Pazartesi , Şubat 12 2018
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Yöneticileri, Sorunları Yukarıya İletmeye Teşvik Edin

Yöneticileri, Sorunları Yukarıya İletmeye Teşvik EdinDers yılı başladığında lise çağındaki çocuklarımın öğretmenleriyle tanışmaya giderim. Onlardan çocuklarımın dersleriyle ilgili problemlerden beni haberdar etmelerini isterim ve ders yılı boyunca da onlarla irtibatı sürdürürüm. Bu çabayı harcıyorum; çünkü öğrencilerin durumlarını düzeltmek için daha az fırsat buldukları sene sonunda beklenmedik sorunlarla karşılaşmak istemiyorum.

yoneticileri
Bir yönetici olarak ciddi problemler, özellikle de personelle ilgili olanlar sizi hazırlıksız yakalamamak. Çalışanlarınızın açık şekilde isyan etmesi veya yıldız oyuncunuzun istifası kadronuzdaki problemleri ilk duyduğunuz anlar olmamalı.

Yöneticilerinize, onların astlarının problemlerini çözme yeteneğine güvenseniz de önemli sorunlardan haberdar edilmek istediğinizi belirtin. Zaman zaman onlara çalışanlarla ilgili güç bir sorunla karşı karşıya olup olmadıklarını ve sorunu halletmek için neler yaptıklarını sorun. Kendi çareleri tükendiğinde size akıl danışabileceklerine güvenmelerini sağlayın.

Mutlaka Okuyun:  Yabancı çalışanlara en iyi deneyimi sunan ülkeler
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Bankaların 2018 Yılı Eleman Alım Planları

2018’de bankalar, yoğun eğitimleri, yurtiçi ve dışında iş imkanları, yan hakları ve sosyal imkanları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir