Çarşamba , Şubat 20 2019
Anasayfa / Haberler / Teknolojik yatırımlara hibe

Teknolojik yatırımlara hibeTeknolojik yatırımlara hibe

BİLİM ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Tekno Yatırım Programı ile teknoloji tabanlı ürünlerin üretimine yönelik yatırımlara hibe desteği veriliyor. Peki, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan bu programdan kimler yararlanabilir?

En fazla beş yıl önce yurtiçi veya yurtdışında Ar-Ge ve yenilik projesini başarıyla tamamlamış olanlar programa başvurabiliyor. Yurtiçinde veya yurtdışında öz kaynaklar kullanılarak ortaya çıkan teknolojik ürüne ait, ‘İncelemeli Patent Belgesi’ almış olanlar programa katılabiliyor. En fazla 12 ay önce Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde yatırım izni ya da teknolojik ürün özelliği taşıdığına dair olumlu rapor alanlar da programdan yararlanabiliyor.

Tekno Yatırım Programı
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Program kapmasında işletmelere makine ve teçhizat desteği, kredi faiz desteği ve işletme gideri desteği sunuluyor. Büyük işletmeler makine ve teçhizat desteğinden yararlanabiliyor. Orta büyüklükteki işletmeler makine ve teçhizat ile kredi faiz desteklerinden faydalanabiliyor. Küçük işletmeler ise tüm destek unsurlarından fayda sallayabiliyor. Sağlanacak desteklerin üst limitleri ise yine şirket büyüklüğüne göre değişiyor. Buna göre destek limitleri büyük işletmelerde 2 milyon TL, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde ise 10’ar milyon TL olarak belirlenmiş.

Programdan yararlanmak için sunacağınız projelerin ön değerlendirmesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılıyor. Sonrasında, yerinde ziyaretler yoluyla ön inceleme aşaması tamamlanıyor. Son olarak başvuru değerlendirme komisyonu tarafından karara bağlanıyor. Karar, başvuru sahibi işletmeye 10 iş günü içerisinde e-posta ve yazı ile bildiriliyor.

Program hakkında daha detaylı bilgi için 0312 201 52 80 numaralı telefon ya da ilker.sonmez@sa-nayi.gov.tr mail adresinden İlker Sönmez’e ulaşabilirsiniz.

  İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK KADROSUNU YETİŞTİRİYOR
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Türkiye döküm sanayi Avrupa’da ikinci sırada

ÜRETİM hacmi her yıl daha da artan Türkiye döküm sanayi, 2018 Aralık ayında açıklanan 52’nci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir