Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Haberler / Türkiye yeme-içme pazarı en dinamik dönemini yaşıyor

Türkiye yeme-içme pazarı en dinamik dönemini yaşıyorSuudiler kebapçı aldı

suudilerTürkiye yeme-içme pazarı en dinamik dönemini yaşıyor. Yeme içme sektörüne adeta yatırımcı akını var. Yerli ya da yabancı yatırımcılar ortaklık ya da satın alma yoluyla pazarda yerlerini alıyor. Bu dinamik pazarda sürekli sürpriz bir gelişmeye şahit oluyoruz. Son olarak İstanbul’un ünlü kebapçılarından Hatay Has Kral Sofrası’na Suudi ArabistanlI bir şirketin talip olduğunu öğrendik.
Hatay Has Kral sofrası’nı tamamen satmaya razı olmayan şirket, yapılan uzun pazarlıklar sonucunda Florya şubesini devretmeye ikna olmuş. Öğrendiğimize göre, Florya şubesi 6 milyon dolara Suudi ArabistanlI yatırımcıya devredilmiş. Hatay Has Kral Sofrası Florya şubesinde yine işin başında aynı ekip olacakmış ve yılsonuna kadar aynı adla faaliyet göstermeye devam edilecekmiş. Ancak, 2014’ten itibaren mekanın ismi değişecek. Hatay Has Kral Sofrası’nın şimdi tek bir restoranı kaldı. Bu restoran da Aksaray Sofular Mahallesi Ragıb Bey Sokak’ta bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

BES nasıl işliyor?

Dış dünyadan katılımcılar tarafından sisteme aktarılan katkı payları, fonlarla bir taraftan büyümeye ve sistemi büyütmeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.