Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / Haberler / Verimliği artırmanın 7 yolu

Verimliği artırmanın 7 yoluŞirketler için çalışmalarında verimliliği artırmak en zor olan adımlardan… Şirket verimliliği konusunda üst düzey yöneticiler ve liderlerin atması gereken adımları deneyimlerime göre şu şekilde özetleyebilirim:

verimliliği artırmak

1- Şirket hedefleriyle stratejik kararları bağdaştırabilmek: Hedeflere ulaşmak için de atılacak adımlar, yapılacak düzenlemeler ortaya konmalı ve bunlar için de bir öncelik sırası oluşturulmalı.

2- Pazarlamayla şirket stratejileri arasında bağlantı kurabilmek: Şirketlere yön veren yeni alanlara girmesini sağlayan, rakiplerle savaşmasını ve galip gelmesini sağlayan pazarlamadır. Dolayısıyla pazarlamayla şirket stratejileri ve organizasyon arasında bir köprü kurulmalı.
3- Teknolojik operasyonlarda ortaya çıkan maliyetleri yakından izlemek: Hem başlanan projelerin hem şirketin devam ettirdiği operasyonel faaliyetlerin devamlılığı çok önemli. İşte bu operasyonların da sürekli izlenmesi, eksikleri veya ihtiyacı ortaya çıktığında üst yönetimce desteklenmesi gerekiyor.

4- Her kademedeki çalışanın şirket hedeflerine katılımını sağlamak: Şirketin çaycısı bile olsa hangi kademede olursa olsun çalışanın şirket hedeflerine katılımını sağlamak, onun da başarıda payı olduğunu hissettirmek gerek.

5- Çalışan memnuniyetini sağlamak: Verimliliğin çalışanlar sayesinde sağlanabileceği unutulmamalı.

6- Hizmet süreçlerini iyileştirmek için tüm faaliyetlerin analiz edilmesi: Süreçlerin otomatize edilmesi, özellikle üretim bantlarına sahip olan şirketler için çok daha önemli.

7- Birimler arası çevik ekipler organize etmek:

Şirket içindeki birimler arasında çevik birimler oluşturularak hem süreçlerin daha hızlı ilerlemesi hem verimliliğin artırılması sağlanmış olur.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Spor bursu ile ABD’de okuma şansı

İyi bir sporcuysanız, bu becerinizi ABD’de burslu okumak için kullanabilirsiniz. Bunun için şu üç şartı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir