Pazar , Eylül 16 2018
Anasayfa / Haberler / TÜSİAD, Van gezisini neden erteledi?

TÜSİAD, Van gezisini neden erteledi?haluk dincerGeçen yıl çözüm sürecinin ekonomik ayağına destek vermek için Muharrem Yılmaz başkanlığında Şırnak ve Cizre’de geniş katılımlı toplantılar yapan TÜSİAD, bölgedeki temasları çerçevesinde üçüncü ziyaretini Van’a gerçekleştireceğini açıklamıştı.

Ancak Haziran-Temmuz döneminde gerçekleştirilmesi planlanan Van ziyareti, Kasım ayma ertelendi. Ertelemenin en önemli nedeni, Muharrem Yılmaz’ın 4 Haziran’da TÜSİAD başkanlığından istifa etmesi sonrasında TÜSİAD yönetiminin yeni başkan Haluk Dinçer ile birlikte gerçekleştirme kararı aldığı yoğun Ankara ziyaretleri oldu.
Haziran ayının ikinci yarısından itibaren başkanlık koltuğuna oturan Dinçer, Temmuz’un ilk günlerinde Ankara’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ekonomi yönetimi ve siyasi parti liderlerini ziyaret etti. Bu nedenle Van gezisi ileri bir tarihe atıldı. Yapılan istişareler sonucunda ziyaretin 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 1 Ekim’deki TBMM açılışı sonrasında Kasım ayının ilk yarısında gerçekleştirilmesi karan alındı.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Spor bursu ile ABD’de okuma şansı

İyi bir sporcuysanız, bu becerinizi ABD’de burslu okumak için kullanabilirsiniz. Bunun için şu üç şartı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir