2011 yılında Maktek FSAE adı ile kurulan takım, yarışmanın Class-2 ayağına katıldı. Sonraki yıllarda Class-2 ayağında sunulan projeyi hayata geçiren ekip, ilk formula aracını (YTR01) başarı ile üreterek bu araçla Formula Student 2014 yarışmasına katıldı ve ilk yıl takımları arasında en dikkat çeken takım oldu. YTU Racing ekibi, tasarladığı ikinci formula aracı ile Temmuz 2015’de düzenlenecek Formula Student 2015 yarışmasına katılacak.
Formula Student projesi tamamen sponsorların desteğiyle gerçekleşiyor. YTÜ’nün sağladığı laboratuvar ve test imkânlarının yanı sıra Maktek’in de desteğiyle projeyi yürüten ekip, Türkiye’nin önemli firmalarından aldığı destekle de imkânlarını artırıp
Formula Student yarışmasının en iyi takımlarının seviyesine gelmek için adım adım ilerliyor (http://www.ytumaktek.org/, http://yturacing.com/).
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Kiralanması

ÇEVRE ve Şchircilik Bakanlığı, tarımsal üretim amacıyla kullanılan Hazine arazilerini ecrimisil bedelinin yarısına üreticiye doğrudan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir