Cumartesi , Şubat 23 2019
Anasayfa / Haberler / Silikon Vadisi’nde ağ kurdu

Silikon Vadisi’nde ağ kurduTUSIAD Silikon Vadisi ağı kurdu. Ağ ile birlikte Türkiye start up ekosistemi, uluslararası ağlanıı bir parçası haline getirilecek. Aynca Türk girişimcilere Silikon Vadisi’nde yol gösterilmesi, Silikon Vadisi kaynakh ilginin Türkiye yönlendirilmesi de hedefleniyor.

TÜSIAD, Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren girişimci, yönetici, mühendis, bilim insanı ve yatırımcılarla ilişki ve etkileşimi geliştirmek amacıyla bir ağ kurdu. TÜSİAD, bu girişimle Silikon Vadisi Ağı San Francisco bölgesindeki profesyoneller ve girişimciler ile bağları güçlendirirken, bölgenin girişimcilik alanındaki yüksek birikiminden yararlanmayı hedefliyor. Yine TÜSİAD’ın Sanayi 4.0’, STEM, inovasyon, internet ekosistemi, dijitalleşme ve girişimcilik alanlarındaki çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.

YATIRIMCILARLA TEMAS VAR

Bu misyonla TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski, genel sekreter Bahadır Kaleağası ve Washington Temsilcisi Barış Ornarlı, San Francisco’da Türk girişimci, yönetici, mühendis, bilim insanı ve yatırımcılarla temas kurdu.

TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı faaliyetleri, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Esin Güral Argat liderliğindeki Dijital Ekonomi Yuvarlak Masası’nın yönetiminde gerçekleşecek.

Ağ faaliyetleri, aynı zamanda TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski liderliğindeki Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özyeğin liderliğindeki Girişimcilik Yuvarlak Masası ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Balkır liderliğindeki Sanayide Dönüşüm Yuvarlak Masası ile koordinasyon içinde yürütülecek.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı, ayrıca TÜSİAD’ın üyesi olduğu G20 iş dünyası kurumu Global Business Coalition ve Avrupa iş dünyası konfederasyonu BusinessEurope ile etkileşim içinde olacak. TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı dönem başkanlığını TÜSİAD üyesi ve Silver Spring Networks COO’su Ayşegül İldeniz üstlenecek.

YOL GÖSTERECEK

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, yönetim kurulunun yıllık ABD ziyaretinde de geniş Silikon Vadisi Ağı ile görüşmeler yapacağını belirtiyor. Geleceğin teknolojilerinin nabzının Silikon Vadisi’nde attığını ifade eden Bilecik şunları söylüyor:

  KKTC’ye turnuva dopingi

“Bu nedenle Silikon Vadisi ile ilişki ve etkileşimi geliştirecek olan TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı’nın ülkemiz için çok önemli bir katma değer yaratacağına inanıyorum. TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı ile karşılıklı yatırım imkanlarının görülmesini; hem Türk girişimcilere Silikon Vadisi’nde yol gösterilmesini, hem de Silikon Vadisi kaynaklı ilginin Türkiye’ye yönlendirilmesini hedefliyoruz.”

5 HEDEF

  1. TÜSİAD üyeleri/uzmanları He San Francisco/Silikon Vadisi’nde yerleşik Türk asıllı girişimci, yönetici, mühendis, bilim insanı, yatırımcılarla dikenli temasın ve bilgi paylaşımının sağlanması.
  2. TÜSİAD’m dijital ekonomi. Sanayi 4-0, sanayide dönüşüm ve girişimcilik alanındaki çalışmalarına konferanslar/ yayınlar aracılığıyla somut katkıda bulunulması.
  3. Türk girişimcilere Silikon Vadisi’nde yol gösterilmesi
  4. Silikon Vadisi’nde ilginin Türkiye’ye yönlendirilmesi
  5. Silikon Vadisi ağının i kurulmasıyla birlikte Türkiye’de i dijital ekonomi/Sanayi 4.0 konularında farkındalığm artırılması, başarı örneklerinin görülmesi, mentorship imkanlarının oluşturulması.
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Maden İhale Tarihleri ve Başvuru Şartları

TÜRKİYE’NİN madenlerinin gün yüzüne çıkarılması, madenciliğin GSYH içindeki payının artırılması için kollar bir kez daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir