Haberler

Sberbank’ta Türk masası kuruyoruz

Takım sporlarında en başarılı dal olan Voleybol’da altısı Şampiyonlar Ligi’nde olmak üzere 12 takımımız Avrupa’da mücadele ediyor. Bu başarının ardında yatan önemli faktörlerden biri de ligin sponsorlar tarafından desteklenmesi. Hem erkek hem de bayan liginin isim sponsoru, Fenerbahçe’ye de bir dönem sponsor olan ve üst düzey başanlar yakalayan Acıbadem. Burada Mehmet Ali Aydınlar ismini anmasak olmaz.

hakan ates

Bunun yanında Eczacıbaşı, Daikin, Arkas, Grundig gibi değerli sponsorlar var. Voleybol’a en büyük destek ise sektör olarak finanstan geliyor.


Vakıfbank ve Halkbank bayanlar liginde, yine Halkbank ve Ziraatbank erkekler liginde mücadele ediyor.

Son olarak sektörün bir başka temsilcisi Denizbank, uluslararası sporsorluk anlaşmasına imza attı. Denizbank, CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’ne üç yıllığına isim hakkını verdi. Toplantı sırasında görüştüğümüz Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, sponsorluk bedelini açıklamamakla birlikte spora verdikleri desteği anlattı. Yıllık bazda spora 10 milyon doların üzerinde sponsor olduklarını kaydeden Ateş, futbolda takımlara kredi desteği verdiklerini ve sektörde bu alana kredi desteği veren tek banka olduklarını hatırlattı.

Denizbank’ın 2013’ün ilk dokuz ayında spor kulüplerine sağladığı kredi desteği 592 milyon TL’nin üzerinde. Denizbank, Nevin Yanıt, Burcu Ayhan gibi atletlere de sponsorluk yaptı. Hakan Ateş, organizasyonlara sponsor olduklarının, ancak takım kurarak veya takıma sponsor olarak bir faaliyet yürütmediklerinin altını çizdi.

Toplantıda Hakan Ateş’e uluslararası sponsorluktan yola çıkarak bölgesel büyüme politikalarını da sorduk. Denizbank’ın ana ortağının Rusya sermayeli Sberbank olduğunu hatırlatan Ateş, şunları söyledi:• Denizbank’ın ana ortağı Sberbank olmakla birlikte Rusya’da sahip olduğu Denizbank Moscow ve Avusturya’da kurulu ve Almanya’da da faaliyet gösteren 20 şubeli Denizbank AG iştiraklerimiz var. Denizbank AG’de şube sayısını yıl sonuna kadar 25’e çıkaracağız. Bahreyn ve Kuzey Kıbrıs’da şubelerimiz var.

• Yurtdışı büyümemizi Sberbank’ın genel yapısı dahilinde yapıyoruz. Sberbank’ın olmadığı Irak, Gürcistan gibi ülkelerde arayışlarımız var. Buralarda network oluşturmak istiyoruz. Bu ülkelere bakıyoruz.

• Sberbank’ın olduğu Türk cumhuriyetlerinde, ana ortağımız bünyesinde Türk masaları oluşturuyoruz, ilk Türk masasını Kazakistan’da açtık, devamı gelecek.

• Yine Sberbank’ın olduğu Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Bosna Hersek gibi sekiz Doğu Avrupa bölgesi ülkesinde Türk masalan kuracağız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu