Kariyer ve İş İlanları

Ofis Çocuk Yuvası Değildir

ofiste cocuk“Baba, Washington’u nasıl arıyorduk?” diye sordu çalışanlardan birinin küçük oğlu. Çocuk babasını iş yerinde ziyarete gelmişti ve günün büyük kısmını babasının iş arkadaşlarından birinin telefonundan aramalar yaparak geçiriyordu. Bu aramalar arasında Washington’a uzak mesafe olanlar da vardı.

Çoğu çalışan, iş arkadaşlarının çocuk bakımıyla ilgili planları son anda suya düşüp çocuklarını işe getirmekten başka çareleri kalmadığında onları anlayışla karşılar. Fakat insanların çocuklarına göz kulak olamayan meslektaşlarına tahammülü yoktur.


Çok az sayıda işyeri çocuklara yasak getirir. Yine de çok fazla işyeri, çocuk ziyaretlerinin sorunsuz geçmesini sağlayacak kurallardan yoksundur. Birkaç ufak kural bile fark yaratacaktır. Ebeveynlerin ziyaret boyunca çocuklarının başında durmasını zorunlu kılabilirsiniz. Ziyaretçiler kullandıkları çalışma yerlerini buldukları gibi bırakmalılar. Çocuklar gürültü çıkarmamalı ve hiçbir koşulda izin almadan uzak mesafe aramalar yapmamalılar. Bunlardan başka, ebeveynlerin çocuklarını işyerine getirmeden önce sizden izin almasını talep etmelisiniz. Eğer izin verirseniz ve gerektiğini düşünürseniz, izni isteyen çalışanınıza ziyaretçilerin uyması gereken kuralların bir kopyasını verin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu