Cuma , Ağustos 17 2018
Anasayfa / Haberler / Twitter Üzerinde Macera Oyunu Yaptılar

Twitter Üzerinde Macera Oyunu Yaptılar140 karakterlik mesajların paylaşıldığı sosyal ağ Twitter’ın anında bilgi aktarımı haricinde pek bir işlevi yokmuş gibi görünse de, bu platformu yaratıcı uygulamalar için kullananlar da var. Bunlardan biri de Leon adıyla bilinen piksel sanatçısı. Leon, Twitter üzerinde birçok hesabı birbirine bağlayarak platform üzerinde oynayabileceğiniz “Leon’s Cool Game” adlı ilgi çekici bir macera oyununa imza atmış.

Twitter Üzerinde Macera Oyunu Yaptılar
Sevimli bir kuşu gün içinde yönlendirerek tehlikelerden uzak tutmaya ve kendinizi sevdirmeye çalıştığınız oyuna başlamak için önce twitter.com/leonsintro adresine gitmeniz yeterli. Burada hikâyenin başlangıcını öğrendikten sonra size sunulan seçeneklere tıklayarak ne yapmak istediğinize karar veriyorsunuz. Yaptığınız her seçim, sizi yeni bir animasyon ekranına taşıyor ve sonuçta sizi farklı sonlara doğru götürüyor. Twitter gibi teknik anlamda sınırlı bir platformun bile ne kadar yaratıcı bir şekilde kullanılabileceğine güzel bir örnek, denemenizi tavsiye ederim.

Twitter üzerinden oynayabileceğiniz Leon’s Cool Game adlı oyun, sınırlı platformlarda dahi yaratıcılığın nasıl zorlanabileceğine dair güzel bir örnek.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

iTaksi uygulaması yaygınlaşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İsbak tarafından yerli yazılım firmaları ve Türk mühendislere yaptırılan iTaksi uygulaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir