Haberler

Şirketlerin Topluma ve Çevreye Katkıları

ADEL KALEMCİLİK
Çocukların yaratıcılığını destekliyor

Anadolu Grubu şirketlerinden Adel Kalemcilik’in KSS ve sponsorluk çalışmalarındaki odağı, işi gereği eğitim ve eğitimde yaratıcılık. Faber-Castell markasıyla gerçekleştirdiği “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” öğretmen seminerleri 2012 yılından bu yana devam ediyor. Bugüne kadar yaklaşık 400 okulda bin 500 öğretmen ile çocuklar ile birlikte yaratıcılığı ortaya çıkarmak için neler yapılabileceği konusunda birçok paylaşımda bulunuldu. “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerlerine 2015-2016 öğretim yılında Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile devam edeceğini belirtelim.


Faber-Castell, 2013 yılından bu yana “Tek Çizgide Hayallerim” sponsorluk projesiyle gençlerin kendilerini ifade etmelerine de fırsat veriyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileriyle birlikte ise, “Genç Çizgi” projesi destekleniyor. Adel Kalemcilik’in çocuklar için müzeler, okullar, oteller ve eğlence parklarında oluşturulan Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri”yle de çocukların yaratıcılıklarını desteklediğini belirtelim.

Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı “Her zaman topluma, özellikle de çocuklarımıza ve gençlerimize fayda sağlayabilmek amacıyla hareket ediyoruz. Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde yeni projeler olursa değerlendirebiliriz” bilgisini veriyor.

Akbank
Kültür sanata tam destek

Akbank, KSS çalışmaları arasında kültür ve sanata özel bir önem veriyor.

Akbank Çocuk Tiyatrosu, Akbank Sanat, Akbank Caz Festivali, Akbank Kısa Film Festivali, Uluslararası İstanbul Film Festivali, bankanın destek olduğu uzun soluklu projeleri arasında ilk akla gelenler. Dokuz yıldır Contemporary İstanbul’un ana sponsorluğunu üstlenen Akbank, Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki ses getiren sergilerin de destekçisi. Şimdi de Akbank Sanat’ın desteğiyle 21. yüzyıla damga vuran en önemli uluslararası postmodern sanat akımlarından biri olan ZERO’nun geniş kapsamlı ilk sergisi Türkiye’ye getiriliyor. New York, Berlin, Amsterdam gibi dünyanın en önemli sanat merkezlerinde sergilenen ZERO: “Geleceğe Geri Sayım” sergisi eylülden itibaren Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak. Akbank, girişimciliği de teşvik eden bir banka. Endeavor Türkiye’nin seçtiği etkin girişimciler için bir kredi havuzu açan Akbank, 2015 yılı içinde Endeavor ile gençlere girişimcilik eğitimleri verecek yeni bir programı da başlatmaya hazırlanıyor.Bankanın girişimcilere destek olmak için yürüttüğü projelerden birinin de KOBİ’ler için mini bir MBA programı olarak tanımlanabilecek Akbank Girişimci Geliştirme Programı olduğunu belirtelim. Akbank çocuklardan gençlere kadar tüm kesimlerin eğitimine de destek oluyor. Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar Projesi ile çocukların tasarruf konusunda bilinçlenmesini hedeflerken, 2014-2015 eğitim öğretim yılında Akbank Çocuk Tiyatrosu da tasarruf mesajları veren “Aile Ağacı” oyununu sergiledi. Bu proje kapsamındaki etkinlikler ve tiyatro oyunu ile 2015 sonu itibariyle 55 bin öğrenciye ulaşıldı. 2008’de kurulan Akbank Düşünce Kulübü’ne üçüncü sınıf üniversite öğrencilerinin başvurusu da her yıl artıyor. Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, eğitim konusundaki yeni projelerini şöyle açıklıyor: “Eğitim Akbank olarak çok önem verdiğimiz alanlardan. Özellikle faaliyet alanımız olan finansın ülkemizde en mükemmel şekilde uygulanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Çok yakında Sabancı Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz bir finans eğitim programının detaylarını açıklayacağız.”

ARÇELİK
Beko ile dünya sporuna katkı

Koç Topluluğu’nun amiral gemilerinden olan Arçelik, Koç Holdingcin iki yıl süreyle yürüttüğü, engellilerin sosyal hayatlarına katkıda bulunmayı hedefleyen “Ülkem için Engel Tanımıyorum” projesinin önemli destekçilerinden biri oldu.

Arçelik bu projeye, görme engelliler için kitap okutmaktan işaret dili öğretmeni yetiştir meye kadar birçok alt proje ile d tek verdi. Holding, Ülkem İçin projesinin 2015-2017 temasını “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” olarak belirledi. Firma önümüzdeki dönemde, çalışan ve bayi ağıyla birlikte bu alanda farklı projeler hayata geçirmeyi planlıyor. Ayrıca Arçelik, Koç Topluluğu’nun Türkiye ana destekçisi olduğu UN Women’ın “HeForS-he Dayanışma Hareketi”ne de destek olmayı planlıyor.

Arçelik A.Ş. Kurumsal İletişim Koordinatörü Melis Mutuş Arıkan, “Toplumsal sorumluluk projelerimizde toplumun ihtiyaçlarından yola çıkıyor, gönüllülüğü tüm uygulamalarımızın merkezine alıyoruz. Çalışanlarımız, yetkili satıcı ve servis ağımızdan oluşan büyük aileden gönüllülerin sağladığı katkı ve yerel sahiplenme ile projelerimizin sürdürülebilirliğini sağlıyoruz” diye konuşuyor. Arçelik, Beko markası kanalıyla son dönemde önemli spor sponsorluklarına da imza atıyor. Beko geçen yıl ünlü futbol kulübü FC Barcelo-na ile global sponsorluk anlaşması imzaladı. Türkiye’de Beşiktaş Futbol Ta-kımı’nm forma sırt sponsoru olan firma 2009’dan bu yana Avrupa ve Dünya Basketbol Şampiyonalarının en bııyük sponsoru. Beko bu yıl da Eurobasket 2015’in ana sponsorluğunu üstlendi. Ayrıca Arçelik’in Grundig markasıyla Almanya’da Bundesliga Futbol Ligi Resmi Teknoloji Ortaklığı, Türkiye’de Fenerbahçe Bayan ve Erkek Voleybol Takımı sponsorluğu devam ediyor. Ayrıca, Grundig’in Norveç Bayan ve Erkekler Hentbol Ligi’ne ismini verdiğini de belirtelim.Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu