Anasayfa / Makaleler / Yalnız Değilsiniz

Yalnız DeğilsinizYalnız Değilsiniz

Bazen, nerede çalışıyor olursanız olun, kendinizi geçimsiz çalışanlarla baş etmeye çalışırken bulur ve tüm dünyanın aklını kaybettiğini düşünebilirsiniz. Henüz kaybetmedi, sadece çok kaba bir yer ve gittikçe de kabalaşmaya devam ediyor.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Public Agenda’nm yaptığı araştırmaya göre,Amerikalıların % 79’u, saygı ve nezaketin yoksunluğu olarak tanımlanan kabalığın, ulusal bir sorun olacak kadar ciddi bir hal aldığına inanıyor. Katılımcıların % 60’ı dasorunun gittikçe daha kötü bir hal aldığını düşünüyor.

Yalnız Değilsiniz
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

“Toplumumuz, insanların kabalaşmasına katkıda bulunmuştur” diyor Commack, New York’ta psikoterapistlik yapan Karen A. Solomon.

Çalışan kadınlar nezaketsizliğe neden olan baskıyı yakından hissediyorlar. “İşe koşturuyorlar, çocuklarını alıyorlar, çocuklarını randevularına götürüyorlar ve aynı aceleyle evlerine dönüyorlar. Yapmak zorunda oldukları o kadar çok iş vafki nezaket tamamen akıllarından çıkıyor.”

Araştırmalar kaba davranışların başka sebeplerini de ortaya koyuyor: Artan iş yükleri ve işten çıkartılma korkusu. Şirketlerin taşeron iş yaptırma ve mevcut çalışanlarına fazla yüklenme sevdası da bu nezaketsizlik sorununun daha kötü bir hal alacağının işaretini veriyor.

Bu yüzden de geçimsiz çalışanlar yüzünden kendinizi suçlamayın. Yalnızca işe giderken, uzmanların deyimiyle “duygusal dalgıç kıyafetinizi” giydiğinizden emin olun.

  Şu kış günü 'Bikini' ne demek oluyor?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

E-sporun gelecekteki içeriğine dair ipuçları

Oynanan oyunların rengi ve içeriği her geçen gün yeni ürünlerle zenginleşiyor. Artık farklı platformlar olaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir